Προς το περιεχόμενο

Piezo and stuff.........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ημουν έτοιμος να πω ότι είπε ο quintiplet στα 2 post του.Το project φαίνεται καλή ιδέα.Να επισημάνω ότι

α)το midi tracking σε μια κιθάρα που προσθέτεις εσύ midi μπορεί να είναι αργό,να αργεις να ακουσεις αυτά που παίζεις,ή να μην ακουγονται καθαρά.Προσοχή σε αυτό.

β) μη ξεχνας μπορεις να αγοράσεις ένα prs trem και να το βάλεις οπουδήποτε.Επίσης το trem των se νομίζω δεν είναι το ίδιο με το αμερικάνικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. Σωστή παρατήρηση, δεν είχα σκεφτεί κάτι τέτοιο...... Δυσκολεύει το πράγμα!!! :)

β. Ναι, όντως κι εγώ έτσι νομίζω. Απλά έλεγα μήπως έπαιρνα μια μεταχειρισμένη αμερικάνα ;)

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, keep it coming γιατί είναι λίγο too much για μένα όλο αυτό, για τις γνώσεις μου! I NEED YOUR HELP!!! AND IDEAS!!!! :):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα τα βαλω σε μια Fender plus (1984) και θα τα βαλω και σε μια prs special 24 (1985)και φυσικα χωρις να κανω κατι ανεπανορθωτο.

Μετα απο ερευνα εχω καταληξει οτι ειναι the best συγκριτικα με fishman και LRbaggs (η οποια βγαζει ολοκληρο καβαλαρη και οχι μεμονομενα σαντλερακια).

Η καλυτερη εμποριου κιθαρα με piezzo που εχω ακουσει ειναι η musicman του petrucci αλλα δεν ξερω....( μονο αν την επαιρνα για 7χορδη)χμμμ.

τεσπα.

Γκοστ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Εγω θα τα βαλω σε μια Fender plus (1984) και θα τα βαλω και σε μια prs special 24 (1985)και φυσικα χωρις να κανω κατι ανεπανορθωτο.

Μετα απο ερευνα εχω καταληξει οτι ειναι the best συγκριτικα με fishman και LRbaggs (η οποια βγαζει ολοκληρο καβαλαρη και οχι μεμονομενα σαντλερακια).

Η καλυτερη εμποριου κιθαρα με piezzo που εχω ακουσει ειναι η musicman του petrucci αλλα δεν ξερω....( μονο αν την επαιρνα για 7χορδη)χμμμ.

τεσπα.

Γκοστ.

 

 

 

Αλήθεια, έβαλες piezzo; το Ghost? πώς είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου