Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT1R Combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτός έχει σπονσοράρισμα από την Blackstar, επομένως δεν πολυστέκει το να σου πει με τι παίζει αυτή την περίοδο.  ;) Από την άλλη, δεν έχω κανένα άλογο στην κούρσα του Βλάκσταρ ή του Μπουγκέρα και ποσώς με ενδιαφέρει ποιος θα "κερδίσει". Απλά παρατηρώ μια εμμονή να αναγνωριστεί τάχα μου κάποια και καλά υπεροχή επειδή έφτιαξες ένα θρεντ για να μας εξηγήσεις την προτίμησή σου. Δεκτή φυσικά, σημειώθηκε πολλάκις και περιέργως - έστω - επίμονα, αλλά από κει και πέρα τι? Να ανάψουμε καπνογόνα ή να του δώσουμε τη μπλε σφραγίδα ποιότητας του ελληνικού αρνιού?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ πιστεύω πως ο ενισχυτής που πήρα εγώ είναι ο καλύτερος. ειναι τοσο καλυτερος που απεχει μιλια τους ενισχυτες του ανταγωνισμου, και επίσης ειναι πιο ιδιαίτερος απο τους ακριβότερους, που εχουν γινει σουπα.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτός έχει σπονσοράρισμα από την Blackstar, επομένως δεν πολυστέκει το να σου πει με τι παίζει αυτή την περίοδο.  ;) Από την άλλη, δεν έχω κανένα άλογο στην κούρσα του Βλάκσταρ ή του Μπουγκέρα και ποσώς με ενδιαφέρει ποιος θα "κερδίσει". Απλά παρατηρώ μια εμμονή να αναγνωριστεί τάχα μου κάποια και καλά υπεροχή επειδή έφτιαξες ένα θρεντ για να μας εξηγήσεις την προτίμησή σου. Δεκτή φυσικά, σημειώθηκε πολλάκις και περιέργως - έστω - επίμονα, αλλά από κει και πέρα τι? Να ανάψουμε καπνογόνα ή να του δώσουμε τη μπλε σφραγίδα ποιότητας του ελληνικού αρνιού?

Εγώ είπα τη γνώμη μου με βάση αυτά που έχουν περάσει από τα χέρια μου...

Εσύ αλήθεια με το υφάκι αυτό ως τι ομιλείς??

Ως καθαιρεμένος moderator ως Φωτεινός παντογνώστης ακόμα δεν έχω καταλάβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά ο Bugera είναι πιο ολοκληρωμένος ενισχυτής, ή για την ακρίβεια, είναι ενισχυτής, ο Blackstar πιο πολύ για μουσικό gadget μου κάνει. Βέβαια δεν θα με χάλαγε να είχα τον blackstar για την χρήση που προορίζεται όμως. Νομίζω ότι στον bugera αν βάλεις ωραίες gainατες JJ 12ΑΧ7 θα φτιάξει και το drive του.

 

Μια στιγμή, γιατί γίνεται αυτή η σύγκριση;  ???

 

Ακριβώς

 

Προφανώς η σύγκριση ξεκίνησε από το γεγονός ότι έχουν την ίδια τιμή (εγώ 245 τον ''πρόλαβα'' τον V22) και εκεί ξεκινάνε και σταματάνε οι ''ομοιότητες'' των 2 ενισχυτών.

 

Eκτός από την χρήση στην οποία προορίζεται (ο ένας για practice και ο άλλος μέχρι και για live) o Blackstar απότι κατάλαβα έχει metal overdrive ενώ ο v22 είναι για blues-rock άρα συγκρίνονται τα μήλα με τα πορτοκάλια.

 

Φαίνεται ωραίος, δεν θα τον αγόρασα αφού practice κάνω και με φθηνό τρανζιστοράτο των 30 ευρώ. Αν ήμουν όμως metaller μάλλον θα τον χτυπούσα, μεταχειρισμένο ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ αλήθεια με το υφάκι αυτό ως τι ομιλείς??

Ως καθαιρεμένος moderator ως Φωτεινός παντογνώστης ακόμα δεν έχω καταλάβει...

 

Oμιλώ ως ένας ουδέτερος παρατηρητής. Δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους. Μοντερέιτορ δεν ήμουν ποτέ. Όσο για την καθαίρεση, ούτε αυτή υπήρξε ποτέ αλλά ζητηθείσα από εμένα αποχώρηση από το τιμ. Λουκουμάκι?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oμιλώ ως ένας ουδέτερος παρατηρητής. Δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους. Μοντερέιτορ δεν ήμουν ποτέ. Όσο για την καθαίρεση, ούτε αυτή υπήρξε ποτέ αλλά ζητηθείσα από εμένα αποχώρηση από το τιμ. Λουκουμάκι?

;D ;D ;D

Τι θα ελεγες???

Σε καταλαβαίνω κυανόκρανε πίστεψέ με..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σατανα, μηπως δεν το εψαξες καλα πριν παρεις τον μπλακσταρ και μετα που ανακαλυψες οτι εκανες γκαφα, προσπαθεις να πεισεις τον εαυτό σου με αυτό το τόπικ? ;D

 

ρε άρη, αν διαβάζεις, διδαξε στο παιδί πως να κανει ΣΩΣΤΗ αγορα ενισχυτή, θελει ψάξιμο το θεμα, πρεπει να ωριμασει μεσα σου σαν το κρασι, δεν ειναι παιξε-γελασε αυτα, ειδικα στην εποχή μας, 240 ευρώ δεν ειναι καθόλου λίγα, ειναι μισός μηνας δουλειας για κάποιους (για να το σοβαρεψω και λιγο)

 

;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σατανα, μηπως δεν το εψαξες καλα πριν παρεις τον μπλακσταρ και μετα που ανακαλυψες οτι εκανες γκαφα, προσπαθεις να πεισεις τον εαυτό σου με αυτό το τόπικ? ;D

 

ρε άρη, αν διαβάζεις, διδαξε στο παιδί πως να κανει ΣΩΣΤΗ αγορα ενισχυτή, θελει ψάξιμο το θεμα, πρεπει να ωριμασει μεσα σου σαν το κρασι, δεν ειναι παιξε-γελασε αυτα, ειδικα στην εποχή μας, 240 ευρώ δεν ειναι καθόλου λίγα, ειναι μισός μηνας δουλειας για κάποιους (για να το σοβαρεψω και λιγο)

 

;D

Κι εσυ το βιολί σου...και για την ταμπακιέρα τσιμουδιά...

Μικρός είσαι ακόμα θα μάθεις κι εσύ...

Για την ηλικία σου .......... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

Τι θα ελεγες???

Σε καταλαβαίνω κυανόκρανε πίστεψέ με..

 

Αφού δεν θες λουκουμάκι πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις ένα ληγμένο φουντάν, κερασμένο από την ίδια τη διεύθυνση που θα χαρεί να επιβεβαιώσει τα λεγόμενά μου, αν βεβαίως ήταν δική σου δουλειά (που δεν είναι). Αν συνεχιστεί το σήριαλ θα γίνει αμέσως αναφορά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν θες λουκουμάκι πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις ένα ληγμένο φουντάν, κερασμένο από την ίδια τη διεύθυνση που θα χαρεί να επιβεβαιώσει τα λεγόμενά μου, αν βεβαίως ήταν δική σου δουλειά (που δεν είναι). Αν συνεχιστεί το σήριαλ θα γίνει αμέσως αναφορά.

Κερνάω τσιπουράκι όπου και όποτε θέλεις και να λύσουμε πολιτισμένα τις όποιες διαφορές μας...Άν έχεις κάποια απορία να στη λύσω άμεσα...

Το αναφορά ομολογώ δεν το κατάλαβα...

 

Υ.Γ εγώ τη γνώμη μου έγραψα για ενα ενισχυτη που αγορασα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου