Προς το περιεχόμενο

Fishman Pro EQ Platinum preamp vs LR Baggs Para Acoustic DI


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια γεια χαρα σε ολους θα ηθελα την αποψη σας,παιζω με ηλεκτροακουστικη lakewood m1, και με fishman classic 4 ηλεκτρικα,θελω  να αγορασω ενα preamp di,,ο ηχος που μου αρεσει ειναι ζεστος, φυσικος,εχω  ακουσει για το lr baggs para di,,και το fishman.pro-eq-platinum-preamp,,εσεις τι γνωμη εχετε για τα συγκεγκριμενα preamp,ποιο απο τα δυο εχει καλυτερο ζεστο, φυσικο ηχο για την ακουστικη?αν καποιος τα εχει δοκιμασει με ηλεκτροακουστικη θα ηθελα να μου πει αν ειναι ευκολο την αποψη του,η μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο?σας ευχαριστω πολλυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολλη για τις απαντησεις

Αφου δεν ξέρουμε, τι θέλεις? Με το ζόρι? Εγώ έχω χρησιμοποιήσει τον Fishman αλλά όχι τον άλλο...τι θέλεις να σου γράψω?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

 

Δώστε του παιδιού τα λεφτά του πίσω ;D

 

Πέρα απ' την πλάκα, θα συμφωνήσω με τον marathon.

Εγώ, ας πούμε, έχω δοκιμάσει το lr bags αλλά όχι το fishman.

Επίσης τι πάει να πει ζεστός ήχος;

Αυτό που ζητάς έχει σχέση με ένα σωρό πράγματα.

Ας πούμε, θα ακούς από ενισχυτή, από monitors, με μεγάλη μπάντα, μόνος σου, acoustic, fingerpicking, rock κλπ

Δώσε λοιπόν κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες και βλέπουμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω τα ειχα και τα δυο καποιο διαστημα. κατα τη γνωμη μου ειναι παραπλησιας ποιοτητας μηχανηματα, κανενα απο τα δυο δεν με ενθουσιασε και τελικα τα πουλησα και τα δυο. ειδικα το lr baggs para di μου ειχε φανει αρκετα δυσχρηστο. τωρα ποιο θα ταιριαζει καλυτερα στην κιθαρα σου εχει να κανει με το οργανο και την τεχνικη σου. καλυτερα να τα δοκιμασεις καπου. δες και το venue di, που ειναι di, equalizer, κουρδιστηρι και booster σε ενα. επισης δες και τα fishman aura γιατι μπορει να σου αρεσουν πολυ (μ αυτα τα μηχανηματα ειναι καθαρα θεμα γουστου)

 

http://www.lrbaggs.com/venue/

 

http://www.fishman.com/products/view/aura-spectrum-di

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να τσεκάρεις και το προενισχυτάκι της Headway (EDB1).

Έχοντας και το Lr Baggs για κάποιο διάστημα, είχα την ευκαιρία να τα συγκρίνω.

Βρήκα (όχι μόνο εγώ αλλά και άλλοι επαγγελματίες μουσικοί) το headway ανώτερο.

Σε ήχο αλλά και σε χαρακτηριστικά. Έχει καλύτερο eq και πιο λεπτομερές notch filter που σου επιτρέπει να "διώξεις" τη συχνότητα που ενοχλεί.

Θέλει λίγη προσοχή μόνο στη ρύθμιση master και channel gain ώστε να μη σου βγάζει θόρυβο.

 

http://www.headwaymusicaudio.com/acoustic_preamp_edb1.php

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου