Προς το περιεχόμενο

Squier Affinity tele ή classic vibe 50



Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα american deluxe strat που ζύγιζε σχεδόν όσο μια lp...

βέβαια είχε ημίδιπλους μαγνήτες, μεγαλύτερα ποτενσιόμετρα, s-1 switch, πολύπλοκο 5θέσιο

και die cast locking κλειδιά

 

βασικα ειχε heavy northern ash σωμα.....σαν πολλες 70s Fender,τι επαθες μαυρε... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ξερω και εγω.... ;D

 

Εγω παντως 2 alder που ειχα ηταν ...πιπουλο και οι δυο....μια ash ηταν σκετη...αγκυρα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μιας και το topic είναι ψιλοσχετικό ήθελα να μου λύσετε μια απορία:

Ξεβίδωσα pickguard και swtch plate από την CV μου, έτσι να δω και τι ψώνισα.Να δω πως πάει από γειώσεις. Περίμενα να δω από μέσα πρόχειρα λουστραρισμένο body και γδαρσίματα.

Και έμεινα χαζός! Βαμμένες οι γούβες άψογα με μαύρο αγώγιμο υλικό! Tσεκαρα με το πολύμετρο και οι μετρήσεις όλες κομπλέ, γειωμένος άψογα και neck μαγνήτης!  Πρώτη φορά το βλέπω αυτό το υλικό γείωσης σε κιθάρα. Παίζει σε πολλές tele κάτι τέτοιο?  :o

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδηποτε βγαζει η Fender ειναι μια χαρα,in fact για δουλειες οπως οι κολλησεις και οι λεπτομερειες.....εμπιστευομαι πολυ περισσοτερο τους...Κινεζους (που ειναι συνηθισμενοι στο......χειροποιητο) απο τους Αμερικλανους ;D..

 

αυτο που παντα δε με εκανε να απορω ειναι πως ειναι δυνατον αμερικανικες/μεξικανικες Fender ,ακομα και απο το custom shop,να εχουν κακα κομμενα neck pockets (ενταξει πρεπει να παραδεχτω οτι τα τελευταια χρονια εχει εξαληφθει το φαινομενο) ,οταν ακομα και στην τελευταια...Ινδονησιακη Squier ειναι τελεια κομμενα (βαριουνται να ρυθμισουν το cnc router? ;D) 

 

Περίμενα να δω από μέσα πρόχειρα λουστραρισμένο body και γδαρσίματα.

 

αυτο γιατι το περιμενες?το σωμα πρωτα βαφεται και μετα μπαινουν τα υπολοιπα τζιμπραγκαλα πανω... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο γιατι το περιμενες?το σωμα πρωτα βαφεται και μετα μπαινουν τα υπολοιπα τζιμπραγκαλα πανω... ;D

 

Σύμφωνοι, αλλά  ακόμα κι έτσι,δεν περίμενα τόση καλή και αψεγάδιαστη δουλειά στα neck pockets (έμαθα και πως το λένε τρομάρα μου  ;D), πόσο μάλλον και επίστρωση με αγώγιμη "μπογιά".

Πάντως σε κάποιες κινέζες μάρκας "ότι να ναι" που έχει τύχει να δώ κάτω απο το pickguard, δεν είναι βαμμένες, παρα μόνο περασμένες με βερνίκι, κι αυτό με άσχημο τρόπο.

 

Ρε τον μπαγάσα τον κινέζο τελικά ε?  ;D ;D ;D ;D

Άφησε πίσω στην γωνία τα αμερικανάκια να ψάχνουν για shielding!  ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου