Προς το περιεχόμενο

Fender Tele Japan...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευτυχώς πουθενά μάλλον...αλλά θα ήθελα πολύ...γιατι κάποιος που postarei ανελεητα και που έχει τόσες hardware αλλα και γενικές γνώσεις ...θα πρέπει να είναι τερααααααααααααάστιος μουσικός...και μαζί συγκλονιστικός κιθαρίστας....

εκτός αν είναι το κλασσικό φαινόμενο του forumista... :lol:

anyway....δεν είναι προσωπικό το θέμα...για Tele λέγαμε...

οι Anderson tele σκοτώνουν... :lol:

 

 

 

Υ.Γ έχω ακούσει τα δύο clipakia με το guitar rig :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και δοξα το θεω μετα απο 20 χρονια ενασχολησης και πανω απο 20 cd "κατω απο τη ζωνη" μου κατι εχω μαθει να ακουω .....)

 

δεν το λεω προσωπικα για εσενα αλλα αυτο δεν μου λεει τιποτα!

 

Η συγκεκριμενη Anderson (hollow t) ηταν μονοδιαστατη και "ψυχρη" λογω των ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ μαγνητων της (αλλωστε με το ιδιο αυτο μοντελλο παιζει ο αγαπημενος μου P.Anderson αλλα εχοντας βαλει Duncan Αntiquities σκοτωνει),παρολα αυτα δεν ειχε ουτε κατα διάννοια ηχο tele & η "κομμενη" γεφυρα της ηταν αισθητικα (αλλα και παιχτικα για καποιον που εχει συνηθησει να παιζει με tele) ενας πραγματικος εφιαλτης...

 

υποψιαζομαι σε τι συνθηκες τα εκρινες ολα τα παραπανω...

 

Στη Suhr σου ΔΕΝ μου αρεσαν τα υπερβολικα της πριμα

δεν σου αρεσαν γιατι δεν εχεις μαθει να χρησιμοποιεις το TONE!o suhr προτιμαει να κανει τις κιαθρες του bright για να ειναι ζωντανες απο το να ειναι ψοφιες και εσυ παιζοντας με το TONE βαζεις-βγαζεις πριμα :wink:

 

μου αρεσε η "καθαροτητα" καθε νοτας

αυτης της νοτας που ακουσες μεσα απο το guitar rig?γιατι βασικα μονο εκει την επαιξες για 2 λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια ιστορία πάντα... η συζήτηση καταλήγει επί προσωπικού :roll: :roll: :roll:

 

Εγώ έχω να πω ότι ότι με τέτοια όργανα κάνεις κανένα εξάμηνο να καταλάβεις τι έχεις αγοράσει... όπως και με έναν καλό μπουτίκ ενισχυτή.

 

Επίσης ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια... με τα δικά σου SF μια καλοσεταρισμένη αλλά 'μαμά' κατά τα άλλα Squier Tele Custom θα ήταν ίσως μια χαρά (με συνολικό κόστος κάτω των 300€).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς πουθενά μάλλον...αλλά θα ήθελα πολύ...γιατι κάποιος που postarei ανελεητα και που έχει τόσες hardware αλλα και γενικές γνώσεις ...θα πρέπει να είναι τερααααααααααααάστιος μουσικός...και μαζί συγκλονιστικός κιθαρίστας....

εκτός αν είναι το κλασσικό φαινόμενο του forumista... :lol:

anyway....δεν είναι προσωπικό το θέμα...για Tele λέγαμε...

οι Anderson tele σκοτώνουν... :lol:

 

 

 

Υ.Γ έχω ακούσει τα δύο clipakia με το guitar rig :wink:

 

ευχαριστως να σου στειλω ΟΛΕΣ τις δουλειες μου (με κουριερ μαλιστα και σε original cd οχι κοπιες) στειλε μου μονο pm με την δ/νση σου :wink:

 

 

υποψιαζομαι σε τι συνθηκες τα εκρινες ολα τα παραπανω...

 

μα στις συνηθεστερες για εμενα συνθηκες δηλ. στο στουντιο (οχι στο home στο κανονικο) με τον Boogie τιγκαρισμενο στο recording room με 2 μικροφωνα και ηχογραφηση τραγουδιου "εμπορικου" μεν "ποιοτικου" δε.. :lol:

 

αυτης της νοτας που ακουσες μεσα απο το guitar rig?γιατι βασικα μονο εκει την επαιξες για 2 λεπτα.

 

γιατι εκει δεν ακουγεται η"καθαροτητα" της κιθαρας?

σε πληροφορω οτι στο συγκεκριμενο κομματι που ΕΓΡΑΨΑ με τη SUHR σου (γιατι το κρατησα για το mix) MAMHΣE κανονικα σε σχεση με την προηγουμενη κιθαρα που ειχα χρησιμοποιησει για το περασμα εκεινο (αν θυμασαι αυτο μου εμοιαζε λιγo LATIN) ακουγες τα καντινια με μια απιστευτη καθαροτητα και πολυ ογκο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να πω ότι ότι με τέτοια όργανα κάνεις κανένα εξάμηνο να καταλάβεις τι έχεις αγοράσει... όπως και με έναν καλό μπουτίκ ενισχυτή.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!ειλικρινα οσο περναει ο καιρος καταλαβαινω τι εχω παρει!

 

Επίσης ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια... με τα δικά σου SF μια καλοσεταρισμένη αλλά 'μαμά' κατά τα άλλα Squier Tele Custom θα ήταν ίσως μια χαρά (με συνολικό κόστος κάτω των 300€).

 

ΣΙΓΟΥΡΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SuperFunk έχεις pm :wink:

 

γενικά η απαξίωση...κάποιων καταξιωμένων πραγμάτων...με γενικούς όρους και αιωρούμενα επιχειρήματα... είναι λίγο κάπως...

εγώ σε αυτό το θέμα ενοχλούμαι... το προσωπικό γούστο πρέπει ναχει και κάποια όρια αντικειμενικότητας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς πουθενά μάλλον...αλλά θα ήθελα πολύ...γιατι κάποιος που postarei ανελεητα και που έχει τόσες hardware αλλα και γενικές γνώσεις ...θα πρέπει να είναι τερααααααααααααάστιος μουσικός...και μαζί συγκλονιστικός κιθαρίστας....

εκτός αν είναι το κλασσικό φαινόμενο του forumista... :lol:

:

 

 

Φιλε Nightcrawler...δεν νομιζω να ασπαζεσαι τετοιες παιδικες αντιληψεις......ειδαλλως.... 8O 8O...θες χοντρο βασανισμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς πουθενά μάλλον...αλλά θα ήθελα πολύ...γιατι κάποιος που postarei ανελεητα και που έχει τόσες hardware αλλα και γενικές γνώσεις ...θα πρέπει να είναι τερααααααααααααάστιος μουσικός...και μαζί συγκλονιστικός κιθαρίστας....

εκτός αν είναι το κλασσικό φαινόμενο του forumista... :lol:

 

Ώπα NightCrawler... συμμαζέψου! :D

 

Ποιος σου είπε ότι πρέπει να είναι κανείς τεράστιος μουσικός και παιχταράς για να έχει γνώμη για το πως ακούγεται ένα όργανο;;

 

Ίσα ίσα, τα μεγαλύτερα θύματα και οι πιο μπουμπούνες που έχω συναντήσει ήταν (τυχαία?) και πολύ μεγάλοι παικταράδες...

 

Ενώ έχω γνωρίσει παραγωγούς (π.χ.) με μέτριες εκτελεστικές ικανότητες που έχουν αυτί ξυράφι!

 

Έτερον εκάτερον, μην τα μπερδεύουμε! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου