Προς το περιεχόμενο

Piezo and stuff.........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν..... όπως ίσως καταλάβατε και από το thread για την 513 θέλω κιθάρα!!! Και πέραν των εκπληκτικών τονικών συνδυασμών της 513, σκέφτομαι ότι ίσως θα ήταν καλύτερο να πάρω ένα φθηνότερο όργανο και να έχω τη χαρά να του αλλάξω τα φώτα βάζοντάς του διάφορα μπλιμπλίκια (ναι, μου άρεσε και το xy pad στη manson του Bellamy και... ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!). Τα μπλιμπλίκια αυτά περιλαμβάνουν και piezo λοιπόν........ Το οποίο βέβαια είναι "έτοιμο" σε διάφορες κιθάρες........ Για προτείνετε λοιπόν!! :) Αξίζει να πάρω κάτι έτοιμο, ή να πάω καλύτερα για κάτι τέτοιο;;

 

http://www.graphtech.com/ghost_info.php

 

Επίσης.... Θα ήθελα όπως έλεγα να κάνω διάφορα πειράματα με built in effects στην κιθάρα..... ερωτήσεις λοιπόν:

 

α. τι ιδέες έχετε;; τι θα βάζατε πάνω σε μια κιθάρα;

β. πόσο εύκολο είναι να γίνει αυτό;

γ. ποιος θα μπορούσε να το κάνει;; Γιατί εγώ ΔΕ μπορώ, θα ήθελα λοιπόν κάποιον που να ξέρει και να έχει μια σχετική εμπειρία :)

 

Τέλος....... Ποιά κιθάρα θα προτείνατε για να έχω να τα κάνω όλα αυτά;; (ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ δε θα το κάνω στην PRS μου!!! :D) Σκέφτομαι κάποια PRS SE ή καμιά Ibanez.... Θέλω HH ή (ακόμα καλύτερα) HSH.... Έχετε γνώμη για τις:

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg_1820_x_gk.htm

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg1570mrb.htm

 

Α, θέλω και sustainer :)

 

Αυτά! Για πείτε γιατί ψήνομαι πάρα πολύ και έχω GASωθεί τρελλά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι.... τι να πω, σκέφτομαι να πάρω μια κιθαρούλα σε μέτρια λεφτά και να πετάξω πάνω ένα Ghost που έχω ακούσει καλά λόγια από διάφορες μεριές.... Και μετά να της αλλάξω τα φώτα όπως έλεγα!! Παίδες περιμένω ιδέες, προτάσεις και κριτική για τις κιθάρες που είπα πιο πάνω! ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου! Ποσα λεφτα περιπου δινεις? Σε parker παντως (οπως ειπε και ο Εξαρχος) το piezo (Fishman) ειναι εξαιρετικο! Αν μπορεις να βρεις μεταχειρισμενη Fly ή Nitefly τοτε αξιζει να δοκιμασεις! Αν, ομως, θελεις να σκαψεις το σωμα για sustainer, effects κτλ. τοτε (χωρις να ειμαι τεχνιτης) δε νομιζω να υπαρζει αρκετος χωρος καθως το σωμα ειναι λεπτο και ήδη γεματο! Ελπιζω να σε ξεμπερδεψα ελαφρως  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως βρισκεις parker σε αυτα τα λ7,

και με τα μισα απο οσα διαθετεις  αν πουμε πως η ibanez εχει κανενα 1000

κοιτα εδω με 500ε. με μεταφορικα ολοκαινουρια και με piezo πανω!

http://cgi.ebay.com/NEW-Parker-P36-Guitar-w-bag-Ash-Natrl-Piezo-FREE-SHIP_W0QQitemZ290174921031QQihZ019QQcategoryZ2384QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... Βασικά σίγουρα θα πάω από bay, δεν παίζει να πάρω καινούρια, είναι πεταμένα λεφτά με τους τρελλούς αμερικάνους που αγοράζουν και πουλάνε κιθάρες για την πλάκα τους  ;D ;D Για την parker που ανέφερες, δεν το κόβω, όπως έλεγα θα ήθελα HSH.... που έχει η εν λόγω ibanez....

 

si_rah, θα ήθελα να δώσω όσο το δυνατόν λιγότερα αλλά να πάρω μια αξιοπρεπή κιθάρα. Οπότε αν βρω κάτι 500-800€ θα είναι νομίζω μια καλή μέση λύση..... Έχετε μήπως ιδέα τι παίζει με την Ibanez rg1820 που έχει "έτοιμο" το piezo? Βέβαια δεν είναι HSH, αλλά ΗΗ... Πάντως πώς το βλέπετε εσείς, δε θα άξιζε να χτυπήσω την rg1570 (ή τέλος πάντων κάποια άλλη χωρίς piezo, αλλά με HSH όπως τη θέλω) και να το βάλω μετά; Δηλαδή έλεγα να δώσω "priority" στο θέμα HSH αφού το piezo μπαίνει και μετά... Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW, έχετε παρατηρήσει ότι είμαστε οι μόνοι καμμένοι που είμαστε στο noiz τέτοια ώρα έτσι;;; ;D ;D ;D ΜΟΝΟ οι τρεις μας, χαχααχχαχα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::) Η αληθεια ειναι οτι μπερδευτικα λιγο! Θελεις μια H-S-H για να πειραματιστεις πανω της? Επισης σε τι στυλ την θελεις?

 

Αυτη η DSL ειναι μεγαλο καψιμο !!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε, λοιπόν... Κοίτα... θα ήθελα κάτι ογκώδες και χμμμ ΜΕΓΑΛΟ ηχητικά..... Γι αυτό λέω να πάω για HSH, ώστε να έχω το versatility να παίξω με διάφορους ήχους. Θα ήθελα κάτι επιθετικό μάλλον.... για πρώτη φορά στη ζωή μου ;D ;D ;D ;D Α, ένα άλλο option που σκέφτομαι είναι μια μεταχειρισμένη PRS πάλι, ώστε να έχω το ίδιο tremolo με το οποίο είμαι ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου