Προς το περιεχόμενο

Κέρδος εμπόρων-αξίζει να ανοίξεις μαγαζι?


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπορείς επίσης να συνεχίσεις με το πρβάδικο που έχεις αλλά παράλληλα να κάνεις αγοραπωλησίες μουσικών οργάνων σε μικρή κλίμακα.Δηλαδή να φέρνεις το πολύ 10 κιθάρες το μήνα mid-high budget.Πρέπει όμως να αποκτήσεις τεράστιες γνώσεις επί του θέματος.Να έχεις επαγγελματική στάση και να δραστηριοποιηθείς και σε σεταρισμα-επιδιορθώσεις ενοικιάσεις εξοπλισμού κ.ο.κ πάντα αρχικά σε μικρή κλίμακα.Και σε τιμές οφείλεις να κοντράρεις το Θωμά.Έχω και παράδειγμα ανθρώπου που το κάνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπερα φιλε μου

 

απο ποια πολη εισαι εαν επιτρεπεται?

χωρις να θελω να γινω drama queen

νομιζω οτι το το πλανο σου ειναι λιγο εκτος πραγματικοτητας

 

εχοντας μια επενδυση στα σκαρια πρεπει να κανεις ενα πλανο με 3 πιθανα σεναρια

απαισιοδοξο

ευνοϊκό

υπερ-αισιοδοξο

 

το να πουλας επαρχια 30 κιθαρες τον μηνα οπως και ειπες εμενα μου κανει σαν υπερ-αισιοδοξο σεναριο, δεν ειναι πατατακια ειναι κιθαρες.....

 

κατεμε κανε ενα γραφειο και 2 - 3 καλα προβαδικα μιας και εχεις τα γκαφρα οπως βλεπω

και τον χωρο και μην στοκαρεις τπτ παρα μονο αναλωσιμα χορδες, πενες, καλωδια κτλ

ετσι πιστευω εχεις ποιο πολλες πιθανοτητες να μεινεις εκτος φυλακης  :P

 

εκτος και αν εισαι απο καποια επαρχιακη πολη οπως το ....manchester ας πουμε και εχεις στην γειτονια σου κανα 40 μπαντες, τοτε go for it!

στην τελικη τα λεφτα ειναι δικα σου και θα κανεις οτι γουσταρεις ασχετα με οτι λεμε εμεις

 

peace 8)

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος και αν εισαι απο καποια επαρχιακη πολη οπως το ....manchester ας πουμε και εχεις στην γειτονια σου κανα 40 μπαντες, τοτε go for it!

στην τελικη τα λεφτα ειναι δικα σου και θα κανεις οτι γουσταρεις ασχετα με οτι λεμε εμεις

 

μπα διαφωνώ... θα τον φάει ο Johny Roadhouse και το Academy of Sound...

 

χώρια που κάνανε πλιάτσικο χθες στο Salford και στοκάρανε plasma & tele για καμιά 5ετια... :P 8) :o

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις εστειλα mail στου θωμα να μου πουλησουν χοντρικη harley benton και μου ειπαν οτι μπορουν να μου κανουν 2% ας κλαψουμε ολοι μαζι lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις εστειλα mail στου θωμα να μου πουλησουν χοντρικη harley benton και μου ειπαν οτι μπορουν να μου κανουν 2% ας κλαψουμε ολοι μαζι lol

τα βλεπεις λοιπον ?? ο θωμας ξερει οτι "δεν υπαρχεις" σαν επιχειρηματιας και γι'αυτο σου δινει αυτο το ποσοστο..........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παιδια μολις εστειλα mail στου θωμα να μου πουλησουν χοντρικη harley benton και μου ειπαν οτι μπορουν να μου κανουν 2% ας κλαψουμε ολοι μαζι lol

Ήταν ανάγκη να στείλεις mail "στου θωμά το μαγαζί" ;

Έλα σε μας να σου κάνουμε 3%  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σημαίνει οτι δεν υπαρχω ?

 

 

εννοω οτι δεν εισαι "γνωστος" εμπορος/επιχειρηματιας - αλλη εκπτωση θα κανει σε εσενα ο θωμας αν θελεις να συνεργαστειτε και αλλη θα εκανε αν του το ζηταγε ο ΣΤΟΛΛΑΣ.......αυτο θελω να πω μην παει ο νους σου στο κακο...........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εννοω οτι δεν εισαι "γνωστος" εμπορος/επιχειρηματιας - αλλη εκπτωση θα κανει σε εσενα ο θωμας αν θελεις να συνεργαστειτε και αλλη θα εκανε αν του το ζηταγε ο ΣΤΟΛΛΑΣ.......αυτο θελω να πω μην παει ο νους σου στο κακο...........

1. Μάλλον αυτό το λες υποθετικά.

2. Σχετικά με τον "miii", δεν υπάρχει γνωστός και μη γνωστός. Οι ποσότητες και τα νούμερα μιλάνε.

3. Ξεκινήσατε μία συζήτηση και πολύ καλά κάνατε. Ανακατάψατε όμως κάποια ονόματα.

Οι στόχοι είναι καλοί.

Όμως, κάποια πράγματα όπως γιά παράδειγμα τα "μεγέθη", τα όποια και με όποια σημασία, παίζουν σημαντικό ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία έχω.

 

Γιατί η fender και η κάθε fender κάνει καλύτερo discount στον Thomann;

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό.

 

Πιστεύω οτι απλά ο Thomann έχει ελαχιστοποιήσει τα έξοδα.Και βγάζει κέρδος απο το τζιράρισμά.

 

Και αυτό γιατι τόσο μεγάλες εταιρείες έχουνε το δίκτυο πωλήσεων ανα τον κόσμο.Και σίγουρα ο Θωμάς δεν είναι αντιπρόσωπος και ηδή στην Γερμανία.

 

Αν γινόταν κίνηση να πουλάει η κάθε μεγαλο εταιρεία χαμηλότερα θα έχανε το δικτυο της.Οι αντιπρόσωποι απλά θα διακόπτανε συνεργασία.

Ας με διαφωτίσει κάποιος για το αντίθετο.

 

Επιπλέον διακαιολογίες περι cash και τα σχετικά απλα δεν υπάρχουνε.Γιατι όλοι αυτοι μόνο μετρητά δεχονται.No money, no fender/gibson.

 

A ναι μπορεί να μας εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με τις ενδοκοινοτικές αγορές; Τι φπα αποδίδει εκεί ο εμπορος; Για όλο το ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου