Προς το περιεχόμενο

Dogs that Changed the World


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά, μέχρι ένα βαθμό, ο ένας "επιλέγει" τον άλλον.... αν ο σκύλος σου ήταν από φυσικού του υψηλής ενέργειας ζώο, δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι... μακάρια ήρεμος. Κάποια στιγμή θα ξέσπαγε.

 

Ε ενταξει ειναι και πως τον εκπαιδευεις πως θα τον μεγαλώσεις...καλα σιγουρα παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας του σκύλου. Ενα jack russell ας πουμε δεν θα το έκανε αυτο...βεβαια δεν θα το περνά κιολας λογο γνωστον προβλημάτων ενεργειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε ενταξει ειναι και πως τον εκπαιδευεις πως θα τον μεγαλώσεις...καλα σιγουρα παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας του σκύλου. Ενα jack russell ας πουμε δεν θα το έκανε αυτο...βεβαια δεν θα το περνά κιολας λογο γνωστον προβλημάτων ενεργειας.

 

Τι σκύλο έχεις Νίκο?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκύλο έχεις Νίκο?

 

Ενα μπασταρδάκι λυκάκι. υιοθεσια . ειναι 15 μηνων τώρα.το έχω απο 2,5 μηνών.

Ηταν περίπτωση: υιοθεσία ή τέζα...οπως δυστηχός συναντίετε πολύ τελευταία αυτο το concept.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω τον πονο μου? Eγω θελω να παρω σκυλο αλλα δυστυχως οι συχνες μετακινησεις μου, σε συνδυασμο με το μικροσκοπικο μου διαμερισμα το καθιστουν αδυνατο. Kαι δε το βλεπω να γινεται δυνατο στα επομενα χρονια :( :( :(

 

Εχω τουλαχιστον το samoyed του θειου μου στην Κυπρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό TGL. Με ευχαριστεί ιδιαίτερα που αρκέτα μέλη του forum συμμετέχουν σε τέτοια θέματα... Ότι ενδιαφέρον βρίσκετε να μας ενημερώνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά την λεισμανιωση, η μόλυνση γίνεται απο τις σκνίπες...οπότε αυτοί που μένετε κοντά σε στάσιμα νερά ή άλλες περιοχές οπου μαζέυονται σκνίπες καλό είναι να πηγαίνετε το σκύλο τακτικά στον κτηνίατρο...οι πιο επικύνδινοι μήνες είναι ο Σεπτέμβριος και ο Οκτώβριος... οπότε μια ορολογική εξέταση τον Μαιο και μια τον Νοέμβριο θα σας υπερκαλύψει... ακόμα με ένα περιλέμιο και κάποιο εντομοαποθητικό σπρει μπορείται να γλιτώσετε τα ΠΟΛΥ μεγαλύτερα έξοδα θεραπείας, και αυτό αν το καταλάβετε έγκαιρα.

Τέλος αν θυμάμαι σωστά τον αριθμό 7 στους 10 σκύλους στην ελλάδα είναι μολυσμένοι οπότε δεν βλάπτει ακόμα και αυτοί που είναι σίγουροι οτι ο σκύλος είναι μια χαρά να τον πάνε για εξετάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά την λεισμανιωση, η μόλυνση γίνεται απο τις σκνίπες...οπότε αυτοί που μένετε κοντά σε στάσιμα νερά ή άλλες περιοχές οπου μαζέυονται σκνίπες καλό είναι να πηγαίνετε το σκύλο τακτικά στον κτηνίατρο...οι πιο επικύνδινοι μήνες είναι ο Σεπτέμβριος και ο Οκτώβριος... οπότε μια ορολογική εξέταση τον Μαιο και μια τον Νοέμβριο θα σας υπερκαλύψει... ακόμα με ένα περιλέμιο και κάποιο εντομοαποθητικό σπρει μπορείται να γλιτώσετε τα ΠΟΛΥ μεγαλύτερα έξοδα θεραπείας, και αυτό αν το καταλάβετε έγκαιρα.

Τέλος αν θυμάμαι σωστά τον αριθμό 7 στους 10 σκύλους στην ελλάδα είναι μολυσμένοι οπότε δεν βλάπτει ακόμα και αυτοί που είναι σίγουροι οτι ο σκύλος είναι μια χαρά να τον πάνε για εξετάσεις.

 

Δεν πρόκειται για την κοινή σκνίπα. Δες αυτό το link:

 

http://www.alfa-omega.gr/article.asp?AID=1029

 

 

Ελπίζω να έχετε ακούσει και για το καινούργιο νομοσχέδιο που αφορά τα ζώα

 

Σε ποιο νομοσχέδιο αναφέρεσαι greg?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου