Προς το περιεχόμενο

EM-U 1212m pcie // απογοητευση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..μολις την αγορασα... και προσπαθησα να γραψω κιθαρες ως εξης : εχω συνδεδεμενη μια tonelab le σε εναν tech 21 power engine 60 και απο εκεινον βγαζω ενα jack ( εχει ειδικο output ) κατευθειαν σε ενα απο τα inputs της καρτας.....

 

το προβλημα μου ;;;;

 

οσο γαμ@ατος ακουγεται ο ηχος μου απο τον tech 21 τοσο ψηφιακουρα ακουγεται οταν τον γραφω στο cubase...

 

Μπορω να κανω κατι ????

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κάρτα ήχου δεν φταίει σε κάτι. Την έχω κι εγώ και γράφει άψογα. Δοκίμασε να βάλεις στο cubase ένα cab simulator.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ασε τις...μπουρδες (connect απο..power engine και αλλα τετοια) και συνδεσε την πεταλιερα κατευθειαν (ή ακομα καλυτερα μεσω της ψηφιακης εξοδου της) στην καρτα για να κατεβει ο θεος απο την ΗΧΑΡΑ που θα ακουσεις....αν ειναι δυνατον δηλ..... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο λύσεις που προαναφέρθηκαν (ψηφιακή σύνδεση στην κάρτα ή ηχογράφηση με μικρόφωνο) είναι πολύ καλές.

Εγώ γενικά προτιμώ το μικρόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλα η tonelab le έχει την ίδια ρύθμιση με την tonelab se που έχω εγώ, δηλαδή το amp/line ouput...Αν συνδέεις καρφί στην κάρτα επέλεξε το Line....

 

Βασικα ασε τις...μπουρδες (connect απο..power engine και αλλα τετοια) και συνδεσε την πεταλιερα κατευθειαν (ή ακομα καλυτερα μεσω της ψηφιακης εξοδου της) στην καρτα για να κατεβει ο θεος απο την ΗΧΑΡΑ που θα ακουσεις....αν ειναι δυνατον δηλ..... 

 

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι η 1212m είναι καταπληκτική κάρτα, έχει εξαιρετικούς convertors. Ο ήχος της είναι πράγματι πάρα πολύ καλός και να αναλογιστείς την τιμή της είναι πραγματικό bargain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx - η περιπτωση της απευθειας συνδεσης κανει καπως καλυτερη τη κατασταση αλλα θα προτιμησω την λυση του μικροφωνου -- υποθετω πως θα χρειαστω καπιον προενισχυτη μικροφωνου που θα τον τοποθετησω στο input της καρτας // ποιον θα προτεινατε?? thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx - η περιπτωση της απευθειας συνδεσης κανει καπως καλυτερη τη κατασταση αλλα θα προτιμησω την λυση του μικροφωνου -- υποθετω πως θα χρειαστω καπιον προενισχυτη μικροφωνου που θα τον τοποθετησω στο input της καρτας // ποιον θα προτεινατε?? thanx

 

Καλά υποθέτεις.

 

http://www.thomann.de/gr/preamps.html

Take your pick.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη....αλλα μας δουλευεις?

 

ΠΩΣ θα βγαλεις καλε μου  ανθρωπε ηχο της προκοπης με την TL connect ΧΩΡΙΣ προενισχυτη? :o

 

Παρε εναν προενισχυτη και ξαναδοκιμασε να την συνδεσεις ανθρωπινα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου