Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή partcaster Rickenbacker


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ερωτηση : εχετε ηδη την κιθαρα και σας λειπουν πραγματα οπως π.χ. μπρατσο ή σωμα ?? ??? ??? δεν καταλαβαινω

εφ'οσον ειναι bolt on και κανονικη υπαρχουν λυσεις..........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT : γραψε λαθος στην ερωτηση πανω

 

λοιπον απ'οσο ξερω δεν υπαρχει σελιδα ή καταστημα που να πουλαει σωματα τυπου ricken

μονο 1 τροπος φτηνος και ανεμακτος υπαρχει σχετικα για να το πετυχεις αυτο - τουλαχιστον για το σωμα....................

βρες ενα template απο την κιθαρα που θελεις και παιρνεις ξυλο που γουσταρεις εσυ και την κοβεις στα μετρα του..................

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ρε καταλαβαινω

θα την βρουμε την ακρη...καπως...

 

Φοβάμαι ότι θα σε στεναχωρήσω, αλλά μπράτσο Rick δεν παίζει ούτε για ανέκδοτο- τουλάχιστον από ΗΠΑ, Ευρώπη καθώς οι μηνύσεις από την Rickbacker πέφτουν βροχή στο παραμικρό αντίγραφο.

 

Ακόμα και στο e bay δεν μπορεί να πουληθεί αντίγραφο Rick. Κατευθείαν πέφτει ban.

 

Δεν έχω δει ούτε κινέζικο μπράτσο, που εκεί τουλάχιστον κόπιες από μπάσα και κιθάρες Rick τα βγάζουν με τις καραβιές.

 

Ψάξε το, αλλά από δύσκολο ως ακατόρθωτο...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι ότι θα σε στεναχωρήσω, αλλά μπράτσο Rick δεν παίζει ούτε για ανέκδοτο- τουλάχιστον από ΗΠΑ, Ευρώπη καθώς οι μηνύσεις από την Rickbacker πέφτουν βροχή στο παραμικρό αντίγραφο.

 

Ακόμα και στο e bay δεν μπορεί να πουληθεί αντίγραφο Rick. Κατευθείαν πέφτει ban.

 

Δεν έχω δει ούτε κινέζικο μπράτσο, που εκεί τουλάχιστον κόπιες από μπάσα και κιθάρες Rick τα βγάζουν με τις καραβιές.

 

Ψάξε το, αλλά από δύσκολο ως ακατόρθωτο...

 

παιδιά, εγώ έχω παίξει με κινέζικη ρέπλικα rickenbacker και μάλιστα hollow body, άρα...υπάρχουν ή τουλάχιστον υπήρξαν (είχε παίξει και στις αγγελίες η συγκεκριμένη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, εγώ έχω παίξει με κινέζικη ρέπλικα rickenbacker και μάλιστα hollow body, άρα...υπάρχουν ή τουλάχιστον υπήρξαν (είχε παίξει και στις αγγελίες η συγκεκριμένη)

το θεμα ειναι που θα βρει τα parts - για ολοκληρη και ετοιμη ricken style κιθαρα βρισκεις και κοπια και ρεπλικα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αυτην ψαχνουμε...

 

Και γιατι να θελεις να φτιαξεις μια τετοια ΑΗΔΙΑ? ;D

 

Χειροτερη κιθαρα δεν υπαρχει....για αυτο αλλωστε και την απεσυρε απο την αγορα η Rickenbacker αρον-αρον....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μαεστρο Terry αυτά μετράνε ως κόπιες ;

Βαράνε metal ;

 

 

:D :D :D :D

 

Ποια ορέ Λουκά  ;D

 

Δεν έβαλες φωτό...

 

@ blue: Κόπιες κινέζικες, σαφέστατα, υπάρχουν με τα καντάρια, αλλά ολόκληρα όργανα. Parts, σώματα / μπράτσα rick δεν βρίσκονται ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ.

 

Η Rick κυνηγάει τους πάντες, αλλά όχι τους κινέζους για τους γνωστούς λόγους... Και όταν λέμε κυνηγάει, εννοώ ότι ακόμα και μια Γιαπωνέζικη κόπια από τα '70ς- πχ. ένα Shaftesbury- εμφανιστεί ας πούμε στο e bay ή κάπου αλλού πιο «επίσημα», θα κυνηγηθεί από την Rick.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου