Προς το περιεχόμενο

De Facto - Αυλή των θαυμάτων


nikodemos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

2 κομμάτια από το νέο άλμπουμ των De Facto πουθα κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο....

 

 

 

....αν και δεν ήμουν ποτέ πραγματικός φαν του ιδιώματος εντούτοις θεωρώ ότι πρόκειται για μια πολύ καλή και ιδιαίτερη δουλειά (αν δεν παινέψεις και το σπίτι σου....) και ένα πραγματικά όμορφο comeback.

 

Επίσης για μένα το συγκεκριμένο άλμπουμ έχει την ιδιαιτερότητα ότι ξαναβρέθηκα και συνεργάστηκα με τα παιδιά από τους De Facto στο studio μετά από μια δεκαετία (και έχοντας κάνει 3 άλμπουμ μαζί την περίοδο 98-02).....

 

Πέρα από όλα αυτά όμως ειδικά τό πρώτο κομμάτι (χωρίς εσένα) το θεωρώ από τα πιο όμορφα και συναισθηματικά κομμάτια που έχω ακούσει τελευταία.

 

ελπίζω να σας αρέσουν....

 

 

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα η αυλη των θαυματων!!!

 

Σιγα μην συμφωνουσαμε :P

(λατρευω τα τουμπανα στο ειπα?) ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστούμε!

Πέρα απο μουσικές προτιμήσεις, το όνομα De Facto για μένα ήταν πάντα με κάποιο τρόπο συνώνυμο μιάς άδολης αγάπης για τη μουσική.

Για να μη σχολιάσω τον χαρακτήρα και την καρδιά που κουβαλάνε τα παιδιά.

Καλή τύχη νάχετε αδέλφια!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα ξερω προσωπικα τα παιδια αλλα απ οσα δικα τους εχω ακουσει,διαισθητικα εκλαμβανω μια απεραντη αγαπη για το ΡΟΚ.Αυτο μου φτανει για  να τους εχω σε μεγαλη εκτιμηση.

Μου αρεσει δε που δεν εμειναν στασιμοι σε ροκονταπαντουπα κομματια αλλα εχουν και τρυφερες στιγμες με ''αληθινη'' ροκαδικη τρυφεροτητα.

Το ''χωρις εσενα'' με αγγιξε.Πολυ ωραιο ακομα κι απ τ πρωτο ακουσμα.

Ολοψυχα καλη επιτυχια,εχουμε αναγκη απο αυθεντικοτητα σ αυτη τη

σκυλο-ποπο-ροκο-κουλτουρα που μας εχει κατακλυσει  και δεν αφηνει τον κοσμο να ανασανει,να δει και κατι αλλο ρ αδερφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου