Προς το περιεχόμενο

Ζεστη και κιθαρα >:(


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμμμ...οκ εχω την λυση για σενα κατα 90%...

 

μετρονομος στο 60..ογδοα...

 

το slide...οι νοτες...τα παντα-ολα τελος παντων...ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ! :)

και στο 40 να το βαλω κ να κανω το πιο αργο slide παλι δεν... Αν δεν καταλαβαινεις τι λεω αστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος... χωρίς παρεξήγηση....αλλα ειναι σοβαρο αυτο που λες? Οι χορδες ειναι χορδες...απο την στιγμή που ειναι καινούριες...(μιας και τις αλλάζεις καθε βδομαδα)...και τα χέρια σου ειναι "πεντακάθαρα"...και σκουπίζεσαι με πανακι...τι αλλο θες?

 

βαλε flat jazzικες χορδες...βαλε λαδι...βαλε βουτηρο...βαλε οτι θες...παλι κατι δεν θα σου κάνει....

 

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ με το που τις βαζω παιζω κομπλε για κανα 2ωρο... μετα εχουν ηδη αρχισει να μαυριζουν κ να κολλανε... για τετοιο πραγμα μιλαω... Τι να πω.... επισης εχω παρατηρησει να πιανει μια μαυριλα πανω στα ταστα σαν σκουρια κ στα μπεντ πχ να νιωθω σκαλωματα λογω του οτι τριβεται η χορδη πανω στην μαυριλα... Καθε φορα π αλλαζω χορδες τα τριβω με συρμα κουζινας γυαλιζουν κ μετα απο κανενα 2ωρο το ιδιο... Τοσο πολυ ο ιδρωτας μ επηρεαζει? τι να πω?

Βασικα κατι π παρατηρησα ειναι το εξης... Τις χορδες τις παιρνω σε 12αδες πακετο απο το ebay. Η τελευταια 12αδα που πηρα ειναι π εχω το προβλημα... Καινουριες τις βγαζω απο το σακουλακι με το που τις περναω τις σκουπιζω κ βγαζουν μαυριλα.... Ειναι αυτο λογικο σε καινουριες χορδες? Η παιζει να μ εστειλε παλιες χορδες κ να εχουν προβλημα αυτες κ να το συνδυασα εγω με την ζεστη? Τι να πω... Δεν ξερω... Εχω αρχισει να τρελενομαι παντως....  >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να παρεις ενα σετακι ιδιες χορδες απο εδω και να δοκιμασεις.

Θα φανει στην επομενη αλλαγη. Πηρα καινουρια παραγγελια κ εχω πανω στην κιθαρα το τελευταιο σετακι απο την προηγουμενη. Οποτε θα δειξει... Αλλα εχω αρχισει να τις καθαριζω με WD 40 πριν κ μετα το παιξιμο κ σαν να κανει λιγη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε πριν παίξεις να βάλεις στα χέρια σου οινόπνευμα (καθαρό ή αυτό που που πουλάνε στα φαρμακεία σε μορφή τζελ). Σταματάει τα χέρια από το να ιδρώνουν για λίγη ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε πριν παίξεις να βάλεις στα χέρια σου οινόπνευμα (καθαρό ή αυτό που που πουλάνε στα φαρμακεία σε μορφή τζελ). Σταματάει τα χέρια από το να ιδρώνουν για λίγη ώρα.

Θα το δοκιμασω. Thanks  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου