Προς το περιεχόμενο

προγραμμα προστασιας απο ιους


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από τα συμφραζόμενα, υποθέτω ότι έχεις XP Service Pack 2... Δεν το γνωρίζω, αλλά απ'ό,τι κατάλαβα, το Panda εκτός από Antivirus πρέπει να είχε και ενσωματωμένο firewall, οπότε κάνοντας uninstall, πάει... :lol: Προς το παρόν, πήγαινε control panel -> Windows Firewall και πάτα Turn On. Βέβαια, το Firewall των Windows δεν είναι και το καλύτερο, οπότε καλό θα ήταν να βάλεις κάποιο εμπορικό πρόγραμμα σε free version (πχ το Zone Alarm, το οποίο είναι καλό αλλά λίγο... εκνευριστικό! :wink: ). Εκτός βέβαια, αν είχες ήδη άλλο firewall και για κάποιο λόγο απενεργοποιήθηκε, οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας Start -> All Programs και να το επιλέξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις κάτι το οποίο δεν είναι free παρε το NOD32....Παναλαφρο και ποτε δεν είχα προβλήματα... Τώρα για free ότι σου είπαν τα υπόλοιπα παιδιά...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
δεν είναι free

 

Τότε "ανοίγει" πολύ το πεδίο και μπαίνουμε σε συζήτηση και "αντιπαράθεση" :wink: που ξεφεύγει πιστεύω από τη θεματολογία του φόρουμ! :D

 

χε χε.. ναι ωρέ apos...και οι γνώμες είναι σαν τους κ..ς

και επειδή έχω κι εγώ έναν, είπα μία...

:lol:

(η "αντιπαράθεση" άλλωστε, μπορεί ευκολα να μείνει στο επίπεδο της "κατάθεσης")

 

απλά λοιπόν επειδή θεωρώ πολύ σοβαρό το θέμα πλέον της προστασίας, είναι (κατ εμέ πάντα) ανάγκη πλέον να δώσει κάποιος 40-50 ε για να αποφύγει πειραματισμούς και δοκιμές επί δοκιμών σε free συνδυασμούς, ώστε να ξενοιάσει μια και καλή...

τώρα αυτό το soft χρησιμοποιώ (καταλήγοντας μετά από ψάξιμο), είμαι ευχαριστημένος απόλυτα και καταθεσα την εμπειρεία από την χρήση του...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Avast?

H Home έκδοση του είναι δωρεάν και το πρόγραμμα είναι πανάλαφρο.

http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

:wink:

Το καλυτερο. Εμενα μ εχει σωσει. Ουτε που καταλαβαινεις οτι υπ'αρχει.

 

Το Kaspersky καλο αλλα βαρυ! Θελει ςρκετο χρονο στο ανοιγμα του πολογιστη ακομα και μετα απο επανεκινηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Avast?

H Home έκδοση του είναι δωρεάν και το πρόγραμμα είναι πανάλαφρο.

http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

:wink:

Το καλυτερο. Εμενα μ εχει σωσει. Ουτε που καταλαβαινεις οτι υπ'αρχει.

 

Το Kaspersky καλο αλλα βαρυ! Θελει ςρκετο χρονο στο ανοιγμα του πολογιστη ακομα και μετα απο επανεκινηση!

 

Δεν συμφωνώ! Είναι όντως -ελάχιστα όμως- βαρύτερο από το Avast! αλλά η μηχανή του είναι πολύ καλύτερη! Μεταξύ των όχι free AV, προτείνω με σειρά προτίμησης NOD32, Kaspersky και AVG Professional.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι free

 

Τότε "ανοίγει" πολύ το πεδίο και μπαίνουμε σε συζήτηση και "αντιπαράθεση" :wink: που ξεφεύγει πιστεύω από τη θεματολογία του φόρουμ! :D

 

χε χε.. ναι ωρέ apos...και οι γνώμες είναι σαν τους κ..ς

και επειδή έχω κι εγώ έναν' date=' είπα μία...

:lol:

(η "αντιπαράθεση" άλλωστε, μπορεί ευκολα να μείνει στο επίπεδο της "κατάθεσης")

 

απλά λοιπόν επειδή θεωρώ πολύ σοβαρό το θέμα πλέον της προστασίας, είναι (κατ εμέ πάντα) ανάγκη πλέον να δώσει κάποιος 40-50 ε για να αποφύγει πειραματισμούς και δοκιμές επί δοκιμών σε free συνδυασμούς, ώστε να ξενοιάσει μια και καλή...

τώρα αυτό το soft χρησιμοποιώ (καταλήγοντας μετά από ψάξιμο), είμαι ευχαριστημένος απόλυτα και καταθεσα την εμπειρεία από την χρήση του...[/quote']

 

 

Καλά, το "αντιπαράθεση" μην το παίρνεις τοις μετρητοίς κι εσύ! :wink:

Θα συμφωνήσω με την άποψή σου, απλώς -αυθαίρετα- υπέθεσα ότι ο φίλος Takis εννοούσε free πρόγραμμα. Πάντως, μπορεί κάποιος να έχει πολύ καλή AV προστασία ακόμα και με τα δωρεάν προγράμματα, καθότι πολλά από αυτά είναι εκδόσεις μερικών καταξιωμένων εμπορικών, με ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια μηχανή και αποτελεσματικότητα, και απλώς δεν σου παρέχουν support, τα updates γίνονται με μικρότερη ταχύτητα ως προς το download, και γενικά έχουν διάφορες μη-ευκολίες, αλλά σε καμία περίπτωση δεν σε προστατεύουν "λιγότερο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου