Προς το περιεχόμενο

I was Bon Joving


December

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα ο καλος ηχος σε αρενα ειναι συνηθως θεμα ΤΥΧΗΣ ....αν σου κατσει σου εκατσε...ενα...αερακι να φυσηξει και για χαρα νταν ο ηχος...... ;D

 

Αυτα τα μερη ειναι φτιαγμενα για να φιλοξενουν 22 μαντραχαλαδες με ..κοντοβρακια που κυνηγανε ενα τοπι,οχι για live.

 

Μολις τελειωσα την βιογραφια του Keith Richards & αφιερωνει ολοκληρες σελιδες για το πως επρεπε να συνηθισει τον κακο ηχο των...αρενων απο τη στιγμη που ξεκινησε το stadium rock.

 

Παντως το καλυτερο bet σε τετοιες περιπτωσης ειναι να καθεσαι κοντα στη σκηνη  .....ή τουλαχιστον στην αρενα...στις θυρες χλωμο το βλεπω να ακουσεις τιποτα της προκοπης.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν δε γκρινιαξει ο Ελληνας δε μπορει

 

Ρε παιδια το χθεσινο ηταν ενα τεραστιο ροκ παρτυ απο μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπαντα, με πολυ καλο σετ λιστ (2,5 ωρων), με πολυ καλη αποδοση της μπαντας και των τραγουδιστων, με μια πολυ καλη παραγωγη, και με ενα πολυ καλο ηχο (τουλαχιστον στην 4 που ημουν εγω).

 

Αυτο που με "ενοχλησε" ηταν οτι υπηρχε μια διαφορα φασης αναμεσα στην εικονα και τον ηχο δε ξερω αν φταιει η θεση μου και αργουσε ο ηχος ή ηταν αλλου ειδους προβλημα

 

Επισης κανεις δε σχολιασε οτι ΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΠΕΤΑΞΑΝ ΓΑΡΥΦΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ BON JOVI  Θεοι !!!!!!!

 

Εγω παντως το καταφχαριστηθηκα. Μπραβο τους επαγγελματιες 100%

 

 

 

 

ΓΟΔ ΒΛΕΣΣ ΑΜΕΡΙΚΑ

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επισης κανεις δε σχολιασε οτι ΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΠΕΤΑΞΑΝ ΓΑΡΥΦΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ BON JOVI  Θεοι !!!!!!!

 

 

 

Σιγουρα ηταν γαρυφαλλα; Θελω να πιστευω οτι ηταν τριανταφυλλα (ελεω bed of roses)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλή η συναυλία...  ;D

 

Ο ήχος μετά τα πρώτα 5 κομμάτια, ήταν πολύ καλός, θα τον ήθελα λίγο πιο δυνατά (ήμουν αρένα).

 

Περίμενα πολύ χειρότερο τον Bon Jovi στη φωνή... νομίζω ότι ήταν πολύ καλός, αν και τα είχε δει όλα με τον καύσωνα. Ο τύπος είναι τρομερός επαγγελματίας και επικοινωνιακότατος.

 

Προσωπικά, έπαθα πλάκα με τον ήχο του Sambora! Εκπληκτικός! Χρησιμοποίησε μόνο καμμιά δεκαριά κιθάρες....

 

Πάει κι αυτό... τί μου μένει;;;; (ένας Gilmour.... ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστε ετσι πουλακια μου.

Στους BJ εφταιγε για τον ηχο ο καλατραβας αλλα στους πυξλαξηδες ο χαλιατραβας ο μουσικος και ο ηχοληπτης.

;D

 

ΥΓ του εκατσε βαρυ το κοντοσουβλι και το κοκορετσι του Γιαννακη και ρεφτηκε το αγορακι μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το set list και η μπάντα εξαιρετικά

(χάθηκε ο κόσμος να παίξουν και το Runaway ρε παιδί μου??)

Ο ήχος από εκεί που ήμουν (ακριβώς στο κάγκελο που χώριζε τα 150άρια εισητήρια της αρένας με τα 65άρια) ήταν πολύ καλός – σε καμία περίπτωση όμως αυτό που θα έλεγες «τούμπανο»

Ο John δύναμη αλλά & ο Richie……υπερδύναμη 8)

Είμαι ο μόνος άραγε που τον Sambora τον γουστάρω τόσο για….την φωνή του?? ??? ???

 

Άλλο ένα live που περίμενα πως και πως από πιτσιρικάς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε γκρινιαξει ο Ελληνας δε μπορει

 

Ρε παιδια το χθεσινο ηταν ενα τεραστιο ροκ παρτυ απο μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπαντα, με πολυ καλο σετ λιστ (2,5 ωρων), με πολυ καλη αποδοση της μπαντας και των τραγουδιστων, με μια πολυ καλη παραγωγη, και με ενα πολυ καλο ηχο (τουλαχιστον στην 4 που ημουν εγω).

 

Αυτο που με "ενοχλησε" ηταν οτι υπηρχε μια διαφορα φασης αναμεσα στην εικονα και τον ηχο δε ξερω αν φταιει η θεση μου και αργουσε ο ηχος ή ηταν αλλου ειδους προβλημα

 

Επισης κανεις δε σχολιασε οτι ΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΠΕΤΑΞΑΝ ΓΑΡΥΦΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ BON JOVI  Θεοι !!!!!!!

 

Εγω παντως το καταφχαριστηθηκα. Μπραβο τους επαγγελματιες 100%

 

 

 

 

ΓΟΔ ΒΛΕΣΣ ΑΜΕΡΙΚΑ

 

+100000000

όμορφη βραδιά.ωραία μπάντα,καλό setlist,από τις συναυλίες που τις ευχαριστιέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά που ήμουν στους καθήμενους Α είχα πολυ καλό ήχο. Και κιθάρες άκουγα και φωνές και απ´ολα. Μόνο στο πρώτο κομμάτι ήταν κάπως. Και αν και δεν είναι η πρώτη φορά που τους βλέπω ΑΝΕΤΑ θα ξαναπήγαινα.

 

Υ.Γ ο sambora παίζει να έχει την πιο εντυπωσιακή συλλογή απο κιθάρες που έχω δεί...και τις παίρνει όλες στα live!!! Δεν τις αφήνει σε βιτρίνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου