Προς το περιεχόμενο

Αγορα Ενισχυτη Solid state η Modelling κατω των 350 ευρων...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα σκεφτομουνα να παω προς Τριμη και να δω κανα μπλακσταρ...για πεταλιερα ελεγα την vox tonelab st που εχει προενισχυση λαμπα...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η tonelab st δεν εχει προενισχυση λάμπα.

 

ψάξτα λίγο περισσότερο φίλε αν ειναι να δώσεις μιχό χιλιάρικο που ειναι σοβαρό ποσό.

 

θα σου πρότεινα να ακουσεις κάμποσους ενισχυτές, και αυτος που θα διαλέξεις να έχει κάτι πάνω του που να σ'αρέσει. Έστω ενα καθαρό κανάλι, η το drive, το crunch, ενας lead ήχος, κάτι.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_plus_112_combo.htm[/url]

 

και εισαι αρχοντας!!!

 

 

+504  ;D

Δηλαδη τι αλλο να ζητησει κανεις απο ενισχυτη σε αυτα τα λεφτα?

 

Και αυτος http://www.dv247.com/guitars/orange-tiny-terror-combo-all-valve-guitar-amp-combo--50831  ειναι ιδιαιτερος ενισχτης και αξιζει μια ακροαση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η tonelab st δεν εχει προενισχυση λάμπα.

Bασικα η tonelab εχει προ ενισχυση λαμπας...Το λεει στο σαιτ στης βοξ...Ελεγα να κοιταξω και τον  Laney cub12...Απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ εχει αρκετο ρεσπεκτ ως ενισχυτης...Ξερετε ποιος ειναι αντιπροσωπς της Laney??????Και θα παω στου Τριμη φυσικα για blackstar...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+504   ;D

Δηλαδη τι αλλο να ζητησει κανεις απο ενισχυτη σε αυτα τα λεφτα?

 

Και αυτος http://www.dv247.com/guitars/orange-tiny-terror-combo-all-valve-guitar-amp-combo--50831  ειναι ιδιαιτερος ενισχτης και αξιζει μια ακροαση.

 

 

 

http://www.dv247.com/guitars/peavey-6505-plus-combo-guitar-amp-combo--62051

 

Εκανα παραθεση στον εαυτο μου γιατι κατα καποιο περιεργο τροπο δεν μπορουσα να κανω τροποποιηση-επεξεργασια  ??? ωστε να συμπληρωσω το λινκ που ξεχασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα η tonelab εχει προ ενισχυση λαμπας...Το λεει στο σαιτ στης βοξ...Ελεγα να κοιταξω και τον  Laney cub12...Απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ εχει αρκετο ρεσπεκτ ως ενισχυτης...Ξερετε ποιος ειναι αντιπροσωπς της Laney??????Και θα παω στου Τριμη φυσικα για blackstar...

 

σχετικά με τον λάνι, τον φέρνει ο νάκας στην αθηνα. Δε ξερω βεβαια αν εχουν το 12'αρι κομπο στο μαγαζι, αλλά δε χάνεις κάτι να ρωτήσεις. Επίσης μπορεις εκει να ακουσεις και τους vc15 και lc15 που ειναι αξιολογοι κι αυτοί.

 

σχετικά με την tonelab, ΔΕΝ εχει προενίσχυση λάμπας. Ή αν θες, για να μην μπερδευόμαστε και με το μαρκετινγκ, η λάμπα που έχει μέσα δεν κάνει τη δουλειά που κάνει μια προενισχυτρια μεσα σε ενα λαμπάτο ενισχυτή.

 

τωρα τι να σου πω άλλο, αμα θες πηγαινε και πάρ'την αλλά να ξερεις πως αν την παιρνεις μονο και μόνο επειδη "εχει προενισχυση λαμπα" τότε δινεις απλά τα λεφτά σου στα τυφλά.

 

η tonelab εχει φοβερες ψηφιακές προσομοιώσεις απο ενισχυτες και φοβερές προσομοιώσεις απο πεταλάκια και εφέ. Υπάρχουν και άλλες προτάσεις στην αγορά που μπορει να σε βολέψουν περισσότερο η λιγότερο. Ψαξτο και μη πας να πάρεις ό,τι απλά εχει μια λάμπα πάνω.

 

αυτά και σταματάω με την tonelab και το αν εχει η δεν εχει "προενισχυση λάμπα"

 

;D ;D ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με την tonelab, ΔΕΝ εχει προενίσχυση λάμπας. Ή αν θες, για να μην μπερδευόμαστε και με το μαρκετινγκ, η λάμπα που έχει μέσα δεν κάνει τη δουλειά που κάνει μια προενισχυτρια μεσα σε ενα λαμπάτο ενισχυτή

 

;D ;D ;D

Μαλλον εγω το εθεσα λαθως...δεν εννοουσα αυτο...αλλα λεω πως δεν ειναι σαν τους κοργκ ή τους digitech που ειναι εξολοκληρου digital...Για νακα...σε αυτο στο κεντρο να παω???Γιατι εχει πολλα διαφορετικα...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ρε μεγάλε ο ήχος των προσομοιώσεων ειναι 100% παραγόμενος με ψηφιακό τρόπο. Μη νομίζεις οτι όπου υπάρχει λάμπα χρωματιζει τον ηχο ντε και καλά.

 

οι λάμπες ειναι ό,τι και τα τρανζίστορ, οταν δουλευουν εντός της γραμμικής τους περιοχής.

 

τέλοσπάντων, οπως και να'χει μια πεταλιέρα κρίνεται απο τις προσομοιώσεις της, τα εφέ της, τις λειτουργίες της, τον τρόπο χειρισμού της, την αξιοπιστία της και την τιμή της. Όχι απο το αν εχει πολλά κουμπάκια, ομορφα αυτοκολλητακια, λαμπες και οθονιτσες.

 

 

εγώ στο νακα στην ιπποκρατους ειχα πάει αλλά καλύτερα να πάρεις ενα τηλεφωνο πρώτα να ρωτησεις αν εχουν καποιον απο αυτους τους ενισχυτες που θες να δοκιμασεις μη πας τσαμπα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου