Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή για Ενισχυτή λαμπάτο και καμπίνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιες μικρες διορθωσεις φιλε BSolution :)

 

2) Mesa Boogie Triple  2400    Dual΄Rectifier  2300

 

3) Fryette Ultralead 3500

 

4) Fryette 100/CL  2500

 

Ο Κουρμπης δεν ειχε ποτε Mesa

 

Καλησπέρα grorig , οι τιμές που ανέφερα είναι από στόκ μεταχειρισμένων που έχει ο Κουρμπής .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Loipon allh mia fora epeidh se exv  sympauhsei kai katanov kauvw briskv ton eayto moy se esena...

 

Στην ελλαδα τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα πλεον και υπαχρουν πολλα παιδια που δινουν πολυ καλες προσφορες...Προτιμας 1200 σε εναν ενυσχητη που ουτε εχεις δει , παρα μονο σε φωτο παρα 1300 για καποιον που θα τον εχει παιξει ? Ακου λοιπον...

 

1000 ευρω για τον ενυσχητη

300 ευρω το λιγοτερο για τελωνειο

80 ευρω για variax

και ενδεχωμενως 50-60 ευρω για λαμπες...

 

ποσο κανουν ?

 

Έχει απόλυτο δίκιο ο aris 17561 ,

 

Ξέχνα να δώσεις χρήματα σε μεταχειρισμένο ενισχυτή από εξωτερικό .

 

Αν συμβεί το οτιδήποτε και ιδιαίτερα σε κάποιο από τα κρίσιμα εξαρτήματα του ενισχυτή (μετασχηματιστή τροφοδοσίας  ή εξόδου ) θα κλάψεις .

 

Όσο για μερικά ακόμα θέματα που σε απασχολούν θα σε συμβούλευα τα εξής :

 

1) Υπάρχει θεωρία ότι όταν χρησιμοποιείς step down transformer δεν ακούγεται ίδιος ο ενισχυτής όπως θα ακουγόταν αν ήταν 230 .

 

2) Την οποιαδήποτε καμπίνα να την επιλέξεις ΜΟΝΟ αν την ακούσεις με τον συγκεκριμένο ενισχυτή που ενδιαφέρεσαι . Δεν σημαίνει ότι μια καμπίνα με vintage 30's θα ακούγεται ίδια με μια άλλη πάλι με τα ίδια ηχεία .

 

3) Ακόμα και τον dual πρέπει να τον ακούσεις σε σχέση με τον triple , είμαι σίγουρος ότι κάποια διαφορά θα υπάρχει .

 

4) Καταλαβαίνω ότι υπάρχει θέμα με τα λεφτά οπότε συζήτησε το από εκεί που σκέπτεσαι να αγοράσεις τον ενισχυτή μήπως και καταφέρει να σου κάνει δόσεις ώστε να διευκολυνθείς στην αποπληρωμή . Πιστεύω ότι καλύτερα safe και με δόσεις , παρά χαμηλή τιμή~υποτιθέμενη ευκαιρία και άγχος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα grorig , οι τιμές που ανέφερα είναι από στόκ μεταχειρισμένων που έχει ο Κουρμπής

 

Α, ενταξει τοτε, γιατι οπως ξεκινησε το ποστ:

 

1) Diezel Einstein 100 watt καινούργιος στον Κουρμπή 2200 ευρώ .

 

νομιζα οτι ανεφερες τιμες καινουργιου και για τα υπολοιπα  :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ενταξει τοτε, γιατι οπως ξεκινησε το ποστ:

 

νομιζα οτι ανεφερες τιμες καινουργιου και για τα υπολοιπα  :).

 

Κανένα πρόβλημα εγώ έπρεπε να ήμουν πιο συγκεκριμένος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πως μπορώ να τσεκάρω (από κοντά) ότι ένας μεταχειρισμένος ενισχυτής είναι οκ? Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω. Μάλλον βρήκα κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγάλη μου χαρά ανακοινώνω ότι είμαι πλέον ένας περήφανος ιδιοκτήτης ενός Dual rectifier!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Τώρα πρέπει να περιμένω την καμπίνα  >:( >:( >:(

 

Πείτε κανα τρόπο πως μπορώ να ακούσω τον ενισχυτή..(με ακουστικά?? με τα monitors?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γειες ;D Ποια καμπινα τελικα; Καλο θα ηταν να περιμενεις λιγο παραπανω μεχρι να ερθει η καμπινα, μην τον ανοιξεις ετσι χωρις να ειναι συνδεδεμενος με καμπινα, θα παθει ζημια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγεια φιλε μου, αντε να στον σιδεροσουμε να μας κερασεις ;)

εσυ εισαι γρηγορος, οχι σαν καποιους αλλους.....

Μην τον ανοιγεις χωρις καμπινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου