Προς το περιεχόμενο

Εκμάθηση διπεταλιάς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο την στιγμη που δεν υπαρχει ενας θεσμος που να ειναι αποδεκτος απο ολους και οσοι περνανε να ειναι οντως καταλληλοι να διδαξουν μιας και ακομη τα μουσικα πανεπιστημια με εξαιρεση αυτο στο Ιονιο δεν ειναι το ιδιο καλα σε ολους τους τομεις πριν καποιος παει να διδαξει τουλαχιστον να εχει να επιδειξει μια καλη μουσικη καριερα στο βιογραφικο του.

 

Το θεωρεις δηλαδη ηθικο και σωστο καποιος να διδασκει χωρις να εχει τα προσοντα ,ξεγελωντας ενα μικρο παιδι που βασιζει επανω του τα ονειρα του ? πως μπορεις να διδαξει κατι που δεν μπορει να κανει ο ιδιος επειδη προφανως δεν το εχει κατανοησει ?

(συνηθως βεβαια χωρις ουτε καν να κοβει αποδειξεις ολα μαυρα κ παρανομα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 160
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αααα....

5ηχο ειναι οταν μπορουμε και χωραμε 5 νοτες {ισοποσα μοιρασμενες} μεσα σε ενα 4ρτο.

Αρα ειναι λιγο πιο γρηγορο απο τα 16α..και λιγο πιο αργα απο τα 3ηχα 16ων.

 

 

Προκρινομαι στον επομενο γυρο???

Επισης αν μπορει καποιο μελος να μου πει ποτε τελικα καποιος μπορει να αυτοαποκαλεστει δασκαλος...?

Εγω τελειωσα το Νακα {Ιπποκρατους }και πηρα πτυχιο το 1999 με καθηγητη τον Ηλια Δουμανη..

Διδασκω επαγγελματικα τα τελευταια 12 χρονια ..τα τελευταια 7 και με μπλοκακι παροχης υπηρεσιων.

Περισσοτερα βιογραφικα στοιχεια..στο www.myspace.com/writetovagelis

Ξερω οτι δεν μιλουσες για μενα φιλε davidoff..

Ελπιζω ομως να με εγκρινεις.. Εσυ και οποιος αλλος εχει τιςν αμφιβολιες του.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε αξιοτιμε Μελοντικ?  ;D ;D  Συμβαινει , συμβαινει...δυνητικά. ;D

Κυριος οίδε τι βακτηριδια υπαρχουν πανω στο σκαμπω στο προβαδικο, ποιος εχει πιασει τις μπαγκετες, που βρισκοντουσαν αυτες πιο πριν  :-X, τι σταφυλόκοκκοι κυκλοφορουν στα mesh heads, στις βιδες, στα χερουλια, στο rim, στα πιατινια (μπορεί και πολυ ανθεκτικοί σταφυλοκκοι οπως γνωριζετε). Οταν ξερεις να κανεις προθερμανση στο σετ η πριν καν καθισεις στο σκαμπό, οπως βλεπω να πραττουν πολυ πιο εμπειροι απο μενα,( και στο youtube), οπως ακριβως κανουν και οι κιθαριστες με τα δάκτυλά τους, μειωνονται οι πιθανοτητες να παθεις οτιδηποτε επανω στο ντραμ σετ. Κατι σαν το foreplay. ;)

 

Δλδ αν κάνεις προθέρμανση, δεν κολλάς ιώσεις; Afto ine;

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν αναφερομαι σε σενα το ξεκαθαρισα. αναφερομαι σε οσους χωρις να εχουν να επιδειξουν την παραμικρη μουσικη καριερα βαζουν αγγελιες για να βγαλουν χρηματα ξεγελωντας μικρα παιδια .

 

δεν ειπες ομως αν αποδοκιμαζεις και εσυ αυτους τους επιτηδειους

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα τωρα καταλαβα......

Εισαι απο αυτους που ζητανε ονοματα....

μαλιστα..

 

 

 

ζηταω διαπιστευτηρια οτι οντως αξιζει καποιος και εχει τα προσοντα να διδαξει καποια πραγματα κακο ειναι ? πρεπει να δεχομαστε οτι λεει ο καθενας με το χριστιανικο πιστευε οτι σου λενε και μην ερευνας ?

 

αυτα τα χωριζω σε δυο τομεις προσωπικα

μουσικη καριερα - μαθητες που εχει βγαλει . πχ αν ηταν να ερθω σε σενα θα μαθαινα πρωτα ποια ηταν η καριερα σου και μετα θα ηθελα να δω ποσους καλους μαθητες εχεις βγαλει μεσα σε αυτα τα 12 χρονια . γιατι δεν υπαρχει μεγαλυτερο παρασημο για ενα δασκαλο απο τους μαθητες του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα παλι παει στους δασκαλους στα ωδεια για το επιπεδο στην Ελλαδα και και και και.......

 

να με συγχωρεσει ο mr_davidoff αλλα απο τα γραπτα του μου βγαζει την κλασσικη ελληνικη μιζερια. ολοι οι ταξιτσιδες σε κλεβουν στα ρεστα, ολοι οι γιατροι περνουν φακελακια, ολοι οι δημοσιογραφοι ειναι ρουφιανοι ολοι οι δασκαλοι ειναι αχρηστοι και βαριουνται και και και και.........

 

το θέμα ειναι απλο δεν ειναι "πυρινικη φυσικη"

θες να μαθεις να παιζεις "σωστα" και να ασχοληθεις σοβαρα.

πας σε δασκαλο. πως βρισκεις τον "καλο" δασκαλο?

ρωτας φιλους γνωστους και δοκιμαζεις! εαν εισαι τυχερος τον βρισκεις και με την πρωτη εαν οχι συνεχιζεις!

δεν ειναι δυνατον ολοι να ειμαστε αχρηστοι απατεωνες που κοροιδευουμε τα μικρα παιδακια πατοντας πανω στα ονειρα τους για να βγαλουμε λεφτα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι ειναι ολοι προς θεου .Θα ηταν απερισκεπτο να βγαλω ενα τοσο αφοριστικο συμπερασμα. αλλα οτι υπαρχουν πολλοι αναμεσα τους (ισως και να ειναι πλειοψηφια) υπαρχουν.

και ωραια λογικη αυτη πας και αν δεν σου κατσει νταξει μωρε δεν τρεχει τιποτα πας στον αλλο. απλα εχεις χασει ενα χρονο απο τη ζωη σου σιγα. Εγω παντως ετσι και ηταν να εμπιστευτω αυριο το παιδι μου σε ενα δασκαλο θα το εψαχνα λιγο πιο προσεκτικα και δεν θα ακολουθουσα τη λογικη σου,υποκειμενικα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι ειναι ολοι προς θεου .Θα ηταν απερισκεπτο να βγαλω ενα τοσο αφοριστικο συμπερασμα. αλλα οτι υπαρχουν πολλοι αναμεσα τους (ισως και να ειναι πλειοψηφια) υπαρχουν.

και ωραια λογικη αυτη πας και αν δεν σου κατσει νταξει μωρε δεν τρεχει τιποτα πας στον αλλο. απλα εχεις χασει ενα χρονο απο τη ζωη σου σιγα. Εγω παντως ετσι και ηταν να εμπιστευτω αυριο το παιδι μου σε ενα δασκαλο θα το εψαχνα λιγο πιο προσεκτικα και δεν θα ακολουθουσα τη λογικη σου,υποκειμενικα παντα

 

τον "ανθρωπο" σου τον καταλαβαινεις απο την πρωτη στιγμη  ;)

επισης το να κανεις μαθημα με περισσοτερους απο εναν δασκαλους μπορει να σου κανει πολυ καλο. τουλαχιστον σε εμενα δουλεψε θετικα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζηταω διαπιστευτηρια οτι οντως αξιζει καποιος και εχει τα προσοντα να διδαξει καποια πραγματα κακο ειναι ? πρεπει να δεχομαστε οτι λεει ο καθενας με το χριστιανικο πιστευε οτι σου λενε και μην ερευνας ?

 

αυτα τα χωριζω σε δυο τομεις προσωπικα

μουσικη καριερα - μαθητες που εχει βγαλει . πχ αν ηταν να ερθω σε σενα θα μαθαινα πρωτα ποια ηταν η καριερα σου και μετα θα ηθελα να δω ποσους καλους μαθητες εχεις βγαλει μεσα σε αυτα τα 12 χρονια . γιατι δεν υπαρχει μεγαλυτερο παρασημο για ενα δασκαλο απο τους μαθητες του .

Το εκανα και εγω αυτο καποτε..μεχρι που διαπιστωσα οτι τα διαπιστευτηρια ειναι εντελως υποκειμενικα οσον αφορα την διδασκαλια...

Και αυτο το βιωσα σαν μαθητης πολλες φορες πριν καταληξω στο δασκαλο μου..

και στα 16 μου επαψα πλεον να ρωταω με ποιον εχεις παιξει η τι εχεις τελειωσει {γιατι ειδα οτι δεν ειχε σημασια.}...αλλα τι εχεις ορεξη να μου δωσεις , και να παρατηρω αν γουσταρει αυτο που κανει.  

Εχω κανει παρα πολλα "πρωτα" μαθηματα με παρα πολλους καταξιωμενους ντραμμερ που ηταν φοβεροι παιχτες...αλλα απο διδασκαλια..δεν μπορουσαν να εξηγησουν γιατι 1+1 κανει 2.

Ειναι δυο τελειως διαφορετικα αντικειμενα και δυστηχως το ενα δεν υποννοει το αλλο.  

Για αυτο ο φιλος μιλαει για ψαξιμο μεχρι να βρεις τι σου κανει.

Εκ πειρας επισης εχω δει οτι ουτε τα πτυχεια λενε κατι..

Η ιστορια εχει δειξει {Ειδικα στις μερες μας..}οτι οσο καλα διαπιστευτηρια κι αν εχεις..αν δεν αγαπας την διδασκαλια και τα παιδια...το συστημα σε φτυνει απο μονο του.

Καλα κανεις και προσεχεις που θα δωσεις τα λεφτα σου και ετσι πρεπει.

Τωρα αν χρειαζεσαι το ονοματακι  για να χειραγωγησεις την συνειδηση σου ..και να εμπιστευτεις καποιον...τι να πω.

Καλη τυχη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου