Προς το περιεχόμενο

Ζητείται εκτυπωτής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

MΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙς ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ.....εχε τον νου σου στο after sales profit οπου εταιρεις σαν την hp στοχευουν...δηλ στα αναλωσιμα' date='ανταλλακτικα και σερβις.[/quote']

 

...σε αντίθεση με αυτές που στοχεύουν σε κάτι άλλο και είναι, εχμμ.... :oops:

 

Λίγη βοήθεια απ' το κοινό;

 

Ολες στο ιδιο στοχευουν...και οχι μονο :? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Αφού συμφωνήσω με τον antuan σε όσα είπε, θα σου προτείνω τον CANON Pixma iP 4200...

ένα μηχάνημα με πάρα πολύ καλή σχέση τιμής προς απόδοση (94 ε στο pixmania), με 5 μελάνια και 5 δοχεία (φθηνά γύρω στα 12 ε το δοχείο και ιδανικό για σένα γιατί θάχεις μεγάλη οικονομία αλλάζοντας μόνο το χρώμα που τελειώνει κάθε φορά), εκτύπωση και πάνω σε cd, καλή ανάλυση, γρήγορο, απευθείας εκτύπωση από την ψηφιακή σου φωτ. κάμερα και πολύ καλή ποιότητα εκτύπωσης και σε μαύρο και σε έγχρωμο...τον τσεκάρισα σε λειτουργεία σε έναν φίλο και θάναι η επόμενη μου αγορά... :wink:

(δουλεύω σε canon εδώ και 3 χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και η ποιότητα κατασκευής με έχει αφήσει ικανοποιημένο κάτι που δεν μπορώ να πω για τα hp που έπεσαν κατα καιρούς στα χέρια μου ειδικά παλιότερα φνηνά μοντέλα με τον τροφοδότη τους που έκανε τα νευρα μου "κρόσια" με τις συχνές βλάβες...βέβαια αυτό είναι προσωπική εκτίμηση που μπορεί να οφείλεται και σε συμπτώσεις...)

Τώρα για τα πολυμηχανήματα που αναφέρθηκαν αν και η ποιότητα κατασκευής τους τον τελευταίο καιρό έχει ανέβει αισθητά όπως και η λειτουργικότητα των driver που φέρουν, θα σου πρότεινα να τα αποφύγεις αν δεν έχεις πρόβλημα τοποθέτησης ενός εκτυπωτή και ενός scanner (αν εξαιρέσεις μια βελτιωμένη χρηστικότητα, η "στριμωγμένη" συσώρευση πολλών μηχανικών μερών στο ίδιο πλαίσιο δεν σου εγγυάται την απρόσκοπτη λειτουργεία τους σε βάθος χρόνου...και δυστυχώς και εδώ έχω υπόψη μου αρκετές περιπτώσεις από διαφορετικά brand names με προβλήματα μεσοπρόθεσμης χρήσης)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον npap για τους CANON. Έχω και εγώ έναν και συγκεκριμένα τον i865 δύο χρονάκια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα (σε αντίθεση με κάποιον EPSON που είχα πριν και με είχε κάνει τρελό κάποιες φορές :x ).

Και βέβαια δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης του προς το παρών. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σου πω τι θα πάρεις αλλά τι να μην πάρεις!!!

 

Μακριά από Epson! Το λέω απο προσωπική εμπειρία, έχω το πολυμηχάνημα DX4850 το οποίο αν και τυπώνει ωραία είναι πολύ αργό όταν το ανάβεις! Θέλει τουλάχιστον 1-2 λεπτά να "πάρει μπρος" και σου σπάει τα νεύρα ειδικά αν βιάζεσε! Και γενικά και στην εκτύπωση αλλά και στο σκανάρισμα είναι αργό.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον npap για τα πολυμηχανήματα, αν θέλεις κορυφαία και γρήγορη εκτύπωση ασπρόμαυρη δες τους laser της hewlett packard. Τους έχουν στη σχολή μου και τους χρησημοποιώ πολύ συχνά και είναι απίστευτα γρήγοροι και ποιοτικοί! Έχουν και τα ποιο φθηνά toner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτείνω κι εγώ τον CANON Pixma iP 4200. Ειναι οπως τα λεει ο Npap. Η τιμη του ειναι γυρω στα 140 ευρώ μαζι με το ΦΠΑ.

Τον εχω και εγω, τυπωνω παρτιτουρες και CD. Ειδικα με τα CD μου εχει λυσει τα χερια, πολυ καλη εκτύπωση και πολυ γρηγορος.

Ο 5200 με 40 ευρω επιπλεον ειναι και δυκτιακός.

 

Λοιπον αφου τον εχουμε εγώ και Npap νομιζω οτι θα πρεπει να μας προτιμήσεις. :D

 

Μακρια απο HP!!!! Βαζει στο συστημα τοσα dll σχεδον οσα και τα windows :evil:

Τωρα για τον canon δεν ξερω αν φορτωνει πολυ το συστημα γιατι εγω τον εχω σε MAC 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αφου τον εχουμε εγώ και Npap νομιζω οτι θα πρεπει να μας προτιμήσεις. :D

 

Με πείσατε: αν είναι inkjet, θα είναι Canon. Ακόμη δεν έχω αποφασίσει τι θα έπρεπε να προτιμηθεί αν τελικά αγοραστεί κάποιος laser. Αυτά τα άσχημα που γράφονται για την HP ισχύουν και για τους Laser εκτυπωτές της; O fleemail λέει κάπου παραπάνω ότι είναι "σκυλιά".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού συμφωνήσω με τον antuan σε όσα είπε' date=' θα σου προτείνω τον CANON Pixma iP 4200...

ένα μηχάνημα με πάρα πολύ καλή σχέση τιμής προς απόδοση (94 ε στο pixmania), με 5 μελάνια και 5 δοχεία (φθηνά γύρω στα 12 ε το δοχείο και ιδανικό για σένα γιατί θάχεις μεγάλη οικονομία αλλάζοντας μόνο το χρώμα που τελειώνει κάθε φορά), εκτύπωση και πάνω σε cd, καλή ανάλυση, γρήγορο, απευθείας εκτύπωση από την ψηφιακή σου φωτ. κάμερα και πολύ καλή ποιότητα εκτύπωσης και σε μαύρο και σε έγχρωμο...τον τσεκάρισα σε λειτουργεία σε έναν φίλο και θάναι η επόμενη μου αγορά... :wink:

(δουλεύω σε canon εδώ και 3 χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και η ποιότητα κατασκευής με έχει αφήσει ικανοποιημένο[/quote']

 

αυτον τον canon εχω και εγω npap και βρηκα την υγεια μου! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου