Προς το περιεχόμενο

Blues (????)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

1. Δεν έχει πιάνο

2. Έχει μόνο κιθάρες, φωνή και σφύριγμα (???)

3. Στίχοι ΔΕΝ είναι δικοί μου (είναι και λίγοι)

4. Παραγωγή χάλια, on purpose

5. Νομίζω ότι θα βάλω ένα μπάσσο, γιατι αυτό το μι στην αρχή ούτε που ακούγεται.

 

Καλή διασκέδαση (ναι, για παιχνίδι είναι, αν έχετε το Θεό σας! ;D)

blues_goose_moose.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  λοιπον, αν βαλεις μπασσο φροντισε να ειναι απο ηχοληπτικης αποψης ετσι

 

 

για να συνεχισει να μην ακουγεται η μι εννοειται  ;)

 

αντε, ξυπνησα τωρα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikola, δεν ξερω (περα απο την παραγωγη) τι απ'ολα ειναι on purpose αλλα το κομματι δε μου θυμισε και τοσο blues παρολο που ειναι σε 12μετρη φορμα.

 

Παρε εναν κιθαριστα να στο παιξει και καποιον αλλο που εχει σχεση με αυτη τη μουσικη να στο τραγουδισει.

 

Βεβαια επειδη ειναι για παιχνιδι (adventure μοιριζομαι) δεν ξερω και παλι αν αυτο που εφτιαξες ειναι που ζητας σαν αποτελεσμα.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατί τι έχει η παραγωγή; Εμένα μια χαρά μου ακούστηκε! Ωραίο , ατμοσφαιρικότατο και η φωνή μου άρεσε πάραααααα πολυυυυυ έχει attitude. Επίσης μια χαρά blues είναι και μάλιστα ωραιότατο! Πολύ έξυπνο και στα γούστα μου το απότομο κόψιμο στο τέλος!! Πολύ Jack White φάση!!! Μπράβο!!!

 

Εδώ είσαι

 

U ‘re a Bluesman Nikola……u didn’t know it !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 'ριξε στο Bourbon o Nikolas.

H φωνή μ' άρεσε, έχει κατι από νότιους μπλούζμεν. Τελικά ο μόνος που δεν θα παίζει blues, θα είναι ο Marathon. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλημέρα καλέ!

 

schreivox: Ναι, κάτι τέτοιο φαντάζομαι. θενξ

 

Γκρεγκ: Ουχ... Αλλίμονο! Δε ξέρω ΤΙΠΟΤΑ από blues. την άλλη φορά στην μάζωξη του νοιζ, δε μπορούσα να πάρω τα χέρια μου στο πιάνο (που είναι και το όργανό μου), όχι με τη κιθάρα και φωνή!

 

Δε ψάχνω να κάνω κάτι αυθεντικό (πίστεψέ με, αν ήταν θα ζήταγα εδώ να παίξουν). Το κομμάτι χιουμορίζει κάποιες καταστάσεις, και νομίζω (και οι παραγωγοί) ότι πάει.

 

Λάκη: Θενξ! αλλά εεεε όχι και bluesman. Ντροπή να με λες τέτοιο. δε τολμώ να πω ότι είμαι κάτι τέτοιο...

 

Νέστορα: Πράγματι. Θα με αντιπαθήσει ο Ανέστης πλέον...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λάκη: Θενξ! αλλά εεεε όχι και bluesman. Ντροπή να με λες τέτοιο. δε τολμώ να πω ότι είμαι κάτι τέτοιο...

 

Σιγά ρε Nikola τη ντροπή, που έθιξα το άβατο! Τι είναι Bluesman? Ένας άνδρας που μελαγχολεί….Εν δυνάμει όλοι μας είμαστε , ήμασταν ή θα υπάρξουμε. Άλλος εκφράζει τη μελαγχολία του με κιθάρα, άλλος με πιάνο και άλλος απλά σφυρίζοντας. Δεν ξέρω για το πιάνο που λες, αλλά στην κιθάρα μου άρεσες. Δεν είναι παράδοξο ότι καμία φορά αποδίδουμε καλλίτερα σε άλλα όργανα και όχι στο βασικό μας , διότι στο βασικό μας όργανο μας πιάνουν ενίοτε τα complex και περιμένουμε να παίξουμε την Άρτα με τα Γιάννενα, ενώ η αλήθεια είναι συνήθως στα απλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τι είναι Bluesman? Ένας άνδρας που μελαγχολεί….Εν δυνάμει όλοι μας είμαστε , ήμασταν ή θα υπάρξουμε.

Μωρέ ναι... Αλλά το κομμάτι γράφτηκε για καθαρά εμπορικούς σκοπούς. Και επειδή ξέρω ότι υπάρχει κόσμος που πραγματικά το αγαπάει το είδος, ενώ εγώ απλά ακολουθώ 3 φίλους όταν παίζουν και όταν μπορώ... εεε... ;) Θενξ πάντως!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μωρέ ναι... Αλλά το κομμάτι γράφτηκε για καθαρά εμπορικούς σκοπούς.

Και ο Bluesman πρέπει να ζήσει!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και ο Bluesman πρέπει να ζήσει!  ;)

Μ'αρέσεις!

 

Στην προηγούμενη ζωή σου πρέπει να ήσουν δικηγόρος, εεεε...  ;D

 

Πέραν της πλάκας, πάντως, ψιλοαντιπαθώ τις εττικέτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου