Προς το περιεχόμενο

I was Bon Joving


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

You give love a bad name...

Μολις γυρισα από το καταμεστο σταδιο. Aψογη συναυλία.  

Ανθρωποι  διαφόρων ηλικιων και εθνικοτητων,  μ’ αεροπλανα και με βαπόρια , με μηχανες, αυτοκινητα και τρένα.

Ηταν καταπληκτικοί οι μουσικοί, η μουσικη, ο ηχος, η ενεργεια,  ο κοσμος, οι αφισσες του κοινου , γενικα ενας ρυθμικος ξεσηκωμος .

Διασκεδασα  βλεποντας , ακουγοντας , συμμετεχοντας....

Άλλος ηρθε να ακουσει , άλλος για να τραγουδήσει, αλλοι  για να ξαναζησουν τα νιατα τους , να θυμηθουν και να αναπολήσουν…

O TICO TORRES καθαροαιμος ροκ ντραμμερ  ...58 χρονων ..δυομιση ωρες  ασταματητα!!!

 

{Λεγετε ότι θα μπουμε σε επιλεκτικη χρεωκοπια :(, ευτυχως που προλαβαμε και πηγαμε σε μια-δυό συναυλίες}  {τι σκ@τ@ ειναι πάλι αυτή η ε. χ. μαμά? }

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

You give love a bad name...

Μολις γυρισα από το καταμεστο σταδιο. Aψογη συναυλία.  

Ανθρωποι  διαφόρων ηλικιων και εθνικοτητων,  μ’ αεροπλανα και με βαπόρια , με μηχανες, αυτοκινητα και τρένα.

Ηταν καταπληκτικοί οι μουσικοί, η μουσικη, ο ηχος, η ενεργεια,  ο κοσμος, οι αφισσες του κοινου , γενικα ενας ρυθμικος ξεσηκωμος .

Διασκεδασα  βλεποντας , ακουγοντας , συμμετεχοντας....

Άλλος ηρθε να ακουσει , άλλος για να τραγουδήσει, αλλοι  για να ξαναζησουν τα νιατα τους , να θυμηθουν και να αναπολήσουν…

O TICO TORRES καθαροαιμος ροκ ντραμμερ  ...58 χρονων ..δυομιση ωρες  ασταματητα!!!

 

{Λεγετε ότι θα μπουμε σε επιλεκτικη χρεωκοπια :(, ευτυχως που προλαβαμε και πηγαμε σε μια-δυό συναυλίες}  {τι σκ@τ@ ειναι πάλι αυτή η ε. χ. μαμά? }

 

 

 

που καθόσουν αν επιτρέπετε; γιατί εκεί που ήμουν εγώ (αρένα, σχετικά πίσω) ο ήχος ήταν    Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ...κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

που καθόσουν αν επιτρέπετε; γιατί εκεί που ήμουν εγώ (αρένα, σχετικά πίσω) ο ήχος ήταν    Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ...κρίμα

 

Παντου ηταν κατω του μετριου(μετακινηθηκα αρκετα μπας και βρω καποιο σημειο που να ακουγεται καλουτσικα).

Ή κατι παιζει απο τοτε που μπηκαν τα στεγαστρα,ή ολοι (τουλαχιστον οσοι ακουσα εγω) ξεχνανε τη δουλεια τους στο ΟΑΚΑ.Καλα που βλεπαμε τουλαχιστον.

Γουσταρα ορεξατο μπαρμπασαμπορα και ας μην πολυακουγοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παντου ηταν κατω του μετριου(μετακινηθηκα αρκετα μπας και βρω καποιο σημειο που να ακουγεται καλουτσικα).

Ή κατι παιζει απο τοτε που μπηκαν τα στεγαστρα,ή ολοι (τουλαχιστον οσοι ακουσα εγω) ξεχνανε τη δουλεια τους στο ΟΑΚΑ.Καλα που βλεπαμε τουλαχιστον.

Από την εποχή της εγκατάστασης Καλατράβα, το ΟΑΚΑ είναι εφιάλτης για τους ηχολήπτες. Προσωπικά δεν πλησιάζω για ν' ακούσω μουσική εκεί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και στην 35 ο ήχος ήταν ... για πολύ φαντασία. Έπρεπε να ξέρεις το κομμάτι για να μπορείς να το παρακολουθήσεις... Κάποια που τα άκουσα για πρώτη φορά... δεν μπορούσα να τα πολυκαταλάβω.

 

Παρόλα αυτά άξιζε 1000% ως φάση, πιστεύω ότι τα δώσανε όλα, ο JBJ είναι gigman, ο R Sambora (που άλλαζε κιθάρες συνεχώς) φάνηκε κάθε άλλο παρά κουρασμένος και ο - αγαπημένος - Tico Tores κοπάναγε με όλο του το πάθος.

 

Ένα τεράστιο πάρτυ το οποίο ήταν rock και δεν μου άφησε καμία πίκρα από αυτή που συνήθως αφήνουν όσοι έρχονται όντας ίσως εκτός εποχής. Έφυγα με πολύ ενθουσιασμό!

 

Που να είχε δηλαδή και καλό ήχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

που καθόσουν αν επιτρέπετε; γιατί εκεί που ήμουν εγώ (αρένα, σχετικά πίσω) ο ήχος ήταν    Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ...κρίμα

Eπιτρεπεται: Θυρα 35 σειρα 15.

 

 

Παρόλα αυτά άξιζε 1000% ως φάση, πιστεύω ότι τα δώσανε όλα, ο JBJ είναι gigman, ο R Sambora (που άλλαζε κιθάρες συνεχώς) φάνηκε κάθε άλλο παρά κουρασμένος και ο - αγαπημένος - Tico Tores κοπάναγε με όλο του το πάθος.

 

Ένα τεράστιο πάρτυ το οποίο ήταν rock και δεν μου άφησε καμία πίκρα από αυτή που συνήθως αφήνουν όσοι έρχονται όντας ίσως εκτός εποχής. Έφυγα με πολύ ενθουσιασμό!

Αυτό ακριβώς ! Ι'll sleep when I die !!!

 

 

ας μην πολυακουγοταν.

 

Πλακα μου κανετε. Τα αυτιά μου δουλευουν ακόμα! (ωτοασπιδες στις προβες και στη μελέτη.)

 

Παράθεση από: Superfunk

"Αστα αυτα,ειναι για μεγαλα παιδια,μεινε στα κεφτεδακια της μαμας & τους BJ."

 

αχαχαχαχαχα! Ότι πείτε, σεβάσμιε κύριε! Αλλά έτσι για την ιστορία: δεν έχω μαμα και με ροκιές των Bon Jovi και άλλων διαφόρων, διαφορετικών και παρομοίων, γουστάραμε τότε και τώρα.

Μερικοί έως πολλοί, τιμήσαμε το παρελθον μας εκεί. Και τις όποιες αναμνησεις μας.

Είπαμε και ξαναλεμε, περί ορεξεως κολοκυθοπιττα.

Ηταν ωραία καλοκαιρινη ανασα μεσα στην καθημερινοτητα της μιζεριας , της ταλαιπωριας και της μουτζουφλας.

 

Χθες  εγινε ενα εκπληκτικο παρτυ, προφανως το θελαμε και το ειχαμε αναγκη οι χιλιαδες που πηγαμε εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αυτιά μου δουλευουν ακόμα! (ωτοασπιδες στις προβες και στη μελέτη.)

 

οφφτοπικ

 

μελετάς σε εντάσεις που χρειάζεσαι ωτοασπίδες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπιτρεπεται: Θυρα 35 σειρα 15.

 

Πλακα μου κανετε. Τα αυτιά μου δουλευουν ακόμα! (ωτοασπιδες στις προβες και στη μελέτη.)

 

δε θέλω να μειώσω το συγκρότημα, ούτε τη συναυλία! ούτε τη σημασία και τη συγκινησιακή φόρτιση που αυτή είχε για πάρα πολλούς μέσα στο ΟΑΚΑ, αλλά πραγματικά εκεί που καθόμουν, πολλές φορές δεν ακούγονταν καν τα σολο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου