Προς το περιεχόμενο

Ημουν κι εγω εκεί... και θά'μαι κακός.


Octapus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θελω να δω/ακουσω την ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ θα παω τον Ιουλιο στον ISAAC HAYES (μη με ρωτησης elavd ποιος ειναι γιατι την ΠΑΤΗΣΕΣ!!)

 

Αυτός που έκλεψε από τους Portishead ένα θέμα δεν είναι??? :lol::lol::lol::lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε octapus αυστηρη η κριτικη σου και η θεση σου αλλα θα συμφωνησω σε οτι

εγραψες σε γενικες γραμμες

λεγοντας σου και υπενθυμιζοντας σε ολους που διαβαζουν οτι ολα μα ολα εγιναν στο ποδι στην κυριολεξια και ενα μπραβο σε ολους που επαιξαν οτι επαιξαν και εστω

δεν χαλαστηκε πολυ κανενος το αυτι.

 

 

Γιωργος

Υποσυνειδητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι 'οι περισσότεροι' γράφουν λάθος την συγκεκριμένη πρόταση θα έπρεπε να μου λέει κάτι; :roll:

ναι θα έπρεπε να σε βάλει σε σκέψεις για το αν είναι ορθογραφικός ή μορφολογικός κανόνας' date=' και αν είναι θεμιτό και ρεαλιστικό να υπόκειται σε κανονιστική ρύθμιση ή όχι. Επίσης θα έπρεπε να σε βάλει σε σκέψεις για το πως ορίζεται το σωστό και το λάθος, πχ πέφτει απο τον ουρανό?Αλλάζει κάθε 100 χρόνια?κάθε 1000? κάθε 3000? βασίζεται στη γλώσσα? βασίζεται σε κέιμενα? βασίζεται σε πoια απο όλα τα κείμενα?

Αλλιώς σου έχω κάτι ποιηματάκια του Σολωμού για διορθώσεις.

Δεν πρόκειται για στυλιστικούς κανόνες. Πρόκειται για Γλώσσα. Η οποία, θέλουμε δε θέλουμε, υπόκειται σε κανόνες.

όπως το πες, θέλουμε δε θέλουμε. Αναγκαστικά. Δεν χρειάζεται καν να τους μάθουμε(μετά τη νηπιακή ηλικία), το μόνο που εμπλουτίζουμε είναι τα διανοητικά λεξικά μας. Εκτός βέβαια αν μιλάς για την ορθογραφία που είναι άλλου παππα ευαγγέλιο.

 

Διαφορετικά να αρχίσουμε να μουγκρίζουμε, πάλι όλο και κάποιος θα μας καταλαβαίνει... :wink:
δεν νομίζω...

 

Τέλος πάντων, εγώ δεν ξαναναφέρομαι στο θέμα γιατί χαλάμε τη συζήτηση. Εσύ έχεις τις απόψεις σου. Οι "δικές μου" μπορούν να βρεθούν σε πολλές πηγές. Απο κει και πέρα αποφασίζει ο καθέναςμόνος του. Αλλά το να σου φαίνεται γελοίος ο τρόπος που μιλάει κάποιος όταν πρόκειται για κάτι τόσο συστηματικό....

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού συμφωνήσω με τον npap και τον SUPERFUNK, να πω και εγώ ότι το event αυτό ήταν ιδιαίτερο καθώς η πλειοψηφία του κοινού ασχολείται με τη μουσική. Δε νομίζω ότι το ζητούμενο ήταν η απόδοση τους, από την άλλη είναι μία ευκαιρία για σχόλια εφόσον το επιθυμούν, καθώς τέτοιο συγκεκριμένο κόσμο μαζεμένο να σε ακούει δύσκολα βρίσκεις. Εγώ πάντως δεν πήγα για να "ακούσω" τα συγκροτήματα, τα οποία και ευχαριστούμε που μας έπαιξαν. Το κόσμο πάντως τον "είχαν".

 

Πάντως, μια χαρά ήταν που περνάγανε ανάμεσα μας οι μουσικοί με τα όργανα παραμάσχαλα και το στρίμωγμα το χάρηκα διότι συνοδευόταν από χαμόγελα. Δεν ήταν το "σπαστικό" στρίμωγμα.

 

Τέλος, ο ήχος ήταν αρκετά καλός και ξεκούραστος, ούτε βαβούρα (...μόνο ο Johnny), ούτε μπουκώματα, ευκρινής, υπολογίστε ότι τα συγκροτήματα ουσιαστικά δεν έκαναν sound check. Νομίζω ότι το παρτάκι πήγε μια χαρά.

 

 

Γεράσιμος

 

Υ.Γ. Γιατί έπρεπε να ανοίξει καινούργιο θέμα για το Live και να κοιτάμε σε 2 μεριές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω εχω παιξει με επαγγελματιες αλλα οταν κατι δεν πηγαινε καλα σε προβες και συναυλιες δεν το κραταγαμε για την παρτη μας γιατι το ιδιο λαθος θα το καναμε ξανα και ξανα.....

 

ολα τα live που εχεις κανει εσυ ηταν το ιδιο πετυχημενα απο αποψη ηχου,εκτελεσης,παθους κλπ κλπ??

αν οντος εισαι εμπειρος μουσικος με αρκετες εμφανησεις θα παραδεχτεις πως μαλλον ελαχιστες συναυλιες μας μενουν τελικα.

μια βιαζεσε να παρεις κεφαλια χταποδακι :D :D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμ εδω γερασιμε ειναι η καλοπροαιρετη κριτικη μερια του live και απο την αλλη τα θετικα σχολια :lol:

 

Whitenoise οντως βιαστηκα,ενα πλοκαμακι μου δεν αντεξε και τα εγραψε ενω τα υπολοιπα 7 συγκρατιοντουσαν γερα... :roll: .Οντως ποτε δεν πετυχα ακριβως τα ιδια σε αποδοση/ηχο/κοσμο,ακομα και στο ιδιο μερος μετα απο 1 εβδομαδα,αλλα το να μου λενε καλα λογια εγω προσωπικα το θεωρω λαθος

γιατι θεωρω οτι καποιος αδιαφορησε τοσο για μενα ωστε δεν εκατσε να με ακουσει πραγματικα αλλα του περασα απαρατηρητος σε μια γενικη εικονα.Το θελω το σχολιο μου εγω προσωπικα λοιπον και κρινοντας απο τα προσωπικα μου πιστευω ετσι εδρασα/λανθασμενα ισως....

 

Φιλε gpiad με την αυστηρη κριτικη μου δεν εγραψα σχεδον κανενα θετικο για κανενα γκρουπ.Και αυτο γιατι δεν θελω να τονισω παλι τα θετικα που γινανε και ειναι αυτανοητα στο αλλο ποσταρισμα "live noiz".Εννοειται παιδια οτι υπηρχε διαθεση,κεφι,και ολα τα υπολοιπα που εχουν προαναφερει τα παιδια στο αλλο thread,απλα εγω ανοιξα αυτο το θεμα γιατι θελω να ακουστει και η αλλη αποψη.

 

Δεν το ανοιξα για να αρχισει το θαψιμο,μια και εγω ο ιδιος πρωτα δεν το πιστευω αυτο αφου θεωρω οτι βεβαια με την προσελευση του κοσμου και

τις εντυπωσεις για κατι τετοιο που εγινε μονο θετικα σχολια μπορουμε να εχουμε συνολικα.Ειναι ομως καποιες λεπτομερειες τις οποιες ηθελα να τις πω.....

Αν ειναι να γραφουμε και εδω ολα τα αυτονοητα θετικα δεν υπαρχει νοημα

να το συνεχιζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πεις κατι με διαφορους τροπους.

αναλογα την διαθεση και τον σκοπο που εχεις

 

δεν συμφωνω με ολα οσα ειπες φιλε octapus αλλα σε γενικες γραμμες εισαι μεσα.(σχολια του στυλ ο ντραμερ ηταν εκτος τοπου και χρονου)βγηκαν εκτος μετρου :lol:

 

φανταζομαι τι θα ακουσω το σαββατο :oops:

 

εμενα με νοιαζει τι μενει στον κοσμο δλδ=περασαμε ομορφα?ναιναιναι!!!

τωρα αν φαλτσαρε η φωνη στραβωσε η χορδη εφυγε το κοπανι και το ride πιτσικαρισε.....ταπακανει?

 

live ειναι λαθη γινονται απο ολους και απο επαγγελματιες.ε και?το συναισθημα του live δεν το βρισκεις σε κανενα πολυδουλεμενο πολυκαναλογραμμενο cd σε στουντιο.10000000 φορες σε live με λαθακια παρα να ακουω ενα cd και να κοζαρω το ηχειο 8)

 

κατα τα αλλα ολα καλα

περιμενουμε πως και πως το σαββατο να παρουμε το καραβι και να ερθουμε να περασουμε ομορφα αλλο ενα σαββατοβραδο :lol:

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται,πως ετσι ειναι δεν το κανω για να αποθαρρυνω τα παιδια που θα παιξουνε το σαββατο.Μην με παρεξηγειτε εχω καλες προθεσεις.

Η ολη ιδεα μαλιστα ισα-ισα που ειναι ακριβως το αντιθετο,πως και πως σας περιμενω και οχι για να σας θαψω.Και κατα πασα πιθανοτητα και το επομενο σαββατο αν μπορω θα ειμαι παλι εκει.....

 

Ερχομαι ετσι κι αλλιως για να σας ακουσω,να γνωριστουμε και να τα πουμε γενικως,δεν μπορεσα το προηγουμενο σαββατο λογω κοσμου ελπιζω τα πραγματα να ειναι λιγο καλυτερα και να βρω κανεναν τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει 'ως αναφορά' ούτε 'όσο αναφορά' στα ελληνικά. Υπάρχει όσον αφορά. Και μάλιστα όσον αφορά στο (τάδε πράγμα). Συγνώμη αλλά δακρύζουν τα μάτια μου όποτε το βλέπω γραμμένο. 8) :D

 

 

να στα πω και εγω ενα χερακι τωρα? :lol:

 

 

δεν ειναι συΓνωμη' date=' ειναι συ[b']ΓΓ[/b]νωμη... :lol: :lol:

 

(και εγω παθαινω ενα πατατρακ οποτε βλεπω αυτη τη λεξη τοσο λαθος γραμμενη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στα πω και εγω ενα χερακι τωρα? :lol:

 

 

δεν ειναι συΓνωμη' date=' ειναι συ[b']ΓΓ[/b]νωμη... :lol: :lol:

 

(και εγω παθαινω ενα πατατρακ οποτε βλεπω αυτη τη λεξη τοσο λαθος γραμμενη).

 

:oops: I stand corrected :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου