Προς το περιεχόμενο

Κέρδος εμπόρων-αξίζει να ανοίξεις μαγαζι?


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Το να μάθεις τα % κέρδους είναι μάλλον το ελάχιστο που πρέπει να κάνεις για να ανοίξεις οποιοδήποτε μαγαζί! Υπάρχουν τόσα άλλα θέματα σχετικά με τους πωλητές (marketing, advertising, promoting, blah blah), που 80 σελίδες στο νοιζ δε σε φτάνουν για να τα καλύψεις όλα!

 

Αν είναι να ξεκινάς με τόσο απλοϊκό σκεπτικό πίσω από μία επιχείρηση, είτε ψάξε το ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ή... μην το κάνεις.

 

Και αυτό σου έρχεται απ'τον πλέον θετικό άνθρωπο στο νοιζ! ;) (ρομαντικός, απλοϊκός,κλπ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν είναι να ξεκινάς με τόσο απλοϊκό σκεπτικό πίσω από μία επιχείρηση, είτε ψάξε το ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ή... μην το κάνεις.

 

ακριβως,αυτο ηθελα να πω με το "δεν πας καλυτερα για κανα μπανιο?" ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια και καλα να μη παει το καλο ειναι το γεγονος οτι θα χω τι στουντιαρα μου απο κατω στο υπογειο να γραφω ,παιζω ,περναω καλα το ποσοστο κερδους το ρωταω για να υπολογισω το ποσο της επένδυσης που θα κανω π.χ αν εχεις στοκ 150 κιθαρες αλλιως το υπολογιζεις με 15% εκπτωση και αλλιως με 40 ,παιζουν επισης και εταιριες που σου δινουν το στοκ τους για display και αν δεν το πουλησεις τους το επιστρεφεις supermarket φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000ηθελα να πω,και ομως αλλα μου φαινεται καλυτερο να κανεις κτ που γουσταρεις δλδ δε μπορω να με φανταστω al bandi φαση -ειχα τι δυνατοτητα να παρω franchise πασιγνωστη εταιρια παπουτσιων με υπερβολικα καλους ορους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000ηθελα να πω,και ομως αλλα μου φαινεται καλυτερο να κανεις κτ που γουσταρεις δλδ δε μπορω να με φανταστω al bandi φαση -ειχα τι δυνατοτητα να παρω franchise πασιγνωστη εταιρια παπουτσιων με υπερβολικα καλους ορους.....

αυτο το ''υπερβολικά'' να το φοβάσαι.Ειδικά στον χώρο του υποδήματος.Ο οποίος έχει κατέβει όλος στις Ινδιές και στο Πακιστάν με κόστος ημερομισθίου το 1 €/ημέρα.Όλες οι εταιρίες εκεί έχουν πάει. Ελάχιστες στην Ελλάδα ακόμα επιζούν.

 

Άστο το παππούτσι...πάει κατά διαόλου.

 

...όπως και τα franchise.

 

Πάμε για μπάνιο τώρα...

 

 

Υ.Γ. Εγώ θα ανοίξω χρηματιστήριο ή οίκο αξιολόγησης.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

,παιζουν επισης και εταιριες που σου δινουν το στοκ τους για display και αν δεν το πουλησεις τους το επιστρεφεις supermarket φαση

Μόνο στην φαντασία σου...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα λεγομενα σου καταλαβαινω (διορθωσε με αν κανω λαθος) οτι δεν εχεις και πολυ ιδεα απο εμποριο - τουλαχιστον οχι σε αυτο το ειδος εμποριου -

ρε παιδια και καλα να μη παει το καλο ειναι το γεγονος οτι θα χω τι στουντιαρα μου απο κατω στο υπογειο να γραφω ,παιζω ,περναω καλα

 

τι ωραια που ειναι η ζωη ε ??

 

αμα το βλεπεις ετσι καλυτερα να μην το κανεις καθολου - το franchise ειναι σκλαβια και με εσοδα 0 εως 1 και ο καινουργιος επιχειρηματιας πρεπει να εχει ΠΟΛΥ μαμαλο στην τσεπη για να μην βουλιαξει η επιχειρηση του μετα απο 7 μηνες  ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου