Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμα χορδων.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πειτε μου λοιπον.Απο την αρχη μεχρι το τελος ποια ειναι η διαδικασια καθαρισμου των χορδων με ενα καθαριστικο d'andrea(που το στομιο του δεν ανοιγει εντελως ωστε α χυσεις οσο θες σε πανακι αλλα εχει μπροστα απο μονο του αυτο το καθαριστικο σαν βαμβακι που ειναι)σε κιθαρα με floyd? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο ...καθαριστικο χορδων ειναι αυτο

 

GA54J.jpg

 

;) ;D

 

μολις βρωμισουν λιγο το χρησιμοποιεις και βαζεις ενα νεο σετ....ασε τα καθαριστικα για τις ...καθαριστριες... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε μαμωτο το εχω σε κοκκινο.κι αλλα λεφτα δηλαδη? :P

οχι χωρις πλακα συνολικο παιξιμο 3 ωρων και να αλλαξω χορδες δεν παιζει...

παρεπιπτοντως εβαλα ενα σετακι που δεν ειχα δοκιμασει dean markley 9αρες και το ψιλογουσταρω.κυριως επειδη στην ιδια τιμη παιρνεις και τις ghs που για μενα δεν λενε τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι χωρις πλακα συνολικο παιξιμο 3 ωρων και να αλλαξω χορδες δεν παιζει...

 

Eνταξει αλλες 3-5 το πολυ ωρες τους μενουν...θα περασουν.... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος της πλακας του να αλλαζεις χορδες καθε 15 αντε 16 λεπτα, δεν θα εχεις προβλημα,να τις καθαριζεις με ενα πανακι καθε φορα που τελειωνεις το παιξιμο και θα κρατησουνε πολυ πολυ καιρο.

 

Τωρα στην περιπτωση που εισαι απο τα φαινομενα των ατομων που ξεχωριζουν μια μυγα αν ειναι αρσενικη ή θηλυκη απο τον ηχο που κανουν τα φτερα τους οταν πετανε, τοτε ειναι επιτακτικη αναγκη, να αλλαζεις χορδες ανα τακτα διαστηματα.

 

Παρεπτιτοντως εχω να αλλαξω χορδες περιπου δεκα χρονια.Και δεν εχω προβλημα. :D

 

Αυτη ειναι η δικη μου θεση.

 

Ο επομενος παρακαλω.....

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειπα να χρησιμοποιησω αυτο το καθαριστικο που εχω γιατι λιπαινει ταυτοχρονα.και το "λιπαντικο" χρησιμευει απ'οσο ξερω....

απλα ειπα αν παρχει κατι να προσεξω και κυτιως αναρωτιεμαι για το αν πρεπει αν τις ξσεσφιξω οσο γινεται ωστε να καθαριστουν απο ολες τις μεριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ζοριζεις και το μπερδευεις το θεμα τοσο πολυ. 8)

 

Βαλε το πανακι ( και σκετο κανει ) κατω απο την χορδη, περασε το δυο τρεις φορες πανω κατω, δηλαδη απο τα κλειδια μεχρι το τρεμολο και παλι πισω καλα και εισαι οκ.

 

Για πανι εχω μια βαμβακερη παλια μπλουζα που εχω κοψει σε κομματια και ειμαι μια χαρα.

 

Απλα πραγματα. ;)

 

 

 

Σε  Άρπα αυτό είναι? Το βρήκα??

 

Οχι,Δυστυχως χασατε.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου