Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον οκ !! Ισως αυτο που ζηταω να ειναι βλακεια και να ειναι επιστημονικη φαντασια...Ομως επειδη δεν ειμαι σιγουρος για την βλακεια μου , ειπα να κανω την ερωτηση για να σιγουρευτω...

 

Εξαλλου καλυτερα να μετανιωνεις για πραγματα που εκανες παρα για πραγματα που δεν εκανες... το φιλοσοφησα πολυ ε ? λοιπον παμε...

 

Αυτο που ζητω ειναι αν υπαρχει καποιο προγραμμα στο οποιο να μπορεις να γραφεις το κειμενο που θες ,  και εκεινο να σου βγαζει φωνη... Εγω ας πουμε που παιζω μεταλ θελω να γραψω καποια κοματια τα οποια να βαλω τα ντραμς με το superior drummer , να γραψω τις κιθαρες και τα μπασα και μεχρι να βρω χρονο να παω στο στουντιο για να γραψω τα φωνητικα , να μπορω με καποιο προγραμμα να γραφω ας πουμε μια φραση και το προγραμμα να μου εχει 2-3 επιλογες brutal φωνητικων , ωστε να παιρνω το κλιπακι να το κολαω στο τραγουδι μου κτλ κτλ...

 

Υπαρχει κατι τετοιο ή μονο στο μυαλο μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχει.

 

 

Και λέγεται...

 

 

 

ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ  ;D  ;D

 

 

 

 

Πάντως όντως υπάρχει κάτι τέτοιο

 

http://www.vocaloid.com/en/introduction.html

 

Όμως από ότι γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι σε φάση brutal.

 

 

Ίσως ένα cd με ήχους από ζούγκλα ( Τίγρη που κυνηγάει, λιοντάρι που κατασπαράζει κλπ ) να σου κάνει!  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ίσως ένα cd με ήχους από ζούγκλα ( Τίγρη που κυνηγάει, λιοντάρι που κατασπαράζει κλπ ) να σου κάνει!  ;D  ;D  ;D

 

 

χαχαχαχαχαχαχα... ;D  ;D  ;D  Ακριβώς!Εκεί να δεις βία και αίματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χαχαχαχαχαχαχα... ;D  ;D  ;D  Ακριβώς!Εκεί να δεις βία και αίματα!

 

 

Μα δεν θελω αιματα και βια ο καημενακος... απλα μπρουταλ φωνητικα θελω... :'(

Θα μιλανε για αγαπη και συμπονια οι στιχοι μου  ;D ;D ;D ;D

 

κανενα αλλο προγραμμα με μπρουταλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Somehow δε νομίζω ότι θα έχανε κάποιος το χρόνο του να βγάλει πρόγραμμα για φωνητικά και να έβαζε τη μπρουταλ τεχνοτροπία μέσα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Somehow δε νομίζω ότι θα έχανε κάποιος το χρόνο του να βγάλει πρόγραμμα για φωνητικά και να έβαζε τη μπρουταλ τεχνοτροπία μέσα...

 

Σχόλιο χωρίς ουσία κατά τη γνώμη μου μιας και το είδος αυτό τραγουδιού χρησιμοποιείται από πολλούς και είναι και πολύ δύσκολο να το καταφέρεις.

 

Κατά την άποψη μου άρη δε νομίζω να το χρειαστείς αυτό το πρόγραμμα για τους εξής λόγους.

1)τα μπρούταλ φωνητικά είναι ελεύθερα οπότε μόνο ο ρυθμός θα σε απασχολεί,όχι νότες.

2)αν έχεις μπάντα μέσα από το τζαμμάρισμα θα βγεί καλύτερο αποτέλεσμα

3)δεν είναι δύσκολο να βγάλεις κάποιον ρυθμό

4)και χαραμίζεις το τάλαντο σου αν περιμένεις από το PC να σου βγάλει γραμμές.

 

Εκτός αν δεν έχεις μπάντα και το χρειάζεσαι σαν emulator φωνητικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς πλάκα, γιατί δε δοκιμάζεις εσύ; Είναι σίγουρο ότι όσο άφωνος (  ;D ) και να είσαι, το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο και πιο άμεσο. Βάλε και κάνα εφεδάκι από πάνω και πιο πολύ φάση θα έχει  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς πλάκα, γιατί δε δοκιμάζεις εσύ; Είναι σίγουρο ότι όσο άφωνος (  ;D ) και να είσαι, το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο και πιο άμεσο. Βάλε και κάνα εφεδάκι από πάνω και πιο πολύ φάση θα έχει  ;)

 

Βρε πουλακι μου αφου ειπα οτι εγω ημουν ο τραγουδιστης και κιθαριστας στο συγκροτημα που ειχα (και εχω κατα μια εννοια ) και γενικα παντα εγω τραγουδαω σε οσα συγκροτηματα εχω παιξει... Δεν ειμαι αφωνος ( εντελως  ;D ;D ) , απλα ψαχνω κατι για να δοκιμαζω στο σπιτι που δεν μπορω να τα κανω αυτα γιατι εχουμε Γιαγια ( ζωη να `χει ) και πρεπει να ξεκουραζετε χωρις αγριοφωναρες... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα αυτό που θέλεις είναι ένα boothάκι. Θα μου πεις τι λέω τώρα, αλλά επειδή έχω ακούσει τα virtual προγράμματα, σου μιλάω για χοντρή ξενέρα. Πολύ ρομπότ η φάση. Χίλιες φορές να κλειστείς στο μπάνιο και να ξηγηθείς.  ;D Και αν φρικάρει η γιαγιά πες της ότι σε πείραξαν η γαρδούμπες.  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου