Προς το περιεχόμενο

Αγορά λαμπάτου ενισχυτή. προτάσεις, συμβουλές;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σου πρότεινα

α) να κατεβεις σε watt και να πας σε Vox Ac15

β) να ανεβεις λίγο σε χρήματα και να πας σε bogner alchemist 20-40 watt που καλυπτει όλα οσα ζητάς + οτι θα πάρεις drive απο λαμπάτο στο 2 κανάλι που μάλλον θα σε ικανοποιήσει περισσότερο απο την tonelab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

επειδη κ εγω στην ιδια φαση ειμαι καποια στιγμη θα μπω σε αγορα λαμπατου, το θεμα επειδη οπως κ εγω χρησιμοποιω πεταλιερα πρεπει ο δε λαμπατος να μπορει να συνεργαζεται με την εκαστοτε πεταλιερα κ να βγαινει το μεγιστο αποτελεσμα...

 

η καλυτερη λυση ειναι εφ'οσον εχεις αποφασισει οτι θα παιζεις με πεταλιερα να δοκιμασεις απο κοντα τους ενισχυτες αυτους κ αναλογα με το ποσο σε καλυπτουν να κανεις την αγορα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι το πιο σωστό και μια ακόμα παράμετρος που ξέχασα είναι οτι η πεταλιέρα μπορεί να δουλέψει με το drive της καλύτερα στη λούπα οπότε εκει θα θές οποσδήποτε λούπα σειριακή, παντος μου κάνει εντύπωση που δε σε ικανοποίησε ο hot rod deluxe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ απ ότι ξέρω οι fender συνεργάζονται καλά με πέταλακια. Οι πεταλιερες δε πιο πολύ συνεργάζονται με P.A., Κονσόλες, μόνιτορ κ τελικούς ενισχυτες.. Εξάλλου βγήκανε για να είναι φορητές κ να μην κουβαλάμε ενίσχυτες κτλ.. Αυτή είναι η γνώμη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα μέχρι στιγμής :

BLACKSTAR HT CLUB 40 ωραίος, πολύ ωραίος αλλα ξεφεύγει λίγο στην τιμή...μακάρι να βρω να δοκιμάσω και τον 20

 

koch studiotone 20 δεν μου άρεσε σε σύγκριση με τον blackstar..βασικά δεν μου άρεσε καθόλου..ετσι και αλλιώς ξέφευγε σε τιμή..

 

ο blues junior καλός μέχρι κάποια ένταση..μέσα σε band αν τον τσιτώσω φοβάμαι μήπως μου βρωμιζει..

 

για αυτόν εδώ τι λέτε ? http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_statesman_quad_el84.htm

 

και τον laney δεν τον βρήκα μέχρι στιγμής :(

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επιτρεπεις, blackstar σε μαγαζι δοκιμασες?

οχι.. πετυχα σε μαγαζι αλλα μονο τον 5αρι ..και ουτε καν μπηκα στον κοπο να τον δοκιμασω..Θεσσαλονικη βρισκομαι.

 

δοκιμασα τον 40 σε φιλο φιλου..και οχι σε εντασεις που ηθελα γιατι ειμασταν σε διαμερισμα..αλλα οπως και να εχει καταλαβα οτι ειναι super ενισχυτης..

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσες να μου πεις σε πιο μαγαζι? Γιατι ψαχνομαι για λαμπατο.

blackstar στον ζαχο εχει νομιζω τον 1 και τον 5 watt, θεσσαλονικη

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου