Προς το περιεχόμενο

Αγορα Ενισχυτη Solid state η Modelling κατω των 350 ευρων...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μικρός λαμπάτος και πεταλιέρα καλή λύση ειναι, αλλά αμα παρεις μικρό λαμπάτο με κανενα 8" ηχειο δωρο αδωρο για μενα...

 

Γι'αυτο προτεινα και τον VHT Special 6 Ultra που εχει 12ρι :) Οντως δε λεει με μικροτερο μεγαφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι ναι.

 

τελικά έχουν πέσει αρκετά οι τιμές...

εχώ καιρό να τα παρακολουθησω αυτά!

για μένα το θένα τελειώσε με τον laney cub12 και την rp1000. Παλι καλα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιαααα!!!!βρηκα αυτη την πεταλιερα την digitech rp 500 στις αγγελιες του noiz http://smart.noiz.gr/details.php?id=41012 [glow=gold,2,300]ειναι καλη[/glow]??????θελω γνωμες...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι αλλά θεωρώ ζητάει πολλά.Αν σκεφτείς ότι η rp1000 κάνει 395 ευρώ καινούργια ;)

 

Η πεταλιέρα είναι καλή πάντως.Πολύ καλή.Δες βέβαια και πόσο πωλείται καινούργια.

Πάντως η rp1000 κανει 400 ευρώ(τιμή thomann).H rp500 (τιμή thomann πάλι) 266.Αν μπορείς παζάρεψε και λιγάκι στο πλην -30-40 ευρώ αν θέλει και ο πωλητής και έχεις μια πολύ καλή πεταλιέρα να παίξεις!Αν θες πάντως να ακουγεται καλά στον marshall σου να τη συνδέει μέσω του cd-in βύσματος (νομίζω έχεις έτσι)?Αυτό κάνω και γω και έχω αυτούσιο τον ήχο πεταλιέρας χωρίς τον χρωματισμό του ενισχυτή (απλά δεν μ αρέσουν τα βρώμικα του και το πως ''τζιτζικίζουν'')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγα για την rp500 και ενα blackstar ht-1

ουτως ή αλλως εγω για την παρουσα κατασταση τον θελω μονο για σπιτι και στουντιο προβες με το συγκροτημα αλλα για λαιβ ουτε κουβεντα...Αν λεμε, αν παιχτει κατι πιστευω να αντεξει ο blackstar ή ο marshall...Θα αντεχει ο μαρσαλ σε μαστερ βολιουμ πανω απο το 7-8 ή θα σπαει????

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ο ht1 είναι ένα βατ ;D

Κοίτα αν παίζεις την πεταλιέρα όπως σου είπα θα ανεβάζεις το μάστερ μέσω αυτής.

 

Τώρα ο 15άρης δύσκολα θα βγάζει live σε τέτοιες εντάσεις.Δεν είναι ότι θα τα τινάξει απλά δεν θα ακούγεσαι.Η μόνη λύση έιναι να βάλεις μπροστά ένα μικροφωνάκι,η να παίζεις με την πεταλιέρα καρφί στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...Βασικα ελεγα για την Vox Tonelab ST με  προενισχυση λαμπα... θα ακουγεται ωραια?????????Τωρα για HT-1R δεν εχουμε αμεσα σχεδια για λαιβ...Για λαιβ εχει ενα φιλος μου Fender Super Reverb που εχει 4 εισοδους...Αν ωαλω την δικια μου και ο φιλος μ τη δικια του θα ακουγομαστε και οι 2?????????Blackstar ξερουμε ποιος ειναι αντιπροσωπος??????

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιαααα!!!!βρηκα αυτη την πεταλιερα την digitech rp 500 στις αγγελιες του noiz http://smart.noiz.gr/details.php?id=41012 [glow=gold,2,300]ειναι καλη[/glow]??????θελω γνωμες...

 

Αυτη στην ειχα γραψει βρε στο ποστ μου εδω --> http://www.noiz.gr/index.php?topic=186809.msg571243#msg571243, μαλλον δεν το κοιταξες καθολου ::) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...Βασικα ελεγα για την Vox Tonelab ST με  προενισχυση λαμπα... θα ακουγεται ωραια?????????Τωρα για HT-1R δεν εχουμε αμεσα σχεδια για λαιβ...Για λαιβ εχει ενα φιλος μου Fender Super Reverb που εχει 4 εισοδους...Αν ωαλω την δικια μου και ο φιλος μ τη δικια του θα ακουγομαστε και οι 2?????????Blackstar ξερουμε ποιος ειναι αντιπροσωπος??????

 

Blackstar

 

Stelios Trimis & CO OE

 

Telephone: +302 10383 0816

 

Contact: Trimis

 

Email: [email protected]

 

Aθήνα

 

Όσο για την tonelab είναι πολύ καλή επιλογή και με προενισχυτική λυχνία είσαι jet.Ειδικά για το στυλ που παίζεις.Για τη άλλη σου ερώτηση σκέψου ότι η ισχύς του ενισχυτή θα διαιρεθει διά 2.Αν έχετε και οι δύο πεταλιέρες τότε κάπως θα την παλέψετε.Καλύτερα ο ένας να πάει στην κονσόλα και ο άλλος στον ενισχυτη αν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και 2 Boss... md-2 mega distortion & ds-1 distortion...Θα ακουγονται ωραια μεσα απο λαμπες η να βαζω αγγελια απο τωρα??????

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου