Προς το περιεχόμενο

Radiohead medley σε στυλ Bluegrass!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σου ζηταω καμμια ταυτοτητα!

Περιεργος απλα ημουνα :lol:

 

Παντως εχεις δικιο αν δεν σου αρεσε η Patsy Cline & ο Hooker δεν εχεις και πολλες ελπιδες να σου αρεσουν τα υπολοιπα... :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

OK, ζητάω συγγνώμη γιατί παρεξήγησα το ύφος σου. ¶λλωστε μέσω γραπτού λόγου μου συμβαίνει συχνά. :oops:

 

Ακριβώς αυτό προσπαθούσα να σου πω εξ'αρχής. Αφού δεν με συγκίνησε η κορυφή ενός μουσικού είδους μάλλον μπορώ να πω ότι δεν με συγκινεί εξ'ολοκλήρου και να το απορρίψω. Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο είναι μειωτικό για ένα μουσικό, it's OK with me, αλλά διαφωνούμε. Και πιστεύω πως αν ψαχτεί ο καθένας από εμάς, σίγουρα κάτι θα υπάρχει στη μουσική που δεν το γουστάρει με τίποτα, όπως κι αν αυτό εκφράζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει ειναι που διαφωνω μαζι σου,εγω πιστευω οτι σε ΟΛΑ τα ειδη μουσικης (ακομα και σε αυτα που δεν μας "αρεσουνε") υπάρχουν παντοτε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ πράγματα που τα "χανουμε" απορρίπτοντας το ΣΥΝΟΛΟ μιας μουσικης (π.χ ενω γενικα δεν μου πολυαρεσει η electronica μου αρεσουν φοβερα οι Crystal Method & θα ειχα "χασει" πολυ αν τους απέριπτα εξ'αρχης )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραίες διασκευές σε radiohead κομμάτια έχει κάνει μόνο ο Brad Mehldau.Και είναι πολύ καλός.Έχει σεβαστεί τα κομμάτια και τα έχει πάει (αν είναι δυνατό) και ένα βήμα παραπέρα.Από όσο ξέρω έχει διασκευάσει τα Paranoid android,exit music,like spinning plates (τα 2 πρώτα μάλιστα τα έχω ακούσει και σε 2 διαφορετικές εκτελέσεις από τον ίδιο)

 

Στo official site του μπορείτε να δείτε video του exit music live

 

http://www.bradmehldau.com/media/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες διασκευές σε radiohead κομμάτια έχει κάνει μόνο ο Brad Mehldau.Και είναι πολύ καλός.Έχει σεβαστεί τα κομμάτια και τα έχει πάει (αν είναι δυνατό) και ένα βήμα παραπέρα.l

 

 

Σαν λίγο απόλυτο μου φαίνεται αυτό... Πριν κάποια χρόνια είχε κυκλοφορήσει ένα CD "Anyone can play radiohead", και μπορώ να πω ότι είχε μερικές καλές διασκευές. Από Mehldau έχω ακούσει μόνο το Exit Music, και ενώ στην αρχή το πήγαινε... καλά, προς το τέλος του κομματιού "ξέφυγε" και άρχισε ανούσιους -για μένα- αυτοσχεδιασμούς, που καμία σχέση με το κομμάτι δεν είχαν. (Το ρήμα στο τέλος, για να είναι "πιο ψαμένη" η άποψή μου, που λέει και ο SF! :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει ειναι που διαφωνω μαζι σου' date='εγω πιστευω οτι σε ΟΛΑ τα ειδη μουσικης (ακομα και σε αυτα που δεν μας "αρεσουνε") υπάρχουν παντοτε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ πράγματα που τα "χανουμε" απορρίπτοντας το ΣΥΝΟΛΟ μιας μουσικης (π.χ ενω γενικα δεν μου πολυαρεσει η electronica μου αρεσουν φοβερα οι Crystal Method & θα ειχα "χασει" πολυ αν τους απέριπτα εξ'αρχης )[/quote']

 

 

πες τα.

 

προσωπικά την βρίσκω με kronos quartet, tommy emmanuel, astral projection , philip glass και diamanda galas(ΘΕΑ) μαζί.

 

δεν υπάρχει λόγος να λέμε πως κάτι που δεν έχει κιθαριστικό ενδιαφέρον δεν μας κάνει.μουσική είναι όλα.νότες.απλά ο ήχος και ο τρόπος έκφρασης αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες διασκευές σε radiohead κομμάτια έχει κάνει μόνο ο Brad Mehldau.Και είναι πολύ καλός.Έχει σεβαστεί τα κομμάτια και τα έχει πάει (αν είναι δυνατό) και ένα βήμα παραπέρα.l

 

 

Σαν λίγο απόλυτο μου φαίνεται αυτό...

 

Έχεις δίκιο.Εννοούσα από αυτά που έχω ακούσει και κατά τη γνώμη μου.Και πιστεύω πως αυτό εννοείται σε κάθε ποστ,ε? :roll: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου