Προς το περιεχόμενο

Mutemath - Ωραια μπαντα που ανακαλυψα προσφατα.


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, οι Mutemath είναι από τα καλύτερα νέα (σχετικά) γκρουπ που έχω ακούσει, και μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν γίνει ακόμα ιδιαίτερα γνωστοί στην Ελλάδα.

 

Ο D. King είναι όντως απίστευτος, και για κάποιο λόγο μου θυμίζει τον Copeland, όχι τόσο στο παίξιμο αλλά στην ενέργεια και στην ένταση που βγάζει. Και φυσικά έχει και κάτι από Keith Moon...

 

Δεν μ' αρέσει όμως ο τρόπος που φέρεται στα τύμπανα όταν δεν παίζει. Ειδικά όταν τρύπησε το δέρμα του ταμπούρου και μετά το πέταξε κάτω, στο τέλος του βίντεο στο Commodore, κυριολεκτικά πόνεσα!

 

Οι μόνοι που αντέχω να βλέπω να κάνουν λαμπόγυαλο τα όργανά τους είναι (ήταν) ο Hendrix και οι Who. Όλοι οι άλλοι δεν νομιμοποιούνται! ;D

 

Πάρτε και το αγαπημένο μου:

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μόνοι που αντέχω να βλέπω να κάνουν λαμπόγυαλο τα όργανά τους είναι (ήταν) ο Hendrix και οι Who. Όλοι οι άλλοι δεν νομιμοποιούνται! ;D

κακως - ο καθενας εχει δικαιωμα να "βιαζει" το οργανο του - αυτο δεν παει να πει οτι δεν τα "αγαπαει" ομως  ;D ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που όταν έρχεται ή ώρα του rythmic extravaganza όλοι πιάνουν και κοπανάνε κάτι, ενώ ο κιθαρίστας μένει στην γωνιά του να παίξει με το delay του... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o Εξαιρετικοί!!

 

EDIT: Όποτε όμως βλέπω τον τραγουδιστή να κάνει τα κασκαντεριλίκια ΠΑΝΩ στο Rhodes, με πιάνει η καρδιά μου :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακως - ο καθενας εχει δικαιωμα να "βιαζει" το οργανο του - αυτο δεν παει να πει οτι δεν τα "αγαπαει" ομως  ;D ;D ;D ;D ;D

 

σωστο...μερικες φορες η αγαπη ποναει...!!!

 

 

Ο D. King είναι όντως απίστευτος, και για κάποιο λόγο μου θυμίζει τον Copeland, όχι τόσο στο παίξιμο αλλά στην ενέργεια και στην ένταση που βγάζει. Και φυσικά έχει και κάτι από Keith Moon...

 

 

Πάρτε και το αγαπημένο μου:

 

 

 

συμφωνω απολυτα...και κομματαρα το chaos! :o

 

λιγο...ψυχακιας...αλλα συνουσιαζει και ραπίζει...

 

συνουσιαζει και ραπιζει...θεικο!!! :D :D :D :D

 

 

....α,οκ οι τυποι ειναι απο νεα ορλεανη...that explains a lot!!! ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου