Προς το περιεχόμενο

I was Bon Joving


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο νόημα θα είχε το group αν δεν έπαιζε ο Ριτσι;

Πόσο νόημα θα είχε το group αν δεν βάραγε ο Τίκο;

 

Νομίζω ότι πέρα από το αστέρι του  ίδιου του JBJ (ο άνθρωπος έχει λάμψη είτε το θέλουμε είτε όχι) στο ΟΑΚΑ είδαμε ένα σφιχτό και καλορυθμισμένο group. Και αυτό μου τους ανεβάζει στην καλλιτεχνική μου εκτίμηση πολυ

 

Τον David Brian κανείς δεν το γουστάρει...? ;D

 

Πάντως συμφωνώ ότι είναι όλοι τους μουσικοί που βάζουν το group πάνω απο επίδειξη ικανοτήτων και τα συναφή.

 

Υ.Γ οποίος δεν έχει ακούσει το stranger in this town να το κάνει τώρα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τον David Brian κανείς δεν το γουστάρει...? ;D

Δεν το συζητώ, απλά στην 32 του ΟΑΚΑ ο ήχος ήταν "θολός" και το μόνο που άκουσα από D Brian ήταν τα αρχικά όγδοα από το Bad Medicine.

 

-- Is there a doctor in the house?

Ναι αγαπητέ Jon αλλά για τον ήχο δεν έκανε και πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αρενα φαινοταν το ακριβως αντιθετο.

Φοβερη ενεργεια, πολυ ωραιες εκτελεσεις απο ολους. Ηταν ενα πολυ ωραιο ροκ παρτυ!

Εγω εκτος απο την εναρξη του πρωτου τραγουδιου δεν ειχα κανενα προβλημα με τον ηχο και τα σολο του richie και ολα ακουγονταν μια χαρα.

 

και από την 31 που καθόμουν, δηλαδή χοροπηδούσα, δεν φάνηκε να ενοχλεί ιδιαίτερα τον Jon η ζέστη... είχε απίστευτη ενέργεια το άτομο!

 

+1 για τα σολο του Richie, ακουγόταν φανταστικά.

 

Νομίζω βασανίζετε τον εαυτό σας αν ψάχνατε να ακούσετε και την παραμικρή μελωδία... οκ, δεχομαι πως μπορεί να μην ακουγόταν τέλειος ο ήχος, ιδίως για τους φίλους τεχνικους του forum (μόνο και μόνο οι κραυγές του κόσμου "κατάπιναν" το 1/3 του ήχου! :D ;D) αλλά η ενέργεια και το φανταστικό set list των Bon Jovi, ήταν αρκετό για να μας χαρίσει μια απίστευτη βραδιά!

 

Ιδού και το pedalboard του Richie http://pedalmaniacs.wordpress.com/2011/02/18/ritchie-sambora-pedalboard/

 

Υ.Γ. από το σπίτι της αδερφής μου που είναι κοντά στο ΟΑΚΑ, η συναυλία των Πυξ Λαξ δεν ακουγοταν καθόλου. Αντιθέτως οι U2 και Bon Jovi ακουγόταν αρκετά καλά.

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου