Προς το περιεχόμενο

Μεγαλο σετ τυμπανων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξερω πως το μεγεθος δεν παιζει ρολο,αλλα....

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=563Joj7DoD0

 

κατι θελουνε να αποδειξουνε αυτοι οι τυποι....

 

Υ.Γ λετε αν ειμουν σε καμμια γωνια και τους επαιρνα κανα τυμπανο-πιατο να το παιρνανε χαμπαρι ? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καμια φορα το εργαλειο κανει και τον μαστορα...αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση αυτο εκει ειναι πολυ μεγαλη υπερβολη!!!Τωρα μεσα στα κοματια στους δισκους που εχει φτιαξει,μπορει να χρειαζοντε ολα αυτα,δεν ξερω γιατι δεν εχω ακουσει...Παντως το σολο δεν με τρελανε...

και στην ερωτηση σου...Δεν νομιζω να επαιρνε κανενας χαμπαρι αν του επαιρνες και κανενα τομ..... :)Τοσα εχει εκει,ας κανει μια προσφορα στους φτωχους μουσικους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει τον Terry Bozio σε ενα clinic στο Berklee πριν απο καμμια 20αρια χρονια και ενω στην αρχη (πριν αρχισει να παιζει δηλ.) σχολιαζα αρνητικα & με γελωτα το κτηνωδες σετ του,οταν ΑΡΧΙΣΕ να παιζει μου....κοπηκε το γελιο :lol: :lol:

 

Οντως τα χρησιμοποιει ΟΛΑ και μαλιστα με τρομερο γουστο και αποτελεσματικοτητα.

 

Τωρα για εναν κανονικο ντραμμερ (ο Bozio ειναι εξωγηϊνος....)ενα 4 η 5 piece set ειναι ΥΠΕΡ-αρκετο..... :lol:

 

(δεν ειπαμε να γινουμε και σαν τους Pearl Jam που εδιωξαν τοπ ντραμμερ τους γιατι ειχε...πολλα πιατινια ,αλλα παν μετρον αριστον...... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω φιλε superfunk?χρειαζεται ταλεντο και τεχνη για να παιξεις σε ενα τοσο μεγαλο σετ,ή ενα τοσο μεγαλο σετ σε βοηθαει στο να παιζεις καλητερα και να φαινετε οτι εχεις ταλεντο και τεχνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνας ηχοληπτης που κανει πρακτικη και παιρνει τηλεφωνο το δασκαλο του σε απο αυτα τα γνωστα παρακμιακα ΙΕΚ:

 

-"Εε...μαστορα..ε..εχω ενα αρκετα μεγαλο drum kit..ποσα overheads πρεπει να βαλω;"

 

-"Ε παιδι μου..αν ειναι σαν τα live των Πυξ Λαξ, 2 φτανουν"

 

-"..Δεν νομιζω πως ειναι τοοοσο μικρα δασκαλε.."

 

-"Ε, αμα ειναι σαν τα live του Παπακωσταντινου, παλι φτανουν 2"

 

-"Χμ..ουτε τοσο μικρα ειναι..."

 

-"Κοιτα..αμα ειναι σαν τα ξενα live, πες τους να παρουν εναν ξενο ηχοληπτη και φυγε γρηγορα πριν σε παρουν χαμπαρι..."

 

Ξερω..ειμαι πολυ κακος!

 

Παντως το αποτελεσμα δικαιωνει το στησιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω φιλε superfunk?χρειαζεται ταλεντο και τεχνη για να παιξεις σε ενα τοσο μεγαλο σετ' date='ή ενα τοσο μεγαλο σετ σε βοηθαει στο να παιζεις καλητερα και να φαινετε οτι εχεις ταλεντο και τεχνη?[/quote']

 

 

Σιγουρα πλεον ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΟΣ συνδιασμος απο κακο ντραμμερ και ΜΕΓΑΛΟ σετ ΔΕΝ υπαρχει...

 

αληθεια ξερεις ποιος ειναι ο Terry Bozio?γιατι αν υπονοεις (που δεν λεω οτι υπονοεις) οτι δεν εχει ταλεντο και τεχνη πεφτεις...λιιιιγο εξω...

 

:lol:

 

επισης καλο ειναι να γνωριζουμε

ΓΙΑΤΙ χρησιμοποιει τοσο μεγαλο σετ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι!!!με τιποτα δεν υπονοω κατι τετοιο!!!!Τον ξερω σαν ονομα οτι ειναι απο τους καλυτερους,απλα μου διαφευγει τωρα με ποιους παιζει....:( Hερωτηση μου εγινε γενικα μιας και θεσαμε το θεμα περι μεγαλου σετ....Η ερωτηση δεν ειχε να κανει με τιποτα με τον συγκεκριμενο καλητεχνη απο το βιντεακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το set είναι λειψό,λείπει η κουδούνα για τα πρόβατα :D :D :D

 

Ο τύπος είναι εξωγήινος,το ξέρουμε,αλλά και αυτό το set λίγο υπερβολικό μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης καλο ειναι να γνωριζουμε

ΓΙΑΤΙ χρησιμοποιει τοσο μεγαλο σετ....

 

 

:wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι οντος μαι πολυ καλη ερωτηση....Για τον συγκεκριμενο ετσι?Αλλα θα συμφωνησω με τον φιλο death και θα πω λιγο "κολημενα"οτι οποιος και να ειναι ο λογος δεν νομιζω να με καλυψει αρκετα για την χρησιμοτιτα ενως τοσο μεγαλου σετ.θα μου πεις τωρα σιγα μην μας ρωτησει κι ολας....λεμε τωρα,κουβεντα να γινετε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου