Προς το περιεχόμενο

Paranoid Cover


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ καλη προσπαθεια γενικα αλλα τα ρυθμικα ΔΕΝ.....

καταλαβαινω την ανησυχια σου να ψαχτεις με κατι εναλλακτικο αλλα δεν στεκουν...δεν εχουν groove...δεν στεκουν(δεν μπορω να το εκφρασω πιο κατανοητα)...και οχι επειδη ειναι διαφορετικα απ την original εκδοση αλλα και σε καινουριο κομματι να τα εβαζες παλι ΔΕΝ...

 

παρ ολα αυτα μου αρεσαν τα φωνητικα αν και θα τα ηθελα λιγο πιο καθαρα στον ηχο...

 

Μπραβο !

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις! Όσο για το ρυθμό, σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι  :P

Την επόμενη φορά καλύτερα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ταινιαρα. Τραγουδαρα. Τα φωνητικα ok, η εισαγωγη δεν μου αρεσε εμενα ετσι. Το σολο πολυ καλο. Το δευτερο σολο δινει 80's feeling στο τελειωμα τρου τραγουδιου. Τη λατρευω τη δεκαετια, αλλα αυτο το επος ειναι ο ορισμος των 70's, οποτε δεν με τρελανε. Η αλλαγη στα ρυθμικα μου αρεσε, την εκαναν και μερικοι απο τους κιθαριστες του ΟΖΖΥ (Randy Rhoads, Jake Lee κι ο παπαρας ο Zakk Wylde). Στην τελικη μονο ο Iommi το παιζει οπως γραφτηκε, γιατι ΜΠΟΡΕΙ. Μου αρεσε τελος που το παιζεις στο 12 ταστο. Εκει ακουγεται καλυτερα.

Καλη συνεχεια!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινιαρα. Τραγουδαρα. Τα φωνητικα ok, η εισαγωγη δεν μου αρεσε εμενα ετσι. Το σολο πολυ καλο. Το δευτερο σολο δινει 80's feeling στο τελειωμα τρου τραγουδιου. Τη λατρευω τη δεκαετια, αλλα αυτο το επος ειναι ο ορισμος των 70's, οποτε δεν με τρελανε. Η αλλαγη στα ρυθμικα μου αρεσε, την εκαναν και μερικοι απο τους κιθαριστες του ΟΖΖΥ (Randy Rhoads, Jake Lee κι ο παπαρας ο Zakk Wylde). Στην τελικη μονο ο Iommi το παιζει οπως γραφτηκε, γιατι ΜΠΟΡΕΙ. Μου αρεσε τελος που το παιζεις στο 12 ταστο. Εκει ακουγεται καλυτερα.

Καλη συνεχεια!

+1 Στο ότι μόνο ο Ιόμι το παίζει όπως γράφτηκε! Ο κάθε άλλος προσπαθεί να βάλει ένα δικό του στοιχείο μέσα (όπως ο ρυθμός και το τελευταίο σόλο, το οποίο μου ήρθε αυθόρμητα καθώς ΄τζάμαρα και μου άρεσε οπότε το κόλισα. Τώρα άν θυμίζει 80ς δε ξέρω πάντως που να το άκουγες όταν είχα και τάπινγκ μέσα  ;D).

Τέλος αυτό που είπες για τον Zakk Wylde με πλήγωσε! Είμαι μέγας φάν  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4ο σου δαχτυλο εχει καποιο προβλημα?απορω πως δεν το ανεφερε καποιος...δεν με ενδιαφερει που το ρυθμικο ειναι αλλο..ποσο μαλλον μ αρεσει...αλλα αν δεν φτιαξεις αμεσως τα δαχτυλα σου θα εχεις προβλημα...στο σολο το 4ο δαχτυλο ηταν νεκρο...αυτο ειναι οτι χειροτερο για ενα κιθαριστα καθως το 4ο δαχτυλο ειναι αυτο που διαμορφωνει ηχο!!!αν δεν παιζεις μ αυτο ποτε σου δεν θα καταφερεις να εχεις ηχο ουτε θα καταφερεις να ανεβεις επιπεδο σαν κιθαριστας..

Η εισαγωγη θελει ποιο λεγκατο παιξιμο και φλερταρες συνεχως με το να σε πεταξει εξω...

Μια χαρα ειναι απλα προσεξε το 4ο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος αυτό που είπες για τον Zakk Wylde με πλήγωσε! Είμαι μέγας φάν  :P

 

Δεν ειχα κανενα προβλημα μαζι του, μεχρι που τον ειδα σε συναυλια εδω στην Ελλαδα (για τους Sabbath ειχα παει φυσικα). Ο τροπος που επαιζε και η συμπεριφορα του με εκαναν να τον σιχαθω. Εκανε και τα ξεφτυλικια οταν τον εδιωξε ο ΟΖΖΥ και τα αποτελειωσε ολα.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4ο σου δαχτυλο εχει καποιο προβλημα?απορω πως δεν το ανεφερε καποιος...δεν με ενδιαφερει που το ρυθμικο ειναι αλλο..ποσο μαλλον μ αρεσει...αλλα αν δεν φτιαξεις αμεσως τα δαχτυλα σου θα εχεις προβλημα...στο σολο το 4ο δαχτυλο ηταν νεκρο...αυτο ειναι οτι χειροτερο για ενα κιθαριστα καθως το 4ο δαχτυλο ειναι αυτο που διαμορφωνει ηχο!!!αν δεν παιζεις μ αυτο ποτε σου δεν θα καταφερεις να εχεις ηχο ουτε θα καταφερεις να ανεβεις επιπεδο σαν κιθαριστας..

Η εισαγωγη θελει ποιο λεγκατο παιξιμο και φλερταρες συνεχως με το να σε πεταξει εξω...

Μια χαρα ειναι απλα προσεξε το 4ο...

Ίσως φταίει το ότι παίζω λίγο καιρο κιθάρα και χωρίς κάποιον να μου δείξει. Πάντως νόμιζα πως το χρησιμοποιούσα αρκετά το 4ο δάκτυλο και γενικά προσπαθώ να το δουλεύω.

Άν έχεις να προτείνεις κάποια άσκηση ή βοήθεια θα τη δεχόμουν ευχαρίστως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως φταίει το ότι παίζω λίγο καιρο κιθάρα και χωρίς κάποιον να μου δείξει. Πάντως νόμιζα πως το χρησιμοποιούσα αρκετά το 4ο δάκτυλο και γενικά προσπαθώ να το δουλεύω.

Άν έχεις να προτείνεις κάποια άσκηση ή βοήθεια θα τη δεχόμουν ευχαρίστως!

 

Δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη άσκηση.Απλά εκεί που θα τέντωνες το 3ο δάχτυλο αντικατάστησέ το με το 4ο.Πολύ απλό.

 

Επίσης αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι να δικιμάζεις να ανεβοκατεβαίνεις πεντατονικές,τρίλιες με 1-2,2-4,3-4 (δάχτυλα είναι αυτά).Απλά εκεί που έβαζες 3ο και το τέντωνες βάχε 4ο.

 

Κατά τα άλλα εμένα μ άρεσε όλο εκτός από τα φωνητικά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως νόμιζα πως το χρησιμοποιούσα αρκετά το 4ο δάκτυλο και γενικά προσπαθώ να το δουλεύω

Μα μεχρι και στα powerchord που παιζεις τα παιζεις με τριτο!το τεταρτο δαχτυλο ειναι το ποιο σημαντικο δαχτυλο σε ολα τα οργανα!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί μεγάλοι κιθαρίστες είχαν το τέταρτο δάχτυλο και σάπιζε. Μην είσαι απόλυτος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου