Προς το περιεχόμενο

Κέρδος εμπόρων-αξίζει να ανοίξεις μαγαζι?


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο στην φαντασία σου...

 

τωρα γιατι μου το χαλας?

 

Και ετοιμαζομουν να παρω την Matchless,τον Dr Z & το Fender Custom Shop να μου στειλουν καμμια 60αρια κομματια.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τωρα γιατι μου το χαλας?

 

Και ετοιμαζομουν να παρω την Matchless,τον Dr Z & το Fender Custom Shop να μου στειλουν καμμια 60αρια κομματια.....

 

νικο πες στην matchless και για μενα 2 καλα λογια ρε μιας και θα χρεωθεις το τηλεφωνημα :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα βασικα παμε για μπανιο τωρα το ξανανοιγουμε το θεμα το απογευμα

 

+1% (για το πρώτο σκέλος)

 

Από περιέργεια,πόσους βαθμούς έχει εκεί που βρίσκεσαι?Υποθέτω πάνω από 35...Και για να σοβαρευτούμε,μόνο σαν κακόγουστο ανέκδοτο ακούγεται να ανοίξεις μαγαζί με μουσικά όργανα,όταν στους 5/10 που όντως θα προβούν σε αγορά,υποσεινήδητα -πλέον- έρχονται στο μυαλό τους 7 γράμματα (t-h-o-m-a-n-n...).Οι υπόλοιποι 5 μάλλον δεν έχουν φράγκο στην τσέπη τους,αλλά μπορεί και να περάσουν καμμιά βολτίτσα για να σου σπαταλήσουν τον -πολύτιμο- χρόνο σου...

 

Αν όντως έχεις ένα κεφάλαιο,περίμενε να πέσει το χρηματιστήριο στις 600-700 μονάδες,αγόρασε ότι βρεις μπροστά σου (που λέει ο λόγος...) και μεσομακροπρόθεσμα με τα κέρδη-αέρα φτιάξε ένα στουντιάκι για την πλάκα σου... 8)

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στους 38 βαθμους παιζει να χει...πραγματικα σε βαραει στο κεφαλι η ζεστη ουτε κιθαρα δε μπορεις να παιξεις....επι του θεματος αφου εγω δεν ξερω τοσα πολλα γιατι δε μου λετε εσεις που τα ξερετε εστω και με πμ να μαθω και τονιζεται το γεγονος οτι ειμαι ασχετος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επι του θεματος αφου εγω δεν ξερω τοσα πολλα γιατι δε μου λετε εσεις που τα ξερετε εστω και με πμ να μαθω και τονιζεται το γεγονος οτι ειμαι ασχετος...

 

ήμουν περίεργος πότε θα αντιδρούσες για όλες τις - απρόκλητες - προσβολές που έχεις δεχθεί σε αυτό το τόπικ...  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επι του θεματος αφου εγω δεν ξερω τοσα πολλα γιατι δε μου λετε εσεις που τα ξερετε εστω και με πμ να μαθω και τονιζεται το γεγονος οτι ειμαι ασχετος...

Το να μάθεις τα % κέρδους είναι μάλλον το ελάχιστο που πρέπει να κάνεις για να ανοίξεις οποιοδήποτε μαγαζί! Υπάρχουν τόσα άλλα θέματα σχετικά με τους πωλητές (marketing, advertising, promoting, blah blah), που 80 σελίδες στο νοιζ δε σε φτάνουν για να τα καλύψεις όλα!

σε καλυψε ?? και μην ζητας σε φορουμ που μπαινουν ολοι για να "μαθουν" πραγματα να σου πουν κατι εσενα μυστικα...........εμεις ειμαστε βλαχοι δλδ που βγαζουμε τα ματια μας στο διαβασμα και στα σεμιναρια ? δεν νομιζω

 

φιλικα στα λεω παντα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω εγω πως το βλεπω χοντρικα το πραμα  και μαλλων ειναι θες να ανοιξεις ενα  μουσικαδικο της γειτονιας,  ναι καποτε φίλε μου  ισως είχε ψωμι πλεων με τον thomann και το internet δεν παιζει να πουλισεις καμια σοβαρή κιθαρα σε καποιον σοβαρό μουσικό  αντε καμια suzuki σε κανα πιτσιρικα  που θα ξεκιναει κιθαρα αντε θα εχεις και 1-2 σκεβρωμενα μπουζουκια  για αρχαριους   πλεων  αυτα τα μαγαζια  πουλανε μονο χορδες και πενες φιλε μου και περιμενουν να βγουν στην συνταξη για να βαλουν λουκετο .

 

βαλε στα υποψην ότι αμα φερεις καλο ποιοτικο πράμα σε κόβω για δοκιμαστηριο  παρά  για μουσικαδικο, εγώ θα εψαχνα κάτι αλλο φίλε.

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να κανω ειναι ενας συγχρονος χωρος με σχετικα μεγαλο στοκ 200κιθαρες σε ιδιοκτητο μαγαζι 150τ.μ με 100τ.μ υπογειο το οποιο σκεφτομαι να το λειτουργω σαν προβαδικο. με τιμες thomann δλδ να μην αγοραζει ο αλλος την κιθαρα μετα να μπαινει στο internet και να σε βριζει  φαινεται τοσο ασχημη επενδυση? ???επισης δεν σε υποχρεωνει κανενας να αγοραζεις απο τους εδω χοντρεμπορους ...και ετσι μπορεις να εισαι ανταγωνιστικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι τις τιμες του thomann ειναι κατευθειαν απο το εργοστασιο  μιλάμε για το μεγαλυτερο καταστημα της ευρώπης ειδικά σε κιθάρες  τι να σου πω ρε αδέρφι  κάνε οτι νομιζεις , φιλος πάντως  ανοιξε μουσικαδικο σε επαρχια  και σκοτωνει μυγες

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να κανω ειναι ενας συγχρονος χωρος με σχετικα μεγαλο στοκ 200κιθαρες σε ιδιοκτητο μαγαζι 150τ.μ με 100τ.μ υπογειο το οποιο σκεφτομαι να το λειτουργω σαν προβαδικο. με τιμες thomann δλδ να μην αγοραζει ο αλλος την κιθαρα μετα να μπαινει στο internet και να σε βριζει  φαινεται τοσο ασχημη επενδυση? ???επισης δεν σε υποχρεωνει κανενας να αγοραζεις απο τους εδω χοντρεμπορους ...και ετσι μπορεις να εισαι ανταγωνιστικος

 

Ξέρεις για τι επένδυση μιλάς; Έχεις ιδέα; Έχεις κάνει κάποιο business plan; Έχεις μιλήσει σε κάποια τράπεζα; Σε καναν εκτελωνιστή;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου