Προς το περιεχόμενο

Alesis Multimix 12 Usb και M1 Active MK2;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω 1000€ και θελω να παρω τα Alesis Multimix 12 Usb και τα M1 Active MK2. Αξιζει τον κόπο? Υπάρχει κατι καλύτερο σε αυτα τα χρήματα? (με ενδιαφέρει τα μονιτορς να έχουν πολλα watt RMS και η κονσόλα να εχει min 8 inputs

 

Οποιος ξερει κατι....   :)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου!Τελευταία έψαχνα να δω τι παίζει με το Alesis Multimix 8 Usb (είναι σαν αυτό που θες αλλά 8κάναλο) και γενικά διάβασα καλά σχόλια!Το κακό με αυτά τα μηχανήματα είναι ότι είναι usb1 και δε ξέρω ούτε εγώ πόσο μείον μπορεί να είναι αυτό για την ηχογράφιση, πάντος και επί του συγκεκριμένου από λίγους διάβασα αρνητικά σχόλια.Αν όντος σου πουν όμως ότι αυτό είναι πρόβλημα, με τα ίδια λεφτά περίπου αγόρασε τον 8κάναλο που έχει βγει σε usb2.Εγώ πάντος το ψήνω άσχημα να πάρω σε λίγες μέρες το Alesis Multimix 8 Usb, σε αυτά τα λεφτά γενικά αυτά τα μηχανάκια πρέπει να είναι πολύ καλή λύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα MK2 πάντως δεν έχουν πολλά γκάζια και καλύπτουν σαν nearfield που είναι μόνο για κοντινές ακροάσεις...πάντως όταν ακούω μουσική απο αυτά, θέλω παραπάνω γκάζι....

Για το αν είναι καλά είναι πολύ υποκειμενικό γιατί ενώ έχουνε καταπληκτικό(αν και τονισμένο) μπάσο για τον όγκο τους σε άλλους δεν αρέσει,ενώ αντίθετα βρήκα αδύναμα τα χαμηλομεσαία και τονισμένα τα πρίμα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου