Προς το περιεχόμενο

Παλια και αγαπημενα....


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Καλά σε λέει η Εύη Ωρέ Nestor Apos. Η Μουσική εξελίσσετε….ακούμε και καινούρια πράγματα!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ακυρο βινυλιο που ειχα λιωσει και μου ηρθε στο μυαλο μολις διαβασα το thread ειναι το How dare you απο 10cc και μετα καπακι σε φυσιολογικη σειρα ηρθε το Live απο Pat Travers, το Moving Pictures των Rush και το live album Bursting Out των Jethro Tull

 

Βαζω τα κομματια που με τραξηξαν στο καθε αλμπουμ

 

Παρανοια

 

Δεν βρηκα το οριτζιναλ που συμμετεχει και ο Pat Thrall στις κιθαρες

PAT TRAVERS BAND: HOOKED ON MUSIC Live 1976 *Classic!**Must See!*

 

Μαθαμε να μετραμε εδω

 

Mε το Θεο Barriemore Barlow στα drums

No Lullaby : 1978 Jethro Tull at Madison Square Garden

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σε λέει η Εύη Ωρέ Nestor Apos. Η Μουσική εξελίσσετε….ακούμε και καινούρια πράγματα!  :P

Φυσικά, είδες τα διθυραμβικά σχόλιά μου για τη νέα γκρουπάρα που μας έμαθε ο Manos τους Project RnL. Αυτό δεν σημαίνει ότι σταματάμε ν' ακούμε αυτά που μας συγκίνησαν στο παρελθόν.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φυσικά, είδες τα διθυραμβικά σχόλιά μου για τη νέα γκρουπάρα που μας έμαθε ο Manos τους Project RnL. Αυτό δεν σημαίνει ότι σταματάμε ν' ακούμε αυτά που μας συγκίνησαν στο παρελθόν.

 

Αυτό που γουστάρω σε εσένα Nestor Apos, είναι ότι μου απαντάς σοβαρά!! Πλάκα σου κάνω αγόρι μου, άκου ό,τι γουστάρεις!!! Το ότι είσαι open minded είναι κοινός τόπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο ποστ, ωραιες μουσικες.  8)

Μιας και μιλησατε για Camel (μεγαλη γκρουπαρα και τραγικα underrated ακομη και σημερα) ας ακουσουμε 2 ακομα κομματια, παρμενα απο το Live "Pressure Points" του 1984.

(οσοι εχετε το live σε μονο CD και δεν το εχετε παρει ακομα ειδηση, υπαρχει πλεον remastered reissue (2009) σε διπλο CD απο Esoteric Recordings, και φυσικα ειναι καρα-recommended)

 

YouTube - Broadcast Yourself

CAMEL live/ANDY LATIMER (great guitar!) - Lies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 15 λεπτα ειδα το τοπικ, ηταν να φυγω για δουλεια και καθομαι ακομα και ακουω.

Να εισαι καλα που μας τα θυμησες...

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, είδες τα διθυραμβικά σχόλιά μου για τη νέα γκρουπάρα που μας έμαθε ο Manos τους Project RnL. Αυτό δεν σημαίνει ότι σταματάμε ν' ακούμε αυτά που μας συγκίνησαν στο παρελθόν.

Γενικά στη μουσική λειτουργώ ανάλογα με το τι έχω ανάγκη. Τα συγκεκριμένα ενώ είχαν τη σημασία τους όταν έπρεπε, τώρα δεν έχουν να μου πουν κάτι παραπάνω, ή δεν τα χρειάζομαι. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως χάνουν την όποια αξία τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pavlov's dog! :o

Τι ειπες  τωρα ρε συ...

''Late November''-------->Πανω απο 3.754 ακροασεις...

Αντε να νοσταλγησω κι αλλο  με ενα αλμπουμ αριστουργημα απο τους Blackfoot...

Ιδιως με το κομματι ''Indian  world'' στο 2:22

 

τσ τσ τσ...4219 views... :o :o :o

Που βαδιζουμε Κυριοι...

 

 

Αγαπημενο των Pavlov's το Subway Sue.

 

To πρωτο αλμπουμ των Blackfoot ειναι αυτο. ΟΛΟ αριστουργημα

 

Εγω παλι μικρος ακουγα και τσιφτετελια ;D αλλα δεν πειραζει. Μακαρι ολα να ηταν τετοια

 

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου