Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT1R Combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μεγαλοι blackstar  ΝΑΙ ειναι ποιοτικοι ενισχυτες.Εδω ομως μιλαμε για ενισχυτη 1 watt που δεν εχει καν τα βασικα  tone buttons ( bass mid treble) effect loop  12" speaker footswitch και ενταση απαγορευτικη για live.Παρ ολα αυτα κοστιζει  240 Ε.Ποιος ο λογος για αγορα του οταν σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν ενισχυτες σε αλλη κλαση ειτε το παραδεχεσαι ειτε οχι  πχ V 22 τα εχει ΟΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι μεγαλοι blackstar  ΝΑΙ ειναι ποιοτικοι ενισχυτες.Εδω ομως μιλαμε για ενισχυτη 1 watt που δεν εχει καν τα βασικα  tone buttons ( bass mid treble) effect loop  12" speaker footswitch και ενταση απαγορευτικη για live.Παρ ολα αυτα κοστιζει  240 Ε.Ποιος ο λογος για αγορα του οταν σε αυτα τα χρηματα υπαρχουν ενισχυτες σε αλλη κλαση ειτε το παραδεχεσαι ειτε οχι  πχ V 22 τα εχει ΟΛΑ

Μάλλον εσυ δεν θελεις να παραδεχτείς και προσπαθεις να πείσεις ότι το drive του Blackstar είναι χειρότερο από το V22...το μεγάφωνο του Bugera είναι μεν 12'' αλλά απίστευτα ελεεινό και οι λάμπες του κάνουν και για το χριστουγεννιάτικο σου δέντρο....

Και στη τελική εσυ πάρε V22 εγώ μιλάω για όσους θέλουν καλό και ποιοτικό drive για home practice & recording use...

Ρε κόλλημα ο Σαλονικιός  2 μερες τώρα 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω οτι ειναι πολύ καλος ο blackstar αλλά γιατί να δώσεις 240€.....για το reverb? :P

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Electric-guitar-amps/Blackstar-HT-1-Combo-/art-GIT0020160-000

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω οτι ειναι πολύ καλος ο blackstar αλλά γιατί να δώσεις 240€.....για το reverb? :P

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Electric-guitar-amps/Blackstar-HT-1-Combo-/art-GIT0020160-000

 

Γιάννη εδώ θα με βρείς σύμφωνο...ψιλοάχρηστο(σαν χρήση) μου ακούγεται..άλλωστε και ο HT5 το κεφάλι που έχω δεν έχει reverb(τώρα έβγαλαν αναβαθμισμένο με reverb στα 5watts)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο τα καλυτερα μηχανακια για δωματιο.

Πραγματικα οι blackstar τα σπανε.

Παντως ολο αυτο το θεμα με το wattage του ενισχυτη δεν το καταλαβαινω.

Τελικα το μεγεθος μετραει και για τους αντρες.

 

Παντως ο φιλος εδω το εχει με 4χ12 το 1watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα... Σπηρο τον v22 τον έχεις δοκιμάσει ; εννοείς και ηχητικά ότι υπερτερεί ο μπλακσταρ ; γιατί ο v22 είναι αντίγραφο κάποιου πολύ γνωστού vox ενισχυτη αν δεν κάνω λάθος και την αντιγραφή αυτή την έχουν πετύχει στο έπακρο. Λιρώνς εννοείς ότι το μπλακσταρακι υπερτερεί σε αξιοπιστία και ποιότητα κατασκευής . Γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο με το 8άρι να ακούγεται καλύτερα από το 12άρι. Δεν τον εχω ακούσει τον v22 εχω ακούσει τον μπλακσταρ και με απογοήτευσε λίγο το 8άρι. Με τον άλλον παίζεις και λάιβ. Εκτός βέβαια αν εννοείς ότι παίρνεις τον μπλακσταρ και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο οπότε παω πασο. Η αξιοπιστία δεν είναι λίγο πράγμα. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν εχω πάρει τον 6262 ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία σχέση δεν έχει το γκάζι του v22 ρε παιδιά, είναι καθαρά crunch, οτι πρέπει για

ρυθμικά σε παλιοροκιές αλλά σφιχτό gain για μοντέρνα πράματα και κομπρεσάρισμα

για lead δεν βγάνει... Βέβαια εγώ παίζω με strat και 335 αλλά και πάλι δεν νομίζω

ακόμα και με πολύ γκαζιάρα και sustainιάρα κιθάρα να κάνει για τέτοια δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μάθετε κάνα όργανο της προκοπής (μπάσο πχ) και μετά δεν θα νοιάζεστε για αρκετό καιρό για ενισχυτές!!! Πέραν της πλάκας, για σπίτι η καλύτερη (νομίζω) λύση είναι ο epi junior που σε βγάζει και Live!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου