Προς το περιεχόμενο

Ημουν κι εγω εκεί... και θά'μαι κακός.


Octapus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως εχετε δικιο παιδια,αλλα σε αυτο το post που εκανα το ανεφερα για να δουμε τα αρνητικα,η τα σημεια που χρειαζονται βελτιωση,και οχι για να πω ωραιο το θεματακι με το βουκολικο,εκει ειχες φοβερη εμπνευση κ.ο.κ.

 

Εμενα αν μου λεγανε ρε συ παιζεις πολυ καλα θα ειχα μεινει στασιμος.Ετσι κι αλλιως αυτα μου τα λεγανε απο οταν αρχισα να παιζω και φυσικα δεν εμεινα εκει λογω της αρνητικης κριτικης που ειχα και απο το πεισμα μου να κανω κατι καλυτερο.

 

Σαν συνολο ποσες ετσι κι αλλιως τετοιες προσπαθειες εχουνε γινει?Δεν τα λεω αυτα για να παιξουνε και τα υπολοιπα παιδια και να τα θαψω ολα....Ετσι κι αλλιως αν δεν μου αρεσε η ολη φαση στο πρωτο γκρουπ θα ειχα φυγει,εκατσα γιατι μου αρεσει η ολη ιδεα και το event.

 

Ενταξει ειμαι καπου λαθος να τα λεω αμεσως μετα(και χρονικα εκτος αν και drummer :))αλλα παιδια ολοι μα ολοι με αυτα που ειπατε δινετε την εντυπωση

οτι τετοιο event δεν εχει ματαξαναγινει.Και αυτο για τα νεα γκρουπ ειναι κυριως αρνητικο αφου τα φορτωνει με αγχος για το επομενο Σαββατο.

 

Ενταξει δεν λεω ειμουνα καυστικοτατος αλλα μην ξεφυγουμε και απο τα μυαλα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Έφερα μαζί μου ένα φιλικό ζευγάρι δημοσιογράφους για να τους "εκδικηθώ" που με τραβολογούσαν συχνά πυκνά σε "αποστειρωμένες" παραστάσεις στο μέγαρο...:twisted:

Τους είχα να αντέχουν κανα δεκάλεπτο με το ζόρι...έλα όμως που έμειναν σχεδόν μέχρι το τέλος και όταν τους ζήτησα εντυπώσεις μου ανέφεραν απλά την λέξη ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ...

Η δικιά μου αποψή μόνο υποκειμενική μπορεί να είναι...αλλά ναι...γουστάρω σε τέτοια events και τον μικρό χώρο και θα ήθελα και διπλάσιο κόσμο να με "παστώνει" (είχα καιρό να έρθω τόσο κοντά με την Σοφία :) ) και να ψάχνω την σερβιτόρα και να βλέπω να κουβαλάνε ως λυπόθυμα τα όργανα ψηλά στα χέρια keyboards και και και...

Την τελειότητα την πληρώνω στα μέγαρα αλλά την βαριέμαι κιόλας...

12 ευρώ για την χαμένη μου εφηβεία είναι πολύ μικρό αντίτιμο...Νάστε καλά

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφερα μαζί μου ένα φιλικό ζευγάρι δημοσιογράφους για να τους "εκδικηθώ" που με τραβολογούσαν συχνά πυκνά σε "αποστειρωμένες" παραστάσεις στο μέγαρο...:twisted:

Τους είχα να αντέχουν κανα δεκάλεπτο με το ζόρι...έλα όμως που έμειναν σχεδόν μέχρι το τέλος και όταν τους ζήτησα εντυπώσεις μου ανέφεραν απλά την λέξη ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ...

Η δικιά μου αποψή μόνο υποκειμενική μπορεί να είναι...αλλά ναι...γουστάρω σε τέτοια events και τον μικρό χώρο και θα ήθελα και διπλάσιο κόσμο να με "παστώνει" (είχα καιρό να έρθω τόσο κοντά με την Σοφία :) ) και να ψάχνω την σερβιτόρα και να βλέπω να κουβαλάνε ως λυπόθυμα τα όργανα ψηλά στα χέρια keyboards και και και...

Την τελειότητα την πληρώνω στα μέγαρα αλλά την βαριέμαι κιόλας...

12 ευρώ για την χαμένη μου εφηβεία είναι πολύ μικρό αντίτιμο...Νάστε καλά

clap2.gif

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφερα μαζί μου ένα φιλικό ζευγάρι δημοσιογράφους για να τους "εκδικηθώ" που με τραβολογούσαν συχνά πυκνά σε "αποστειρωμένες" παραστάσεις στο μέγαρο...:twisted:

Τους είχα να αντέχουν κανα δεκάλεπτο με το ζόρι...έλα όμως που έμειναν σχεδόν μέχρι το τέλος και όταν τους ζήτησα εντυπώσεις μου ανέφεραν απλά την λέξη ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ...

Η δικιά μου αποψή μόνο υποκειμενική μπορεί να είναι...αλλά ναι...γουστάρω σε τέτοια events και τον μικρό χώρο και θα ήθελα και διπλάσιο κόσμο να με "παστώνει" (είχα καιρό να έρθω τόσο κοντά με την Σοφία :) ) και να ψάχνω την σερβιτόρα και να βλέπω να κουβαλάνε ως λυπόθυμα τα όργανα ψηλά στα χέρια keyboards και και και...

Την τελειότητα την πληρώνω στα μέγαρα αλλά την βαριέμαι κιόλας...

12 ευρώ για την χαμένη μου εφηβεία είναι πολύ μικρό αντίτιμο...Νάστε καλά

 

Νpap...πως τα καταφερνεις παντα ρε ατιμο αγορι....10 λεξεις λες και αυτες μιλανε απο μονες τους....σαν να εγραφες ολοκληρες παραγραφους...ετσι...ετσι!!!

Ελπιζω να σε βασανισω απο κοντα...συντομα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΡΙΒΩΣ!!

 

Ειμαι στο κουρμπετι... :lol: 25 ολοκληρα χρονια & πρεπει να εχω παιξει σε τουλαχιστον 300 συναυλιες & να εχω δει αλλες τοσες

 

Η ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ που "πετυχαμε" το Σαββατο ηταν ΜΟ-ΝΑ-ΔΙ-ΚΗ & αυτο μετράει.

 

Αν θελω να δω/ακουσω την ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ θα παω τον Ιουλιο στον ISAAC HAYES (μη με ρωτησης elavd ποιος ειναι γιατι την ΠΑΤΗΣΕΣ!! :twisted: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως ρε παιδια δικιο εχετε αλλα να τα λεμε δηλαδη ολα καλα?

Κι εγω εχω παιξει με επαγγελματιες αλλα οταν κατι δεν πηγαινε καλα σε προβες και συναυλιες δεν το κραταγαμε για την παρτη μας γιατι το ιδιο λαθος θα το καναμε ξανα και ξανα.....

 

Εχω εναν ιδιομορφο οντως τροπο να κανω κριτικη και αυτο ισως να ενοχλει και το καταλαβαινω αλλα δεν το κανω για να θαψω καποιους,απλα να μην παιρνουνε και τα μυαλα μας αερα.

 

Ετσι κι αλλιως παντα θα υπαρχει καποιος που παιζει καλυτερα απο μενα και αυτο το ξερω,οτι οσο μελεταω γινομαι και καλυτερος.Αλλα αν δεν μου πει καποιος οτι αυτο που εχω συνηθισει να κανω ως τωρα ειναι λαθος και να δοκιμασω και την αλλη αποψη πως θα μαθω τι ειναι σωστο και τι οχι?

 

Κατω απο αυτην την εννοια και το ποσταρισμα μου το οποιο δεν εγινε με σκοπο την κακοπροαιρετη κριτικη αλλα την εποικοδομητικη κριτικη-αυτοκριτικη.Ενταξει ολα καλα ητανε αλλα να μην γινουνε καλυτερα για την επομενη φορα?.Ενταξει να μεινουμε εκει?

 

Εχω συνηθισει οταν δεν μου αρεσει κατι να το λεω και να μην το κρυβω και οσο αναφορα για τα μεγαρα μουσικης και το τι ειναι σωστο ακουστικα και τι οχι,ενταξει εχετε δικιο.Κι εγω αν θελω να ακουσω σωστα καποια hard rock

μπαντα θα παω να ακουσω ξενη μπαντα π.χ αλλα καλο ειναι να ξεφυγουμε απο αυτην την φαση και να λεμε ρε συ αυτο το γκρουπ ξεχωριζει απο ολες τις αποψεις.

 

Με θετικα σχολια παιδια μπροστα δεν παμε/ετσι πιστευω.

 

Αν τωρα για τους περισσοτερους αυτο ητανε οτι καλυτερο.......

Ενταξει τι να πω...παντα τετοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως ρε παιδια δικιο εχετε αλλα να τα λεμε δηλαδη ολα καλα?

Κι εγω εχω παιξει με επαγγελματιες αλλα οταν κατι δεν πηγαινε καλα σε προβες και συναυλιες δεν το κραταγαμε για την παρτη μας γιατι το ιδιο λαθος θα το καναμε ξανα και ξανα.....

 

Εχω εναν ιδιομορφο οντως τροπο να κανω κριτικη και αυτο ισως να ενοχλει και το καταλαβαινω αλλα δεν το κανω για να θαψω καποιους' date='απλα να μην παιρνουνε και τα μυαλα μας αερα.

 

Ετσι κι αλλιως παντα θα υπαρχει καποιος που παιζει καλυτερα απο μενα και αυτο το ξερω,οτι οσο μελεταω γινομαι και καλυτερος.Αλλα αν δεν μου πει καποιος οτι αυτο που εχω συνηθισει να κανω ως τωρα ειναι λαθος και να δοκιμασω και την αλλη αποψη πως θα μαθω τι ειναι σωστο και τι οχι?

 

Κατω απο αυτην την εννοια και το ποσταρισμα μου το οποιο δεν εγινε με σκοπο την κακοπροαιρετη κριτικη αλλα την εποικοδομητικη κριτικη-αυτοκριτικη.Ενταξει ολα καλα ητανε αλλα να μην γινουνε καλυτερα για την επομενη φορα?.Ενταξει να μεινουμε εκει?

 

Εχω συνηθισει οταν δεν μου αρεσει κατι να το λεω και να μην το κρυβω και οσο αναφορα για τα μεγαρα μουσικης και το τι ειναι σωστο ακουστικα και τι οχι,ενταξει εχετε δικιο.Κι εγω αν θελω να ακουσω σωστα καποια hard rock

μπαντα θα παω να ακουσω ξενη μπαντα π.χ αλλα καλο ειναι να ξεφυγουμε απο αυτην την φαση και να λεμε ρε συ αυτο το γκρουπ ξεχωριζει απο ολες τις αποψεις.

 

Με θετικα σχολια παιδια μπροστα δεν παμε/ετσι πιστευω.

 

Αν τωρα για τους περισσοτερους αυτο ητανε οτι καλυτερο.......

Ενταξει τι να πω...παντα τετοια....[/quote']

 

Δεν χρειάζεται να απολογείσαι. Κανείς δε σου χρέωσε κακή πρόθεση εξάλλου.

 

Ωστόσο υπάρχει ένα κατάλληλο timing για όλα, πράγμα που θα έπρεπε να ξέρεις ως ντράμμερ! :wink: :lol: :lol:

 

Προσωπικά σίγουρα συμφωνώ με την πρόθεσή σου και την φιλοσοφία που εκφράζει.... με χάλασε το 'μπάσιμο' στην παρούσα στιγμή.

 

----------------------------------------

 

Και κάτι άλλο σαν υστερόγραφο, μόνο και μόνο επειδή το είδα στο post σου και μην το πάρεις στραβά (θα βάλω και πολλά smilies για να είμαι σίγουρος :D ). Εξάλλου το ακούμε από 'μορφωμένους' δημοσιογράφους, πολιτικούς και λοιπούς αλήτες στην tv συνέχεια.

 

Δεν υπάρχει 'ως αναφορά' ούτε 'όσο αναφορά' στα ελληνικά. Υπάρχει όσον αφορά. Και μάλιστα όσον αφορά στο (τάδε πράγμα). Συγνώμη αλλά δακρύζουν τα μάτια μου όποτε το βλέπω γραμμένο. 8) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελω να δω/ακουσω την ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ θα παω τον Ιουλιο στον ISAAC HAYES (μη με ρωτησης elavd ποιος ειναι γιατι την ΠΑΤΗΣΕΣ!! icon_twisted.gif icon_lol.gif

Σώπα μωρέ, αν δεν ήταν το Southpark δεν θα τον ήξερε ούτε η μάνα του :P :D

 

Δεν υπάρχει 'ως αναφορά' ούτε 'όσο αναφορά' στα ελληνικά. Υπάρχει όσον αφορά. Και μάλιστα όσον αφορά στο (τάδε πράγμα). Συγνώμη αλλά δακρύζουν τα μάτια μου όποτε το βλέπω γραμμένο. icon_cool.gif icon_biggrin.gif

Οι περισσότεροι πάντως λένε (και γράφουν) "όσον αφορά το" (πχ αυτή η φράση έχει 701.000 αποτελέσματα γκουγκλισμένη με εισαγωγικά, ενω η "όσον αφορά στο" έχει 88.600). Τέλος δεν υπάρχει κανένας λόγος να δακρύζουν τα μάτια σου, οι προσηλώσεις χωρίς λόγο και αιτία σε προκατ στυλιστικούς καθαρά κανόνες δεν είναι καθόλου αναγκαίες.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι πάντως λένε (και γράφουν) "όσον αφορά το" (πχ αυτή η φράση έχει 701.000 αποτελέσματα γκουγκλισμένη με εισαγωγικά' date=' ενω η "όσον αφορά στο" έχει 88.600). [/quote']

 

To ότι 'οι περισσότεροι' γράφουν λάθος την συγκεκριμένη πρόταση θα έπρεπε να μου λέει κάτι; :roll:

 

Τέλος δεν υπάρχει κανένας λόγος να δακρύζουν τα μάτια σου, οι προσηλώσεις χωρίς λόγο και αιτία σε προκατ στυλιστικούς καθαρά κανόνες δεν είναι καθόλου αναγκαίες.

 

Δεν πρόκειται για στυλιστικούς κανόνες. Πρόκειται για Γλώσσα. Η οποία, θέλουμε δε θέλουμε, υπόκειται σε κανόνες.

 

Διαφορετικά να αρχίσουμε να μουγκρίζουμε, πάλι όλο και κάποιος θα μας καταλαβαίνει... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελω να δω/ακουσω την ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ θα παω τον Ιουλιο στον ISAAC HAYES (μη με ρωτησης elavd ποιος ειναι γιατι την ΠΑΤΗΣΕΣ!!)

 

Ο ηθοποιός που έπαιζε στο "Απόδραση από τη Ν. Υόρκη";

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου