Προς το περιεχόμενο

I was Bon Joving


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το set list και η μπάντα εξαιρετικά

(χάθηκε ο κόσμος να παίξουν και το Runaway ρε παιδί μου??)

Ο ήχος από εκεί που ήμουν (ακριβώς στο κάγκελο που χώριζε τα 150άρια εισητήρια της αρένας με τα 65άρια) ήταν πολύ καλός – σε καμία περίπτωση όμως αυτό που θα έλεγες «τούμπανο»

Ο John δύναμη αλλά & ο Richie……υπερδύναμη 8)

Είμαι ο μόνος άραγε που τον Sambora τον γουστάρω τόσο για….την φωνή του?? ??? ???

 

Άλλο ένα live που περίμενα πως και πως από πιτσιρικάς

 

 

ακου εδω φωναρα ο τυπος

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το setlist τιμιότατο, η απόδοση των μουσικών καλή, τα videos πάρα πολύ καλά αλλα ο ήχος μετριότατος!! Δεν πλήρωσα τόσα χρήματα για να ακούσω ΑΥΤΟ! Και δε φταίει το ΟΑΚΑ και το στέγαστρο! Ήμουν και στους AC/DC στο ίδιο στάδιο με το ίδιο στέγαστρο και καθόμουν και στο ίδιο περίπου σημείο (θύρα 5). Πως έγινε και οι AC/DC ακούστηκαν πάαρα πολύ καλοί ενω οι Bon Jovi όχι (μόνο προς το τέλος έστρωσε κάπως η κατάσταση); Αφήστε που αν δείτε και άλλα videos απο αυτή τη περιοδεία των Bon Jovi τα ίδια προβλήματα με εχθές θα ακούσετε. Κι εγώ μεγάλωσα με Bon Jovi, κι εγώ έχω αγοράσει μπόλικα βινύλιά τους και περίμενα να ακούσω κάτι εφάμιλλο με το live DVD τους απο τη Ζυρίχη που το έχω καταχαρεί!!!  Δυστυχώς δεν άκουσα αυτό που περίμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος άραγε που τον Sambora τον γουστάρω τόσο για….την φωνή του?? ??? ???

Η φωνή του είναι απλά και ξερά ροκ!!

Και είναι βασικότερο συστατικό του BJ ήχου από ό,τι αρχικά φαίνεται...

 

Άλλο ένα live που περίμενα πως και πως από πιτσιρικάς

Ναι! Έστω και τώρα άξιζε κάργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, ολοι ημιτονιο κουρδιζουν πια? Α, ρε Malmsteen .......πρωτοπορε....... ;D ;D

πλακα κανεις  ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα κανεις  ::)

 

εμφανως κανω πλακα αλλα οι Bon Jovi (και μερικοι αλλοι) τωρα τελευταια το "ριξαν" στο ημιτονιο. Παλια κουρδιζαν κανονικα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμφανως κανω πλακα αλλα οι Bon Jovi (και μερικοι αλλοι) τωρα τελευταια το "ριξαν" στο ημιτονιο. Παλια κουρδιζαν κανονικα

 

Για να είναι μαλακότερες οι κιθάρες ή για να είναι ευκολότερες οι φωνές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2:30 ώρες live σε καύσωνα.Respect!!!

Άλλοι κι άλλοι δεν αντεχουν μια ώρα με a/c.  >:(

Πολλή ενέργεια πάντως,κεφάτος και ο Sambora!

AΛΛΑ,δεν γίνεται να ξεχνάς τις 2 πρώτες δισκάρες.

Τραβάγανε τα κομμάτια τόσο πολύ (ειδικά το Bad Medicine) που εύκολα χωράγανε 2 ακόμα τραγούδια.

 

Ο ήχος στις κερκίδες είναι κακός επειδή δεν μπορεί κατασκευαστικά ένα στάδιο να έχει καλή ακουστική.Οι αποστάσεις είναι μεγάλες και ο ηχος κανει ταξίδι. Ειδικά στο ΟΑΚΑ, οσοι έχουν πάει γήπεδο έχουν διαπιστώσει οτι για να ακουστει ενα συνθημα από την μια άκρη στην άλλη και να συγχρονιστούν οι οπαδοί είναι θέμα.

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος με hardware να μειωθεί αυτό,πάντως όποιος περιμένει καλό ήχο εκεί,απλά έχασε!

Life's fantasy,to be locked away and still to think you're free...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<offtopic>

 

Μολις τελειωσα την βιογραφια του Keith Richards & αφιερωνει ολοκληρες σελιδες για το πως επρεπε να συνηθισει τον κακο ηχο των...αρενων απο τη στιγμη που ξεκινησε το stadium rock.

 

σε ποιά γλώσσα τη διάβασες? Είναι καλή η ελληνική μετάφραση?

 

< / offtopic>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιά γλώσσα τη διάβασες?

 

αγγλικα παντα,δεν διαβαζω μεταφρασεις ποτε.

 

Είναι καλή η ελληνική μετάφραση?

 

ΠΟΛΥ αμφιβαλλω εχει τοσους ιδιωματισμους και μοναδικες "εκφρασεις" μεσα που χλωμο το βλεπω.

 

Παντως ακομα και ελληνικα αξιζει να το διαβασεις μια και ειναι...ονομα και πραμα (LIFE),μια ΗΜΕΡΑ απο τη ζωη του Keith ειναι σχεδον ΟΛΟΚΛΗΡΗ η ζωη των περισσοτερων ανθρωπων .... ;D..τα πραγματα που εχει κανει και οι καταστασεις που εχει βρεθει ειναι απλα...ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΑ... ;D

 

Ειναι το ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΕΡΟ βιβλιο που εχω διαβασει εδω και πολλα χρονια παντως.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου