Προς το περιεχόμενο

Tzimania Feat Alis-Thelw Na Figo


Tzimania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα σκρατς τα είχε το βινύλιο ή τα πρόσθεσες εσύ μετά. (Εγώ λέω ότι τα είχε το βινύλιο-τζιμάνι είμαι). Άρα η μουσική δεν είναι δική σου. Δυστυχώς η Alis μου φαίνεται δεν είναι η γνωστή της wonderland, διότι δεν βάζει νότα μέσα. Τώρα όσον αφορά το στίχο τι να πω.  ::)

Για να εξηγούμαι κιόλας, από πολλούς άλλους παίζει να είσαι και καλύτερος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκρατς τα είχε το βινύλιο ή τα πρόσθεσες εσύ μετά. (Εγώ λέω ότι τα είχε το βινύλιο-τζιμάνι είμαι). Άρα η μουσική δεν είναι δική σου. Δυστυχώς η Alis μου φαίνεται δεν είναι η γνωστή της wonderland, διότι δεν βάζει νότα μέσα. Τώρα όσον αφορά το στίχο τι να πω.  ::)

Για να εξηγούμαι κιόλας, από πολλούς άλλους παίζει να είσαι και καλύτερος.

 

Η Μουσικη Ειναι Instrumental Καθως Δεν Εχουμε Εναν Dj Beatmaker Απο Πισω Οπως Παρα Πολλοι, Για Την Alis Δεν Ξερω Τι Να Πω Η Φονη Της Προσωπικά Εμενα  Μου Αρεσει,Ευχαριστουμε Παντως Για Την Απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω κάτι με όλο το συμπάθειο, εκτός του ότι η κοπελίτσα θέλει πολύ δουλειά ακόμη φωνητικά, γιατι το ''χάνει'', αυτή η προσπάθεια να ακουστεί η φωνή ''μάγκικη'', εμένα μου φαίνεται αστεία. Δεν είναι κακό που είσαστε πιτσιρικάδες, τραγουδήστε ως τέτοιοι, δεν θα σας παρεξηγήσει κανείς. Η μουσική για το είδος της είναι συμπαθητική.

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω κάτι με όλο το συμπάθειο, εκτός του ότι η κοπελίτσα θέλει πολύ δουλειά ακόμη φωνητικά, γιατι το ''χάνει'', αυτή η προσπάθεια να ακουστεί η φωνή ''μάγκικη'', εμένα μου φαίνεται αστεία. Δεν είναι κακό που είσαστε πιτσιρικάδες, τραγουδήστε ως τέτοιοι, δεν θα σας παρεξηγήσει κανείς. Η μουσική για το είδος της είναι συμπαθητική.

 

Ναι ρε φιλε μα γιαυτο το ποσταραμε εδω για γνωμες και συμβουλες καθως φαντασου ειναι το τριτο μασ κοματι ουτε ηχομονωση 300 ευρω μηχανηματα τι να περιμενει κανεις?

για την φωνη δεν καταλαβαινω γιατι το λαμβανετε ολοι ετσι,ετσι ειναι η φωνη μου μαγκικη δεν την κανω ετσι απλα μου βγαινει εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τώρα για το στυλ το έχω ξαναπεί, οπότε μην το ξαναλέω.

 

αλλά το κομμάτι μου ψιλο-άρεσε... Δεν είναι κάτι σπουδαίο, αλλά φαίνεται ότι έχετε ένα ταλέντο στο να διαλέγετε καλές λούπες και ηχογραφήσεις.

 

Η φωνή της Αλις (Αλίκης να φανταστώ; ) είναι πολύ παράφωνη. Αφού τραγουδάει πάνω στην μελωδία του πιάνου, σχεδόν, καλό θα ήταν να το βάλεις και να ακούσεις πόσο εκτός είναι. Θα πρέπει να ξαναπροσπαθήσει ΠΟΛΛΕΣ φορές για να βγει ένα μέτριο αποτέλεσμα, που μετά ίσως να φτιάξεις μέσω Η/Υ. Επίσης θα πρέπει να μπει reverb ("βάθος") στη φωνή της, αν όχι και στη δική σου. Το σταμάτημα στην drum loop ήταν λίγο άσχετο...

 

Για τους στίχους μου φαίνονται και πάλι αφελείς, αλλά βέβαια έχουμε κάποια διαφορά στην ηλικία. Τουλάχιστον δε λέτε για το πόσο μάγκες και μαμάτοι είστε, οπότε, ήδη, είστε σε ένα-δυο σκαλία πιο πάνω για εμένα!

 

Προσωπική μου γνώμη:

 

1. ΜΠΡΑΒΟ που δεν παίρνετε προσωπικά την πλάκα που κάνουμε! Πολλοί τα παίρνουν και... αυτοί χάνουν. Η πλάκα θα γίνεται, σε όλους, για όλους (πχ. τα κόκκινά γυαλιά μου), αλλά δεν είναι προσωπικό. Έτσι είμαστε.

 

2. ΜΠΡΑΒΟ που συνεχίζεται να ποστάρετε! Πάρτε και πιο πολύ μέρος στην νοιζ κοινωνία, να μιλήσετε, να δείτε άλλες γνώμες, πχ για τεχνολογικά θέματα (πως να διορθώσει κάποιος παραφωνίες στη φωνή), για αισθητικά θέματα (αυτοί οι στίχοι τελικά αξίζουν; ), κλπ, κλπ.

 

3. ΜΠΡΑΒΟ που δείχνετε να πηγαίνετε καλύτερα! Νομίζω ότι βελτιωθήκατε απ'το προηγούμενο που άκουσα (και η Άλις πιστέυει σε σας), και άρα... καλά πάτε.

 

Με το καλό και στο επόμενο, ίσως πιο... χαλαρά (δηλ, όχι 2 κομμάτια την εβδομάδα. Αυτό δείχνει 'ξεπέτα', αμέσως αμέσως).

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ρε Νικολα εισαι πολυ.... καλος ανθρωπος.

 

:)

 

Anyway,πειτε μας ρε Τζιμανια λιγο και τις ΗΛΙΚΙΕΣ σας για να ξερουμε με ποιους εχουμε να κανουμε.

 

Κατα τα αλλα αυτα που σας ειπε ο Νικολας ειναι σωστα,αν ειναι να κρατησετε αυτη την τραγουδιστρια θα χρειαστειτε οπωσδηποτε αυτο

 

http://www.antarestech.com/products/auto-tune-evo.shtml

 

(δεν ειναι ντροπη οι μισες ..τραγουδιαρες του πλανητη σε αυτο στηριζονται... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

και ρομαντικός, μην το ξεχνάμε.

 

αλλά ρε συ. Τα παιδιά πραγματικά δέχτηκαν το δούλεμα της αρκούδας και δεν ξεκίνησαν κανένα θόρυβο... Άρα να τους πούμε και κάτι να δείξουμε ότι καλά κάνανε και ποστάρανε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

και ρομαντικός, μην το ξεχνάμε.

 

αλλά ρε συ. Τα παιδιά πραγματικά δέχτηκαν το δούλεμα της αρκούδας και δεν ξεκίνησαν κανένα θόρυβο... Άρα να τους πούμε και κάτι να δείξουμε ότι καλά κάνανε και ποστάρανε... ;)

Σωστός είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου