Προς το περιεχόμενο

Radiohead medley σε στυλ Bluegrass!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω τι λετε...εγω γουσταρω βλαχοαμερικανια ΜΕ ΤΑ 1000!!!!! :D

 

 

 

πωπωωω...ΑΥΤΗ ειναι μουσικη (δεν κανω πλακα...γουσταρω ΤΡΕΛΑ!!!)

 

 

 

edit:μου ερχεται στο μυαλο η κλασικη αμερικανικη φαρμα, η παρεα που καθεται και παιζει μουσικη με ψαθινα καπελα, στο στομα ενα στριφτο τσιγαρο ή ενα σταχυ και φυσικα ολοσωμη τζην φορμα. τρελη σαπιλα και γουσταρω! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαι 2 καουμποιδες να φιλιουνται κρυφα πισω απο τ¨αλογα...!!!!!!!

!!!!!!!!

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Welcome to the Backdoor mountain!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε...εγω γουσταρω βλαχοαμερικανια ΜΕ ΤΑ 1000!!!!! :D

 

 

 

πωπωωω...ΑΥΤΗ ειναι μουσικη (δεν κανω πλακα...γουσταρω ΤΡΕΛΑ!!!)

 

 

 

edit:μου ερχεται στο μυαλο η κλασικη αμερικανικη φαρμα' date=' η παρεα που καθεται και παιζει μουσικη με ψαθινα καπελα, στο στομα ενα στριφτο τσιγαρο ή ενα σταχυ και φυσικα ολοσωμη τζην φορμα. τρελη σαπιλα και γουσταρω! :lol:[/quote']

 

& πολυ καλα κανεις και γουσταρεις μια και η "βλαχοαμερικανια" ειναι ο ΠΑΤΕΡΑΣ του ροκ (η μητερα ειναι τα μπλουζ) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[

& πολυ καλα κανεις και γουσταρεις μια και η "βλαχοαμερικανια" ειναι ο ΠΑΤΕΡΑΣ του ροκ (η μητερα ειναι τα μπλουζ) :wink:

 

Kαι που ξέρεις ότι δεν είναι το αντίθετο??? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& πολυ καλα κανεις και γουσταρεις μια και η "βλαχοαμερικανια" ειναι ο ΠΑΤΕΡΑΣ του ροκ (η μητερα ειναι τα μπλουζ) :wink:

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να συμπαθείς κάποιον και να αντιπαθείς σφόδρα τους γονείς του. Γιατί σήμερα το "ροκ" έχει δικά του παιδιά κι εγγόνια...u know what I mean!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη μουσικη ολα εχουν μια συνεχεια,η πληρης απόρριψη καποιου ειδους ,εκτος του οτι ειναι εντελως επιπολαιη & αβασιμη ,μονο κακο μπορει να κανει σε καθε μουσικο μια & τον περιοριζει.. :wink:

 

Αν π.χ. καποιος μου πει "μισω την country" ,"μισω τα λαϊκα" ή "μισω τα μπλουζ" απλα καταλαβαινω οτι δεν εχει ακουσει ποτε του τιποτα απο τα παραπανω για περισσοτερο απο 2 λεπτα... :wink: (& τον λυπαμαι για αυτο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Superfunk:

Πολύ μηδενιστική αντίληψη...δηλαδή δεν υπάρχει η περίπτωση να έχει ακούσει κάτι κανείς και να έχει καταλήξει στην απόφαση ότι κάτι δεν τον εκφράζει, δεν του αρέσει, δεν τη βρίσκει ;;;

Δεν θέλω να κάνω προσωπική αντιπαράθεση αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω ορισμένα posts με ατάκες τύπου: "Κάποτε θα μεγαλώσετε και θα σταματήσετε να παίζετε metal, θα ΄βρείτε κάτι καλύτερο". Δεν υπάρχει ακριβώς η ίδια λογική εδώ πέρα δηλαδή ;;;

Και όσο περίεργο κι αν φανεί έχω ακούσει ακριβώς όσα blues και όσο country χρειάζεται για να ξέρω ότι δεν μου αρέσουν...αυτό είναι λόγος να προκληθεί η λύπηση κάποιου ;;; Δεν το ήξερα μέχρι σήμερα αυτό...

Καιρός να αρχίσω λοιπόν να λυπάμαι όσους δεν τους αρέσουν π.χ. οι αγαπημένοι μου Depeche Mode και ο εξ' ίσου αγαπημένος μου David Bowie...και επίσης καιρός όλοι οι μεταλάδες να λυπηθούν μερικούς σαν εμάς Superfunk που δεν μας αρέσει το heavy metal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις μεγαλο λαθος ,μου αρεσουν ΠΟΛΛΑ συγκροτηματα metal (Slipknot,Judas Priest,Pantera κτλ) απλα ΧΙΟΥΜΟΡ κανω... :lol:

 

Αληθεια τι εχεις ακουσει απο country & blues?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα μέ βάλει στη ορθή διαδικασία κρίσης της αυθεντίας ;;; Θα αναφέρω λοιπόν τα ακούσματά μου, θα μου αραδιάσεις εν συνεχεία άλλους 20 που δεν έχω ακούσει...στηριζόμενος στο ευφυολόγημα ότι "αν είχα ακούσει και αυτούς θα είχα άλλη γνώμη". Λάθος κατά τη γνώμη μου να ευφυολογούμε όταν διαφωνούμε.

Εγώ δέχομαι την άποψή σου ότι "δεν μπορεί να απορρίπτεις συνολικά μουσικά είδη, σε βλάπτει σαν μουσικό", αν και θεωρώ ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν απορρίπτει κάτι συνολικά. Εσύ μου ζητάς ταυτότητα country και blues ακουσμάτων.

Απλά λοιπόν θα σου πω ότι έχοντας ακούσει αρκετά πράγματα από: John Lee Hooker, SRV και BB King κυρίως (όσον αφορά τα blues) και Patsy Cline, Buck Owens (από country) και μερικά πράγματα από Hank Williams δεν συγκινήθηκα. Ακόμη και σε μια απόπειρα να ακούσω πιο σύγχρονο αμερικάνικο folk-rock, την λεγόμενη americana, όπως π.χ. Bright Eyes που έκαναν τεράστιο θόρυβο 1-2 χρόνια πριν, ξενέρωσα εντελώς. Είμαι σε κατάσταση ώστε να μπορώ να ξέρω ότι ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ???

 

Και λίγο προσοχή: Ιδίως όσον αφορά τα blues αναγνωρίζω και στον BB King και στον SRV τεράστια προσφορά στην σύγχρονη μουσική και ιδίως αναφορικά με τον τρόπο που ξέρουμε και αντιλαμβανόμαστε την ηλεκτρική κιθάρα σαν όργανο σήμερα. Ούτε διαφωνώ πως πραγματικά τα blues και η country είναι οι γονείς του rock'n'roll...Αλλά παρ'όλα αυτά δεν υπάρχει περίπτωση ν'ακούσω κάτι τέτοιο σπίτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου