Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για shredding (μέχρι 4000 ευρώ).


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΔΩ BOB10LAMIA!!!!!!!

Παροτι ειμαι σε χωριο χωρις internet (μεχρι 23 Αυγουστου) εμαθα οτι με κραζετε  :) :) και

ειπα να γραψω!  (....εριξα πολυ γελιο!!!!!!)

A ρε Μπάμπη,μάζεψες όλες τις σαβούρες  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

A ρε Μπάμπη,μάζεψες όλες τις σαβούρες  ;D

 

Χμμ, αν τις πούλαγε όλες και με τα χρήματα αγόραζε μία των 30.000 ίσως να έπαιζε καλά... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι πολύ απλή

κάνει μόλις 245 γιούργια (σου μένουν και άλλα 3755 για να κάνει ότι γουστάρεις)

 

Πέρα από την πλάκα, η κιθάρα δε θα σε κάνει καλύτερο κιθαρίστα, η υπομονή και η επιμονή θα σε κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θεωρώ πως 2000 ευρώ για bolt on κιθάρα είναι υπεραρκετά. Ακόμη και PRS και Suhr βρίσκεις άνετα σε αυτά τα λεφτά (τα υπέρτατα μανικια κατά την ταπεινή μου άποψη). Προτείνω μια ματιά και στις Mayones. Εξαιρετικές και ιδιαίτερες κιθάρες. Τα υπόλοιπα λεφτά μάλλον θα σου χρειαστούν για έναν καλό power amp, καμπίνα με καλά μεγάφωνα και προενισχυτές (rack).

 

Άρα σταμάτα να περιμένεις, πάρε σβάρνα τα μαγαζιά και αγόρασε τώρα...Άσε τους άλλους να δίνουν συμβουλές για την κρίση...Δεν νομίζω Τάκη...

 

mayones(θα μιλησω για τα μπασα) εξαιρετικα οργανα.δες τα οπωσδηποτε.

Οσο για τον υπολοιπο εξοπλισμο(racks,power amp,cabinets)θα του τα κουβαλας εσυ?:P γιατι το παλικαρι δεν νομιζω να εχει μεταφορικο μεσο...

και κριση υπαρχει οσο και να γυριζουμε το κεφαλι(σαν κλασσικοι ελληνες)και πλητει τον καθενα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν δεν καταλάβατε, ο νεαρός φίλος μας (ο BillTrantos) δεν ζητάει ακριβώς συμβουλές αγοράς αλλά υλικό ονείρων για τα επόμενα χρόνια.  :)

 

Κατά τη γνώμη μου, καλά κάνει και αναβάλλει την αγορά καλού οργάνου (αν και διαθέτει ήδη τα χρήματα) αφού είναι ακόμη στην αρχή και δεν είναι βέβαιο ότι η επιλογή του (σήμερα) θα είναι αυτή που θα τον καλύψει για πολλά χρόνια.

 

On a different note, αν σήμερα για κάποιο λόγο εξαφανίζονταν οι κιθάρες μου και έπρεπε να αναπληρώσω το κενό με 4000 Ευρώ, πιθανότατα θα έπαιρνα δύο φεντεροειδή (μια strat και μια tele όχι κατ ανάγκη συμβατικές ούτε fender) και μία 335 (μάλλον Gibson). Εναλλακτικά, ίσως και να έπαιρνα φτηνή 335 για χάρη μιας ακριβής strat. Αλλά σίγουρα δεν θα έδινα 4000 για να έχω μια κιθάρα.

 

Παρεμπιπτόντως αν εξαφανιστούν οι κιθάρες μου θα πάρω αρκετά περισσότερα από 4000 από την ασφάλεια οπότε δεν θα δυσκολευτώ πολύ να "ξαναγίνω"  :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι...ειδικά εκείνη με το μεγάλο κουμπΗ...θα στη πληρώσουν σαν έργο τέχνης!!!!!!!

 

Φίλος έχω 2 ίδιες με ίδια κουμπΗά.  ;D

Στοίχισαν περί τα 1000 Ευρώ η κάθε μια, για τόσα πληρώνω ασφάλιστρα και τόσα θα πάρω αν χαθεί η καθεμιά τους. Εσύ τις δικές σου τις ασφαλίζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου