Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία σκυλοLead Ηχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρακαλω επειδη εδω υπαρχουν αστερια στην κατασκευη ηχων απο οτι εχω καταλαβει θα ηθελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει ως αρχαριος που ειμαι.

 

θελω εναν ηχο που αν σας πω τα 2 τραγουδια που ταξιμαρει θα καταλαβετε περι τινος προκειται.

 

εισαγωγη στο Τα μαυρα ματια σου-Αγγελοπουλος και εισαγωγη στο Πωλειται οπως ειναι επιπλωμενο-Αντυπας.

 

πως πρεπει να χειριστω το Τριτον studio για να πετυχω αυτον τον ηχο. μου εχουν πει οτι πρεπει να πειραξω το EG αλλα δεν ξερω τι ακριβως να κανω.

 

αν καποιος τον εχει φτιαξει και μπορει να μου στειλει το .pcg θα το εκτιμουσα, η αν θελει να με βασανισει να μου δωσει κατευθηντηριο για τα προσπαθησω μονος μου.

 

ευχαριστω πολυ,

το μαιλ μου ειναι [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα δυο κομματια εχει χρησιμοποιηθει το ηρωϊκο μονοφωνικο JEN SYNTH (δεκαετίας 70-80,απομιμηση του CS1 της YAMAHA το οποιο ειναι βεβαια απομιμηση του mini moog :lol: )

 

Τωρα πως θα βγαλεις τον ηχο δεν ξερω,ξεκινα με βαση της προσομοιωσεις mini moog που εχει το synth σου (αν εχει) & πειραζε τα φιλτρα. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

' date=' η αν θελει να με [b']βασανισει[\b] να μου δωσει κατευθηντηριο για τα προσπαθησω μονος μου.

 

Ξέρω κάποιον που θα ήθελε να το κάνει. :wink: :lol:

 

 

Εγώ όταν έπαιζα πλήκτρα και ήθελα να βρώ τον ήχο ενώς κομματιού έπαιζα πρώτα με τους βασικούς ήχους και όταν έβρισκα έναν να μοιάζει τον παραμετροποιούσα.Τώρα θα μου πεις δεν είχα Triton αλλά έφτανα στο αποτέλεσμα με όποιο όργανο και αν είχα μπροστά μου.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα δυο κομματια εχει χρησιμοποιηθει το ηρωϊκο μονοφωνικο JEN SYNTH (δεκαετίας 70-80' date='απομιμηση του CS1 της YAMAHA το οποιο ειναι βεβαια απομιμηση του mini moog :lol: )

[/quote']

 

Του οποίου υπήρξα κι εγώ κάτοχος. Αααχ, τι μου θύμισες...

P>Πρρουτ!</P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ψαξε στις κατηγοριες lead και bass του triton και σιγουρα θα εχει κατι παραπλησιο.Οταν το βρεις αρχισε τα πειραγματα.Triton kai trinity στα σκυλοlead ειναι μανουλες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...
Απλα ψαξε στις κατηγοριες lead και bass του triton και σιγουρα θα εχει κατι παραπλησιο.Οταν το βρεις αρχισε τα πειραγματα.Triton kai trinity στα σκυλοlead ειναι μανουλες!!

+1

 

(Αν ασχοληθείς στο φτιάξιμο κιόλλας,μπορείς να κάνεις πολλά ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου