Προς το περιεχόμενο

Μια απ' τα ίδια (κλιπ)


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hyperpanos, Lord Gourmis, vegeterian σας ευχαριστώ πολύ.

 

Κατ αρχας υπαρχουν ανθρωποι που δεν μπορουν να κανουν κακο κλιπ(για τα δικα μου γουστα βεβαια-LK,Freerock κ.α)Ενας απ αυτους εισαι κι εσυ Σπυρε.Με το που βαζεις κλιπ

ξερω οτι θα μ αρεσει αλλοτε λιγοτερο αλλοτε περισσοτερο).Εξαιρετο οπως παντα.Η μονη

ενσταση ειναι αυτο που ειπε ο Σταυρος οτι δηλ. καποιες φορες πρεπει η μελωδικη

γραμμη να ειναι πιο εκδηλη και εντονη.Eτσι η αλλιως μ αρεσε πολυ!

 

Γεώργιε με τιμάς. Ευχαριστώ και πάλι.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιο το παιξιμο σου...Το κομματι μου θυμισε παραλλαγη του Little wing ομως.

 

Χαίρομαι που σου αρέσει το παίξιμο Βαγγέλη. Από άποψη αρμονίας, το κομμάτι δεν έχει σχέση με το Little Wing (I wish ;D). Η τεχνοτροπία ίσως της εισαγωγής (I wish again), αν και αυτού του είδους τα παιξίματα είναι πολύ κοινά στους ηλεκτρικούς κιθαρίστες από τότε που μας έδωσε τα φώτα του ο Τζίμης. Ευχαριστώ για την ακρόαση.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Σπύρο, το τελευταίο διάστημα έχεις αποκτήσει πολύ μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση το παίξιμο σου. Και βέβαια πολύ όμορφο παίξιμο.

β) Πολύ μέτρημα η ντραμς βρε παιδί μου. Κόψε της κατι τις. Με ψιλοαγχώνει σε αντιδιαστολή με το υπόλοιπο κομμάτι. Και απλωσε την με κάνα ride. Όσο για το μπάσο.........στο δρόμο απ' τη δουλειά μου είσαι, να σου φέρω κανένα βρε παιδί μου  ;)

 

Μπράβο βρε Σπύρο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

little wing με ολίγον από Lenny στην αρχή  ;) είναι σαφείς οι επιρροές αλλά μόνο κακό δεν μπορεί να είναι αυτό ..... αλίμονο .

Αν και λίγο αργοπορημένα : Εύγε , χαλαρωτικό και ταξιδιάρικο ... ότι πρέπει για διάλειμμα στη δουλειά ή ποτάκι on the beach  :) 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί Κώστηδες ευχαριστώ σας για τα σχόλια.

 

Όσο για το μπάσο.........στο δρόμο απ' τη δουλειά μου είσαι, να σου φέρω κανένα βρε παιδί μου 

 

Όποτε θες και έχεις όρεξη, πέρνα να γράψουμε τίποτα. Έχω καμιά 200αριά κομμάτια που ζητούν μπασίστα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Πολύ μέτρημα η ντραμς βρε παιδί μου. Κόψε της κατι τις. Με ψιλοαγχώνει σε αντιδιαστολή με το υπόλοιπο κομμάτι. Και απλωσε την με κάνα ride.

 

+10

Το μόνο πράγμα στο κομμάτι που δεν μου άρεσε, δεν το αφήνει να αποκτήσει ένα lay back χαρακτήρα...που σημαίνει όμως ότι τα υπόλοιπα μου άρεσαν πολύ!!... ;D :)

(Ή θα μπορούσε ίσως με το συγκεκριμένο τέμπο να είχε παιχτεί άλλο bassline.)

 

Στο 1:05 αλλάζεις απο neck+middle σε neck...

Είναι καθαρός ο ήχος?... υπάρχει και μιά μικρή δόση drive μου φαίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10

Το μόνο πράγμα στο κομμάτι που δεν μου άρεσε, δεν το αφήνει να αποκτήσει ένα lay back χαρακτήρα...που σημαίνει όμως ότι τα υπόλοιπα μου άρεσαν πολύ!!... ;D :)

(Ή θα μπορούσε ίσως με το συγκεκριμένο τέμπο να είχε παιχτεί άλλο bassline.)

 

Στο 1:05 αλλάζεις απο neck+middle σε neck...

Είναι καθαρός ο ήχος?... υπάρχει και μιά μικρή δόση drive μου φαίνεται..

 

Χαίρομαι που σου άρεσε. Περί ντραμς και μπάσου, ξέρω.... Απλώς είμαι τεμπέλης. Υπόσχομαι στο επόμενο να τα προσέξω περισσότερο.

 

Στο 1:05 όντως αλλάζω από neck/middle σε neck (ήθελα σε middle αλλά δε μου έβγαινε με τίποτα on the fly. 2-3 φορές που το δοκίμασα, από τη βιασύνη, έσπρωχνα το διακόπτη middle/bridge  ;D). Ακούς το route 66 με κομπρέσσορα και drive ενεργοποιημένα σε πολύ mild settings.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις βαλθει να με κανεις να αλλαξω γουστα? ;D

 

Η βελτιωση σου ειναι εμφανεστατη αν και καποια χρονικα "προβληματακια"

εξακολουθουν να υπαρχουν.

 

Ντραμς. Ναι εισαι τεμπελης!!! 8)

 

Κιπ ον  ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου