Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως αυτο που ζηταω να ειναι βλακεια και να ειναι επιστημονικη φαντασια...

Kαι βλακεία είναι και καθόλου επιστημονική φαντασία είναι γιατί αυτή η τεχνολογία υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια...Υπάρχουν όμως 2 προβλήματα στο ερώτημά σου!

1) Τα περισσότερα software τέτοιου τύπου είναι γερμανικά και ως γνωστόν οι Γερμανοί δεν ασχολούνται με βλακείες (brutal φωνητικά) ;)

2) Από ότι έχω καταλάβει, οι τεχνικές σου γνώσεις περί τεχνολογίας μουσικής είναι ανοίγω-κλείνω τον υπολογιστή, άρα-μάλλον-θέλεις 5 με 10 χρόνια για να τα λειτουργήσεις...

Αναφέρω ενδεικτικά κάποια

Antares Harmony Engine Vocal Modeling Harmony Generator

VirSyn Cantor VSTi

Tο Cantor κάνει αυτό που θέλεις (όχι βέβαια σε brutal)...το δοκίμασα κάποια εποχή και δεν κατάφερα τίποτα (οι τεχνικές μου γνώσεις είναι λίγο παραπάνω από τις δικές σου) :-*

 

Aπό την άλλη, για να μην σε αφήσω παραπονεμένο σου προτείνω να δουλέψεις με samples που είναι πιό εύκολα..κάπου είχα βρεί brutal (αλλά δεν θυμάμαι ποιάς εταιρείας ήταν...) και είχαν πλάκα...

Kάτι τέτοιο ήταν

http://www.bestservice.de/found.asp/vocalforge/vocal_foundry/en

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί βλακείες κύριε marathon?Δεν σας αρέσουν οι βόθροι? ;D ;D ;D

Στους Γερμανούς δεν αρέσουν...γι αυτό μας έστειλαν στο ΔΝΤ... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τεχνικές μου γνώσεις είναι λίγο παραπάνω από τις δικές σου

 

Τιιιιι ? Μην μου πεις οτι ξερεις να ηχογραφεις και στο audacity ?  :o :o :o :o :o :o :o

 

παντως αυτο ειναι το σπαστικο με ολα αυτα... ψαχνω εδω και καιρο ενα free drum software και αλλα δεν εχουν κιτζεν αλλα ειναι πανδυσκολα στην χρηση... Εχει χαθει η απλοτητα... Δηλαδη αν εισαι τοσο επαγγελματιας ωστε να ξερεις να χρησιμοποιεις ολα αυτα τα προγραμματα η αν τελος παντων εχεις τοσο απεριοριστο χρονο για να ασχοληθεις τοτε πιθανοτατα θα εχεις κανονικο γκρουπ , θα αφιερωνεις χρονο θα εχεις και ντραμερ κτλ...

 

Μερικα προγραματακια για τον  ερασιτεχνη που θελει κατι να κανει για το καλο , δεν υπαρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιιιιι ? Μην μου πεις οτι ξερεις να ηχογραφεις και στο audacity ?  :o :o :o :o :o :o :o

Tρελλός είσαι?...Garageband for ever!!! ;D ;D

 

Εχει χαθει η απλοτητα... Δηλαδη αν εισαι τοσο επαγγελματιας ωστε να ξερεις να χρησιμοποιεις ολα αυτα τα προγραμματα η αν τελος παντων εχεις τοσο απεριοριστο χρονο για να ασχοληθεις τοτε πιθανοτατα θα εχεις κανονικο γκρουπ , θα αφιερωνεις χρονο θα εχεις και ντραμερ κτλ...

Δεν είναι έτσι...αφιερώνεις χρόνο πάντα εκεί που σε ενδιαφέρει. Και εμένα με ενδιαφέρει η εξέλιξη της μουσικής τεχνολογίας και αφιερώνω χρόνο, χωρίς να έχω ανάγκη να έχω drummer,group κλπ. ;)

 

Στο συγκεκριμένο θέμα, εσύ ζητάς κάτι σχετικά δύσκολο...προφανώς και δεν θα γινόταν εύκολα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου