Προς το περιεχόμενο

Σας αρεσει αυτος ο ηχος ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα ειναι φιλε μου ειδικα για metal καταστασεις... Εγω το μονο που θα σου προτεινα ειναινα αφαιρεσεις λιγο reverb γιατι σαν να λασπωνει(τουλαχιστον μεσα απο αυτην την ηχογραφηση και γενικα ενω χρησιμοποιω reverb παντα, ομως μου αρεσει να ειναι πιο διακριτικο. Τελος μια καλη σκεψη θα ηταν να φτιαξεις εναν ετσι με οτι τροποποιησεις θελεις και να του κολλησεις στην αμεσως διπλα επιλογη εναν παρομοιο ομως ακομα πιο overdrive και boostαρισμενο που θα τον χρησιμοποιεις για solo. Ετσι μονο με μια αλλαγη αυτη θα εισαι καλυμενος για πολλα metal κομματια

 

Υ.Γ Ο ηχος σου ειναι δικο σου πραγμα αποκλειστικα, εσυ καθοριζεις τι ειναι ωραιο και τι οχι μην σε νοιαζει τι λεμε εμεις! Ωραια δουλεια παντως, και ωραια δαχτυλα οπως ειπαν τα παιδια ηδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραια δουλεια παντως, και ωραια δαχτυλα οπως ειπαν τα παιδια ηδη!

 

Συγνωμη φιλε μου , καλα ολα τα αλλα ... αυτο το παραπανω σχολιο σε ποιο βιντεο αναφεροταν ?

Γιατι σε εμενα τον κουλο αποκλειεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συγνωμη μπερδευτηκα επειδη ηταν αργα το βραδυ... Ηθελα να πω πως και εσυ οτι και να λες εχεις μια χαρα δαχτυλα. Μην σε πιανουν πεσσιμισμοι και ο ηχος ειναι μια χαρα και τα δαχτυλα και η κιθαρα μην σου πω! (που δεν παιζω και metal!)

 

Οσο για το προηγουμενο σχολιο(αυτο με το reverb) ελπιζω να μην το παρεξηγησες! Απλα γνωμη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ τι να παρεξηγηθώ ; γι αυτό ανέβασα το θρεντ για να πείτε απόψεις. Πάντως ευχαριστώ για το σχόλιο για τα δάχτυλα. Πρώτη φορά μου το λένε :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρη , να κανω και εγω το σχολιο μου. Ριξε το γκειν λιγακι (κατα 1/4 ασ πουμε ) και ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ ΒΟΛΙΟΥΜ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ να ακουσεις ηχο ωραιο. Ξεκινα με τον bandit  καρφι ( τον οποιο θεωρω ΚΟΡΥΦΑΙΟ  για μεταλ. ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΟ και δεν αστειευομαι. εκτος και αν δεν εισαι φαν αυτου του ηχου.

 

Που γραφτηκε με Πιβι ΤΡΑΝΖΙΣΤΟΡ παρακαλω ! !

 

Μιλαμε για την μπαντα που ξεκινησε ολοκληρο κυμα με αυτη την δισκαρα και αυτον τον ηχο ετσι...?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα επειδή είμαι έξω και δεν μπορώ να δω ΤΟ ΒΊΝΤΕΟ. Τι ανέβασες ; παίζουν οι ατ δε γκέιτς με τον μπαντιτ... ; πες μου κανα τέτοιο να γουστάρουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΥ ΤΟ ΛΕΩ !!!!!!!!!!! και οχι απλα επεζαν ( δεν γνωριζω αν συνεχιζουν στα αλλα συγκροτηματα τους τα μελη που εχουν σπασει ) αλλα ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΑΝ και το slaughter of the soul με αυτον.

 

Σου εφτιαξα την μερα ?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την έφτιαξες την μέρα ναι. Όχι ότι ξαφνικά ο μπαντήτ έγινε ο κορυφαίος. Αλλά σίγουρα δεν είναι αίσχος , ειδικά για σπιτική χρήση και ίσως κανένα μικρό λάιβ. Αφού μου λες ότι τον είχαν και επαγγελματίες λογικα ίσως με κάποιες ρυθμίσεις κάτι μπορεί να γίνει. Δυστυχώς δεν εχω μπορέσει πότε να τον ανοίξω πάνω από το 1 και έτσι δεν ξέρω πως ακούγεται αν ελαττώσω το γκειν και δυναμώσω την ένταση... Κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα κανεις... ΠΟΤΕ πανω απο το 1 ? εισαι σε ενοικιο και φοβασαι για παραπονα μηπως ? στο 4-5 θα δεις πολυ πιο γεματο ηχο. να ξερεις. καντω εστω για κανα 5λεπτο και παιξε λιγο palm mute ριφφακια να δεις οτι θα δεις αλλο ενισχυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου