Προς το περιεχόμενο

Tι πιατίνια να επιλέξω ?


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια μια ερωτηση,για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,που μπορω να βρω PAISTE RUDE?(προφανως οχι μεταχειρισμενα).Επειδη απ'οσο ξερω εχει αποσυρθει η σειρα...εψαξα λιγο και το μονο που βρηκα ειναι 2-3 πιατινια στον ΣΤΟΛΛΑ,εστω και αυτα ομως,που μπορει να στα φερει?

 

Ψάξε σε κανένα ebay,thomann, και τα ρέστα :) Έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο να πάρεις κάτι μεταχειρισμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ψάξε σε κανένα ebay,thomann, και τα ρέστα :) Έχεις αποκλείσει το ενδεχόμενο να πάρεις κάτι μεταχειρισμένο?

 

για paiste RUDE μαλλον ναι,επειδη ειναι παλια σειρα,και επειδη ειναι γενικα πιατινια για ροκ-μεταλ θα εχουν φαει και κοπανημα,αρα 4,5 χρονια κοπανημα σε πιατινι δεν ειναι και το καλυτερο μου ;D.

καλα αν δεν βρω καινουργιο, αναγκαστικα,θα στραφω σε κανα μεταχειρισμενο

ενα ride ''καμπανάτο'' θέλω 20'' ή 22''(για thrash-death χρηση και οχι μονο) hi-hat 14'',και ενα crash 16'' αργοτερα,τεσπα,θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια ερωτηση,για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα,που μπορω να βρω PAISTE RUDE?(προφανως οχι μεταχειρισμενα).Επειδη απ'οσο ξερω εχει αποσυρθει η σειρα...εψαξα λιγο και το μονο που βρηκα ειναι 2-3 πιατινια στον ΣΤΟΛΛΑ,εστω και αυτα ομως,που μπορει να στα φερει?

 

Δε νομίζω να έχει αποσυρθεί. Τουλάχιστον στο site της paiste και στο Thomann υπάρχουν ακόμα. Πάρε ενα τηλ στο Drumstore που συνεργάζεται με το Στόλλα να δείς τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για paiste RUDE μαλλον ναι,επειδη ειναι παλια σειρα,και επειδη ειναι γενικα πιατινια για ροκ-μεταλ θα εχουν φαει και κοπανημα,αρα 4,5 χρονια κοπανημα σε πιατινι δεν ειναι και το καλυτερο μου ;D.

καλα αν δεν βρω καινουργιο, αναγκαστικα,θα στραφω σε κανα μεταχειρισμενο

ενα ride ''καμπανάτο'' θέλω 20'' ή 22''(για thrash-death χρηση και οχι μονο) hi-hat 14'',και ενα crash 16'' αργοτερα,τεσπα,θα δουμε...

 

Mην τρελενεσαι, βαρια και καμπανατα Ride θα βρεις και ας μην ειναι Rude... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα rude ΔΕΝ εχουν αποσυρθει

 

http://www.paiste.com/e/cymbalsoverv.php?family=6&action=family

 

στον Thomann εχει πολλα.

 

για paiste RUDE μαλλον ναι,επειδη ειναι παλια σειρα,και επειδη ειναι γενικα πιατινια για ροκ-μεταλ θα εχουν φαει και κοπανημα,αρα 4,5 χρονια κοπανημα σε πιατινι δεν ειναι και το καλυτερο μου

 

ρε αρχηγε για πιατινια μιλαμε οχι για..κατσαρολια ΤΙ θα παθουν απο το κοπανημα?ΕΙΔΙΚΑ τα rude.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για paiste RUDE μαλλον ναι,επειδη ειναι παλια σειρα,και επειδη ειναι γενικα πιατινια για ροκ-μεταλ θα εχουν φαει και κοπανημα,αρα 4,5 χρονια κοπανημα σε πιατινι δεν ειναι και το καλυτερο μου ;D.

καλα αν δεν βρω καινουργιο, αναγκαστικα,θα στραφω σε κανα μεταχειρισμενο

ενα ride ''καμπανάτο'' θέλω 20'' ή 22''(για thrash-death χρηση και οχι μονο) hi-hat 14'',και ενα crash 16'' αργοτερα,τεσπα,θα δουμε...

 

Eδώ φίλε δεν θα συμφωνήσω!Έχω καταλάβει οτι το πιατίνι με το καιρό "στρώνει"...Ο ήχος του αλλάζει κατά πολύ.Τωρά βέβαια μιλάω για σωστό "κοπάνημα"...Επίσης τώρα μεταξύ μας αν ένα πιατίνι το βρεις 400ε και ελαφρως μεταχειρισμένο με 150 δεν θα το σκεφτεις??:PΚαι κάτι ακόμη στο drumstore τα θυμάμαι μέχρι πριν 5 μήνες...Τσέκαρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

να κανω αλλη μια ερωτηση,τι προτεινετε ή εχετε ακουσει για hi-hats,-jazz χρηση-..?γενικα ψάχνω για istanbul καλες σειρες,bosphorus,zildjian k και θα παω να ακουσω αυριο και τα aax fusion hats και ισως(?) τα medium 2002..απλα επειδη κοιταω μεταχειρισμενα,δεν μπορω να παω να τα ακουσω ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω αλλη μια ερωτηση,τι προτεινετε ή εχετε ακουσει για hi-hats,-jazz χρηση-..?γενικα ψάχνω για istanbul καλες σειρες,bosphorus,zildjian k και θα παω να ακουσω αυριο και τα aax fusion hats και ισως(?) τα medium 2002..απλα επειδη κοιταω μεταχειρισμενα,δεν μπορω να παω να τα ακουσω ολα..

εχεις ΠΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου