Προς το περιεχόμενο

bluesy tones and emg pickups


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιος - οπως παντα :)

 

Οι EMG, αν θες ενα vintage bluesy ηχο, ναι δεν κανουν. Αλλα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ολοι οι bluesy ηχοι vintage - μια χαρα ειναι και οι μοντερνοι. Για κατι μοντερνους blues a la crem ηχους μαγνητες οπως οι EMG του Luke οχι απλα κανουν, γαντι πανε.

 

Έχει πέσει στα χέρια μου μία πολύ ωραία Epiphone LP...και με ξύνει... :-\ :-*

Γιατι την epiphone? Αφου εχεις ωραιοτατη gibson, βαλε σε αυτην - δε θα παθει τιποτα η επενδυση για τα εγγονια σου, μη φοβασαι ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχεις ωραιοτατη gibson, βαλε σε αυτην - δε θα παθει τιποτα η επενδυση για τα εγγονια σου, μη φοβασαι ;D

Mε επίσης ωραιότατο ήχο που δεν θέλω να τη χαλάσω...απλά εκτός από τους P90 θέλω να βάλω και ένα μοντέρνο τρέμολο...που είναι ασέλγεια να το βάλω στη Gibson.

Όταν ένα όργανο είναι "κατασταλαγμένο", δεν το πειράζουμε ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fair enough. Οταν ομως γλυκαθεις με τους P90 στην epi και θα αρχισεις να σκεφτεσαι "πως θα ακουγοταν αραγε και στην Gibson" τα ξαναλεμε ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fair enough. Οταν ομως γλυκαθεις με τους P90 στην epi και θα αρχισεις να σκεφτεσαι "πως θα ακουγοταν αραγε και στην Gibson" τα ξαναλεμε ;D ;D

Μπα...απλά, άλλη μία κιθάρα... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατι μοντερνους blues a la crem ηχους μαγνητες οπως οι EMG του Luke οχι απλα κανουν, γαντι πανε.

 

Ευχαριστώ dude... αισθάνομαι μια εσωτερική θαλπωρή που κάποιος καταλαβαίνει γιατί έβαλα το σετ του Luke στην Kramer.  :P ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αισθάνομαι μια εσωτερική θαλπωρή που κάποιος καταλαβαίνει γιατί έβαλα το σετ του Luke στην Kramer.

 

+1 Το έβαλε ο καθηγητής μου στην classic vibe του και αυτό το σετ έχει πραγματικά ΚΡΕΜΩΔΗ  ήχο :)

http://www.emgpickups.com/products/index/53/11/1

 

ΥΓ: Για το παίξιμο τι να λέμε τώρα.. 8)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου