Προς το περιεχόμενο

παπουτσια για ντραμινγκ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια συγνωμη για την παρεμβαση αλλα..ολα καλα ναι..εννοειτε οτι τα παπουτσια δεν θα σε μεταμορφωσουν απο ulrich σε mastelotto(ολοι περιμενατε καποιον weckl η gadd ε? ;))αλλα απ τη στιγμη που βοηθανε ποιος ο λογος που συζηταμε αν κανει να το ψαχνουμε η οχι...απ την στιγμη που βοηθανε εννοειτε οτι την ψαχνουμε...οσο ποιο ανετο ειναι το παιξιμο τοσο ποιο τεχνικο-ανεβασμενο σε ταχυτητα και καθαρο ειναι...

στο μπασο πχ εχουμε διαφορα παρομοια πραγματα..ραμπες στους μαγνητες χαμηλο action στις χορδες fretmarks στα αταστα κλπ κλπ κλπ...γιατι να μην τα παρω και να τα ψαξω αφου οντως βολευουν?οσο για τα 200bpm και το διπεταλο απλα να αναφερω οτι ο champers παιζει με ενα πεταλι...Καλημερα και καλη πρωτομαγια!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

το "παληκάρι" παίζει με το σκαρπίνι που φόραγα ανήμερα της ανάστασης. βελτιώστε την τεχνική σας και μην αναλώνεστε σε ασήμαντες λεπτομέρειες. Και μην σας φταίνε όλα.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το "παληκάρι" παίζει με το σκαρπίνι που φόραγα ανήμερα της ανάστασης. βελτιώστε την τεχνική σας και μην αναλώνεστε σε ασήμαντες λεπτομέρειες. Και μην σας φταίνε όλα.

 

Σωστος.ΒACK TO BASICS!!!Αλλα για να γίνω σπαστικός!!! ;D ;D ;D καλη τεχνικη υπάρχει και υφισταται,

όταν δεν την σκεφτεσαι...Και όταν φτάσεις εκει παιζεις και με βατραχοπεδιλα...Οταν δεν έχεις φτάσει εκει σκεφτεσαι πως να κανεις heel/toe upstrokes/downstrokes κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ο λογος γεννησης αυτου του Thread, ειναι μια απορια που δικαιολογημενα ειχε ο φιλος Burning..

Προσωπικα θεωρω οτι εχει βαση για αυτο και μπηκα στον κοπο να απαντησω....Φιλοι warwick & ez..δυστηχως δεν μπορεις να παιξεις με οτιδηποτε παπουτσια drums. Τωρα αν ο Chambers παιζει με ενα πεταλι...{που το ειδες αυτο..?διπεταλο και αγιος ο θεος παιζει ο τυπος ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑ..}και ο αλλος παιζει με σπιρουνια στο κω...λιγο μας ενδιαφερει.

Το ιδιο το πεταλι αποτελειτε απο παρα πολλα κινουμενα μερη και ελατηρια. Και ο τυπος της πλακας του πεταλιου{αναγλυφο η λειο} ειναι καθοριστικης σημασιας σε μερικους drummers.

dionisi...οσον αφορα τα σκαρπινια του Smith...Οτιδηποτε εχει ξυλινη σολα...ειναι σουπερ για drums..[Εκτος απο καουμποικες μποτες λογω της μυτης και του τακουνιου..αν και αυτο το εχουμε δει..}

Η αποψη μου ειδικα οσον αφορα την κασσα  και τους παραγοντες εξελιξης της ειναι, τεχνικη + υψος καθισματος + παπουτσι + επιφανεια μελετης  + πεταλι + πλακα πεταλιου.

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα κυριοι

Καλη Κυριακη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ο λογος γεννησης αυτου του Thread, ειναι μια απορια που δικαιολογημενα ειχε ο φιλος Burning..

Προσωπικα θεωρω οτι εχει βαση για αυτο και μπηκα στον κοπο να απαντησω....Φιλοι warwick & ez..δυστηχως δεν μπορεις να παιξεις με οτιδηποτε παπουτσια drums. Τωρα αν ο Chambers παιζει με ενα πεταλι...{που το ειδες αυτο..?διπεταλο και αγιος ο θεος παιζει ο τυπος ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑ..}και ο αλλος παιζει με σπιρουνια στο κω...λιγο μας ενδιαφερει.

Το ιδιο το πεταλι αποτελειτε απο παρα πολλα κινουμενα μερη και ελατηρια. Και ο τυπος της πλακας του πεταλιου{αναγλυφο η λειο} ειναι καθοριστικης σημασιας σε μερικους drummers.

dionisi...οσον αφορα τα σκαρπινια του Smith...Οτιδηποτε εχει ξυλινη σολα...ειναι σουπερ για drums..[Εκτος απο καουμποικες μποτες λογω της μυτης και του τακουνιου..αν και αυτο το εχουμε δει..}

Η αποψη μου ειδικα οσον αφορα την κασσα  και τους παραγοντες εξελιξης της ειναι, τεχνικη + υψος καθισματος + παπουτσι + επιφανεια μελετης  + πεταλι + πλακα πεταλιου.

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα κυριοι

Καλη Κυριακη. 

 

Βαγελη όσον αφορά το υψος του καθίσματος..καθομαι πιο ψηλα απο πολλους Που εχω δει.

Οταν καθομαι τα ποδια μου σχηματιζουν πανω απο 90 μοιρες γωνία..(100 μοιρες θα ελεγα)

Ειναι ο πιο βολικός άνετος τρόπος για εμενα...

Μακροπροθεσμα πιστευεις ότι είναι ευεγερτικό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγελη όσον αφορά το υψος του καθίσματος..καθομαι πιο ψηλα απο πολλους Που εχω δει.

Οταν καθομαι τα ποδια μου σχηματιζουν πανω απο 90 μοιρες γωνία..(100 μοιρες θα ελεγα)

Ειναι ο πιο βολικός άνετος τρόπος για εμενα...

Μακροπροθεσμα πιστευεις ότι είναι ευεγερτικό?

 

 

εχε λιγο στο νου σου την πλατη σου...μακροπροθεσμα μπορει να εχεις τιποτα ζορια...ακου το σωμα σου,αν σου λεει "ζοριζομαι" δες το...αλλιως...οτι σε βολευει!

 

τωρα οσον αφορα τα παπουτσια...

τα τελευταια 6-7 χρονια δεν εχω φορεσει και δεν εχω παιξει με αλλον τυπο παπουτσιου...ΜΟΝΟ σκεηταδικα...kicks τα λενε τα αδερφια στο νιου γιορκ...

 

ΘΡΗΣΚΕΙΑ!

 

 

vans,etnies,emerica,odessa,o'neil,es...εχω τρελλο εθισμο...και σιγουρα περισοτερρα απο οσα χρειαζομαι...

ειμαι καπως σαν την καρι απο το σεξ εντ δε σιτι οταν βλεπει μανολο μπλανικ... ;D ;D ;D

 

π.χ.

 

http://www.freestyleshop.com/5101000101-266.html

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχε λιγο στο νου σου την πλατη σου...μακροπροθεσμα μπορει να εχεις τιποτα ζορια...ακου το σωμα σου,αν σου λεει "ζοριζομαι" δες το...αλλιως...οτι σε βολευει!

 

τωρα οσον αφορα τα παπουτσια...

τα τελευταια 6-7 χρονια δεν εχω φορεσει και δεν εχω παιξει με αλλον τυπο παπουτσιου...ΜΟΝΟ σκεηταδικα...kicks τα λενε τα αδερφια στο νιου γιορκ...

 

ΘΡΗΣΚΕΙΑ!

 

 

vans,etnies,emerica,odessa,o'neil,es...εχω τρελλο εθισμο...και σιγουρα περισοτερρα απο οσα χρειαζομαι...

ειμαι καπως σαν την καρι απο το σεξ εντ δε σιτι οταν βλεπει μανολο μπλανικ... ;D ;D ;D

 

π.χ.

 

http://www.freestyleshop.com/5101000101-266.html

 

 

 

 

Κap...Καθομαι ψηλα..(1.82 υψος έχω)

Aκριβως το ίδιο στησιμο με το τυπα...(ακομα και σε πιατινια, γωνιες τομ, ψηλα και flat το ταμπούρο κτλ)

 

Και τα πελματα τεινουν μπροστα, ωστε να μην νιωθω τα ποδια μου ακριβως απο κατω και χανω την ισσοροπια μου όταν παιζω...

Για εμενα ειναι η κοινη λογικη για στησιμο πισω απο το σετ..

 

Δεν ξερω για εμενα είχε δραματικη επιδραση στο παιξιμο μου..Κανενα πόνο στην μεση..ίσα ίσα...

Απλα ρωτησα τον Βαγγελη λογω της εμπειριας του μηπως το 90 μοιρες ειναι το ιδανικότερο μακροπροθεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κap...Καθομαι ψηλα..(1.82 υψος έχω)

Aκριβως το ίδιο στησιμο με το τυπα...(ακομα και σε πιατινια, γωνιες τομ, ψηλα και flat το ταμπούρο κτλ)

 

Και τα πελματα τεινουν μπροστα, ωστε να μην νιωθω τα ποδια μου ακριβως απο κατω και χανω την ισσοροπια μου όταν παιζω...

Για εμενα ειναι η κοινη λογικη για στησιμο πισω απο το σετ..

 

Δεν ξερω για εμενα είχε δραματικη επιδραση στο παιξιμο μου..Κανενα πόνο στην μεση..ίσα ίσα...

Απλα ρωτησα τον Βαγγελη λογω της εμπειριας του μηπως το 90 μοιρες ειναι το ιδανικότερο μακροπροθεσμα..

 

για μενα το ιδανικο ειναι λιγο πανω απο τις 90...αυτο που βλεπω στο βιντεο ειναι μια χαρα...κι εγω καπου εκει ειμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου