Προς το περιεχόμενο

Jethro tull live 1978 at Madison square garden


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι να πεις για αυτην την ΥΠΕΡΓΚΡΟΥΠΑΡΑ

 

παροτι στο συγκεκριμενο βιντεο δεν παιζει ο glascock o tony williams κανει μια χαρα την δουλεια του

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτως και ενα  παραδειγμα του ποσο καλοι ητανε ειναι :οτι εγω τουλαχιστον δεν εχω ακουσει ΚΑΝΕΝΑ γκρουπ στην Ελλαδα και στο Εξωτερικο που να παιζει εστω και κατα προσεγγιση καποια κομματια των Jethro Tull .Πιθανον ειναι απο σεβασμο και οι ιδιαιτεροτητες  των J T που τους αποτρεπουν . 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν ήμουν φανατικός τους...Αλλά πρέπει να ομολογήσω, ότι τους είχα δεί live γύρω στο 82-83, μαζί με 30.000 ακόμα και ήταν -το λιγότερο- θεαματικοί!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεραστιοι, με πολυ προσωπικο ηχο και στυλ και απο οτι γνωριζω

δεν υπαρχουν κλωνοι τους, φοβερα δυσκολο...

Αφιερωμενο στους φανατιλες των Jethro:

 

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συμφωνω απολυτως και ενα  παραδειγμα του ποσο καλοι ητανε ειναι :οτι εγω τουλαχιστον δεν εχω ακουσει ΚΑΝΕΝΑ γκρουπ στην Ελλαδα και στο Εξωτερικο που να παιζει εστω και κατα προσεγγιση καποια κομματια των Jethro Tull .Πιθανον ειναι απο σεβασμο και οι ιδιαιτεροτητες  των J T που τους αποτρεπουν . 8)

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκρουπάρα φυσικά, και από ότι βλέπω και ακούω στο συγκεκριμένο live έχει γίνει πολύ καλό re-editing/mastering. Παραγγέλνω το DVD άμεσα.

 

Πι Ες: Το ότι ο Barlow δεν αναφέρεται σχεδόν πουθενά σαν ένας από τους καλύτερους ροκ ντράμερς όλων των εποχών, είναι τερατώδης αδικία...

 

Ξανά-Πι Ες: E.Z., εξαιρετική διασκευή. Είναι στα μεταμεσονύχτια playlists μου εδώ και χρόνια. 

 

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα το επισημαινεις Χαρη (Ο Bonham  ειχε ερωτηθει σε μια συνεντευξη και ειπε οτι ο καλυτερος ροκ ντραμμερ ηταν κατα την γνωμη του ο Barlow.)

Aυτο αποδεικνυει( εν μερει ισως) την ιδιαιτεροτητα του συγκεκριμενου γκρουπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο barlow ειναι τρελη ντραμακλα!

 

Jethro Tull Bursting Out Conundrum

 

δυστηχος η εμετεπιτα συμετοχες του δεν τον αφησαν να "αναδειξει" τις ικανοτιτες του

 

οσο αφορα το λαιβ στο madison παρτε την εκδοση που ειναι DVD και CD μαζι

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου