Προς το περιεχόμενο

DIY project: Πρόβλημα στο σολάρισμα (αίσθηση σκληρης χορδής)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν με καταλαβες - εννοω απο τι ειναι ?? squier ?? warmoth ?? αυτο εννοω - βεβαια και η απαντηση που μου εδωσες ηταν η ερωτηση που θα σου εκανα μετα αλλα την απαντησες ηδη  ;) ;)

 

γιατι δεν το ξανακανεις ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σώμα το έφερα από Αμερική μέσω Ebay  από κάποιο ιδιώτη που είχε το ψώνιο και τον εξοπλισμό να το φτιάξει. Κοστισε γύρω στα 150 € με τα μεταφορικά .

Είπα οτι δεν το ξανακάνω γιατί η διαδικασία με γομολάκα είναι δύσκολη και θέλει κόπο και υπομονή για να το κάνεις σωστά. Διάλεξα την γομολάκα για να φαίνονται τα νερά του ξύλου.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το πρόβλημα που έχεις στο σόλο το προκαλούν οι ιδιότητες του λαιμου που εχεις. ειχα και εγώ maple λαιμό με λεπτά τάστα , gloss finish και 9 radius και αντιμετώπισα ανάλογα προβλήματα - δυσκολία στα bends & αισθηση σκληρότητας. Δοκιμάζοντας αρκετές κιθάρες παρατήρησα τα εξής:

- Η αισθηση αυτή είναι έντονη σε κιθάρες με χαμηλό radius, χαμηλά τάστα, gloss finish (πχ vintage tele ).

Με τα απο καιρό το συνήθησα και μπορώ να πώ ότι μου αρέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου