Προς το περιεχόμενο

Νο Quarter No Lyrics 4Wheel Drive cover


Costas Siachamis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν καιρό, στους πρώτους μήνες μου μαζί με τα παιδια, επανεκτελέσαμε το θρυλικό αυτό τραγούδι.Η φωνή χρειάζεται επανεγγραφή και αναμένουμε ακόμα τον Μάνο να βρει χρόνο και να μας το πει ξανα. Έτσι ανεβαίνει με την ενορχήστρωση και τα φωνητικά να ακούγονται απειροελάχιστα.

 

 

4Wheel Drive Recordings__No Quarter_Led Zeppelin_No lyrics

 

Καλή ακρόαση!

 

Καλημέρα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίσθησή μου είναι ότι κυρίως στα αργά μέρη (στα κουπλέ π.χ.), o drummer το "ξεκρεμάει" κάπως το πράγμα.

Σαν να θέλει να μείνει πιστός στον Bonzo...αλλά να πιστεύει κιόλας ότι το κομμάτι θέλει κάτι πιό "δραστήριο"...κι αυτά να τα σκέφτεται ταυτόχρονα με το break... ;D ;D

 

Να το ξανακούσουμε παρακαλώ, με φωνή και με καλύτερη λήψη. Η κιθάρα είναι μάλλον αναίτια θαμμένη σ΄ένα κομμάτι που ούτως ή άλλως η #1 αποστολή της είναι να υπηρετεί τα πλήκτρα. ;)

 

Αξιόλογη προσπάθεια nevertheless.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή χρειάζεται επανεγγραφή και αναμένουμε ακόμα τον Μάνο να βρει χρόνο και να μας το πει ξανα.

Eπειδή μάλλον θα περιμένουμε καιρό, αν βρεθεί κανας Χριστιανός που γουστάρει και μπορεί να το πει, ας το κατεβάσει να βάλει φωνητικά και ότι άλλο, και ας το ξανανεβάσει.  :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή μάλλον θα περιμένουμε καιρό,

τον κόμπλαρες με τα φωνητικά σου? Γιατί δεν το λές εσύ με τον δικό σου-μοναδικό- τρόπο, τώρα που έχεις πάρει φόρα? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον κόμπλαρες με τα φωνητικά σου? Γιατί δεν το λές εσύ με τον δικό σου-μοναδικό- τρόπο, τώρα που έχεις πάρει φόρα? ;D ;D

Όπως είδες το κομμάτι το ανέβασε ο Κώστας, και ουσιαστικά παρουσιάζει τη πολύ καλή δουλιά που είχε κάνει στα πλήκτρα.

Αν το πω εγώ, θα μονοπωλήσω το ενδιαφέρον, και είναι κρίμα για το παιδί. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η φωνή χρειάζεται επανεγγραφή και αναμένουμε ακόμα τον Μάνο να βρει χρόνο και να μας το πει ξανα.

 

Φίλος μας κάνεις πλάκα τώρα... Ποιος Μάνος και ποιος... μόνος  ;D Έχεις δίπλα σου τον ογκόλιθο, τον Κύκλωπα, τον τιτανοτεράστιο, τον Ερμή τον Τρισμέγιστο- τον you know who- τον AP τέλος πάντων και τολμάς να γράφεις ότι περιμένεις κάποιον... άλλον;  ;D ;D ;D 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα πιο αγαπημενα μου κομματια των Led Zeppelin διαλεξατε, μπραβο.

Ειδικα η εκτελεση απο το «The song remains the same», τα σπαει.

 

Στο θεμα μας τωρα, το φλαουτο στην αρχη θεωρω οτι ειναι περιττο

και τα τυμπανα λιγο χαμηλα στη μιξη (σε ολο το κομματι), ομως η ατμοσφαιρα και οι δυναμικες

ειναι σε πολυ καλο επιπεδο. Δεν θα ηθελα να ξεχωρισω καποιο οργανο,

απλα μου αρεσαν αρκετα τα πληκτρα και οι φαζαρισμενες κιθαρες.

 

Να πεισετε τον Μανο να το πει, θα του πηγαινει γαντι.

Well done boys  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου